Apple Mac mini M1 (2020) 512GB - Mac mini doznává zásadního a revolučního vylepšení. O jeho chod se stará zcela nový procesor Apple M1, jež dosahuje až 3× vyššího procesorového a až 6× vyššího grafického výkonu oproti procesoru v předchozím základním Macu mini. Nabízí navíc až o 60 % lepší energetickou účinnost. Zvládne tak hravě i nejnáročnější úlohy, například střih 4K videa s vysokým datovým tokem. Procesoru Apple M1 sekunduje 8 GB operační paměti a úložiště zajišťuje extrémně rychlé 512GB SSD.... Celý popis

Koupit za 20 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Apple Mac mini M1 (2020) 512GB - Mac mini doznává zásadního a revolučního vylepšení. O jeho chod se stará zcela nový procesor Apple M1, jež dosahuje až 3× vyššího procesorového a až 6× vyššího grafického výkonu oproti procesoru v předchozím základním Macu mini. Nabízí navíc až o 60 % lepší energetickou účinnost. Zvládne tak hravě i nejnáročnější úlohy, například střih 4K videa s vysokým datovým tokem. Procesoru Apple M1 sekunduje 8 GB operační paměti a úložiště zajišťuje extrémně rychlé 512GB SSD. Periferie můžete připojit přes dvojici portů nejmodernějšího rozhraní současnosti, Thunderbolt 3 (USB-C). Nový duch, malé tělo

 
Nový čip M1
 

Díky novému čipu Apple M1 je nejtenčí a nejlehčí notebook jako vyměněný. Má až 3,5× rychlejší CPU a až 5× rychlejší GPU. A nejvyspělejší Neural Engine, který zvládá strojové učení až 9× rychleji. Je to MacBook Air s vůbec nejdelší výdrží baterie. A naprosto tichou konstrukcí bez větráku. Tolik výkonu se ještě nikdy nedalo tak snadno vzít a jít. Je tady.První Apple čip navržený přímo pro Mac. Apple M1 je systém na čipu (SoC) s neuvěřitelnými 16 miliardami tranzistorů. Na jediném miniaturním čipu je integrované CPU, GPU, Neural Engine, rozhraní a spousta dalších komponent. M1 s ohromným výkonem, jedinečnými technologiemi a vrcholnou energetickou úsporností není jen další krok ve vývoji Macu. Je to úplně jiná dimenze.
8jádrové CPU
Díky čipu M1 je MacBook Pro neskutečně rychlý a výkonný. Jeho 8jádrové CPU zpracovává složité pracovní postupy a náročné úlohy až 2,8× rychleji než procesory předchozí generace. Přitom je neuvěřitelně energeticky úsporné.
8jádrové GPU
8jádrové GPU čipu M1 je suverénně nejvyspělejší grafický procesor, jaký jsme kdy vyvinuli. S neskutečným, pětinásobně vyšším grafickým výkonem je to nejrychlejší integrovaná grafika na světě.
16jádrový Neural Engine
Strojové učení (ML) závratnou rychlostí zvládá analýzy videí, rozpo­znávání hlasu, zpracování obrazu a další úlohy. A 16jádrový Neural Engine v čipu M1 spolu s uceleným souborem ML technologií katapultují výkon MacBooku Pro do stratosféry.
Čip v semknuté formaci
Čip M1 pracuje až se 16 GB superrychlé jednotné paměti. Tenhle souvislý blok paměti s vysokou propustností a nízkou latencí umožňuje aplikacím efektivně sdílet data mezi CPU, GPU a Neural Enginem. Takže všechno odsýpá rychle a plynule.
macOS Big Sur a čip M1
 

macOS Big Sur, vyvinutý pro ohromný potenciál čipu M1, proměňuje Mac výrazně vyšším výkonem a spoustou dalších inovací. Přesvědčivými aktualizacemi aplikací. Krásným novým designem. Špičkovými funkcemi na ochranu soukromí a nejlepším zabezpečením ve své třídě. Je to vůbec nejvýkonnější software, který Apple kdy vyvinul.

Díky souhře čipu M1 a macOS Big Sur je celý systém svižnější. Ze spánku se Mac probouzí hned. Běžné úlohy od projíždění fotek až po prohlížení webu v Safari odsýpají rychleji. A nejnáročnějším aplikacím se dostane tolik výkonu, kolik potřebují. 

U aplikací postavených pro M1 vás zasáhne ohromný výkon. Ty existující budou fungovat díky technologii Rosetta 2. A vůbec poprvé můžete přímo v macOS Big Sur používat svoje oblíbené aplikace pro iPhone a iPad. Dohromady tak máte na dosah vůbec největší sbírku aplikací pro Mac.

Kompaktní design
Technologie integrované v čipu M1 umožňují Macu mini překonávat mnohem větší počítače. Přitom mu na zpracování náročných úloh stačí až o 60 procent méně energie než předchozí generaci.
Připojení
Mac mini se dvěma závratně rychlými porty Thunderbolt / USB 4, dvěma porty USB‑A, HDMI 2.0, Wi‑Fi 6 a gigabitovým ethernetem je dokonale disponovaný na cokoli, co můžete potřebovat.

Přenášejte data rychlostí až 40 Gb/s. Dobíjejte a napájejte externí zařízení. Připojte jeden externí displej s rozlišením až 6K a druhý přes HDMI 2.0 s rozlišením až 4K.

Wi‑Fi 6, další naprostá novinka na Macu mini, přináší celkově lepší výkon a propustnost až 1,2 Gb/s – pro bleskově rychlé přenosy souborů nebo zálohování pomocí Time Machine.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Apple
Typ procesoru Apple M1
Operační systém Apple mac OS
Typ PC mini PC
Dle použití multimediální
Mechanika ne
Model grafické karty Apple M1
Velikost operační paměti 8 GB
Velikost pevného disku 512 GB
Počet USB konektorů 4
Značka grafického čipu Apple
Počet jader procesoru 8
Druh grafické karty integrované
Wi-Fi ano
Čtečka paměťových karet ne
Hmotnost 1.2 kg
Zobrazit více parametrů