Atami Mapito je inertní (neobsahující živiny) substrát, který je složen z vloček minerální vlny a polyuretanových vloček. Má pevnou strukturu a obsahuje optimální poměr vody a kyslíku. Kvalita - je potřeba dávat velký pozor na kvalitu těchto vloček. V prodeji můžeme najít nebalené Mapito vločky, které lákají svou nízkou cenou, ale jde o odpadní produkt nábytkářského průmyslu. Proto je důležité vybírat substrát Mapito od výrobce ATAMI, jelikož v případě, že nebudete používat kvalitní substrát,... Celý popis

Koupit za 929 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Atami Mapito je inertní (neobsahující živiny) substrát, který je složen z vloček minerální vlny a polyuretanových vloček. Má pevnou strukturu a obsahuje optimální poměr vody a kyslíku.

Kvalita
- je potřeba dávat velký pozor na kvalitu těchto vloček. V prodeji můžeme najít nebalené Mapito vločky, které lákají svou nízkou cenou, ale jde o odpadní produkt nábytkářského průmyslu. Proto je důležité vybírat substrát Mapito od výrobce ATAMI, jelikož v případě, že nebudete používat kvalitní substrát, vaše pěstování bude obtížnější.

Proplachování, EC a pH
- je důležité před použitím substrát Mapito dobře propláchnout, aby se snížila hodnota EC.
- další důležitou zásadou při pěstování v Mapitu je pečlivě kontrolovat hodnotu pH v substrátu.
- pro úspěšné pěstování v Mapitu udržujeme hodnotu pH mezi 5,3 a 5,8.

Namáčení
- dalším důležitým postupem před započetím pěstování je nechat Mapito máčet (ideálně 24 h). 
- v případě špatného nebo žádného máčení je zde riziko, že Mapito nebude fungovat správně a bude nasávat mnohem méně vody. Rostliny tak nebudou mít dostatek vody a živin. Pěstitelé se tak setkají s problémem nezakořeněných řízků, nebo jim mladé, často zranitelné řízky dlouho nevydrží.

Tip na pěstování
- snažte se substrátem nádoby plnit co nejvíce. Použitím co největšího množství vloček zabráníte tomu, aby substrát po prvním namočení příliš klesl.
- použitím dostatečného množství vloček bude substrát i po sražení dostatečně vysoký na pěstování zdravých rostlin.
- pokud substrát Mapito přesto klesne, můžete přidat další vločky, aby vznikla optimální vrstva substrátu. 

Balení obsahuje 80 l substrátu.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Atami
Určení univerzální
Druh substrátu substráty
Složení vícesložkové
Objem 80 l
S upraveným pH ne
Pro výsev ano