Svářečská kukla 3M Speedglas G5-01 bez samostmívací ADF kazety + filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo (TH3, 200 l/min) + taška. Pro kombinaci s kazetami G5-01/03NC, G5-01/03TW a G5-01/03VC. Rozsah dodávky - Svářečská kukla 3M Speedglas G5-01 (bez kazety) - Filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo "Heavy Duty" - Transportní taška 3M Speedglas G5 Kukla je dodávána bez samostmívací ADF kazety. Tu lze dokoupit samostatně, nebo je možné ji doplnit ze starší kukly G5-01/03. Kompatibilní... Celý popis
Koupit za 39 172 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
Popis
Svářečská kukla 3M Speedglas G5-01 bez samostmívací ADF kazety + filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo (TH3, 200 l/min) + taška. Pro kombinaci s kazetami G5-01/03NC, G5-01/03TW a G5-01/03VC.
Rozsah dodávky
- Svářečská kukla 3M Speedglas G5-01 (bez kazety)
- Filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo "Heavy Duty"
- Transportní taška 3M Speedglas G5
Kukla je dodávána bez samostmívací ADF kazety. Tu lze dokoupit samostatně, nebo je možné ji doplnit ze starší kukly G5-01/03.
Kompatibilní samostmívací kazety
- 3M Speedglas G5-01/03NC
- 3M Speedglas G5-01/03TW
- 3M Speedglas G5-01/03VC
Popis
Kukla 3M Speedglas G5-01 je profesionální svářečská kukla s integrovaným rozvodem vzduchu určená pro nejnáročnější použití. Jde již o 5. generaci svářečských kukel 3M Speedglas, která přímo navazuje na osvědčené a svářeči prověřené kukly 3M Speedglas řady 9100 FX.
Kukla 3M Speedglas G5-01 přebírá oblíbenou koncepci robustního a odolného skeletu s rozměrným ochranným štítem a sklopným FLIP-UP svářečským štítem. Tento typ konstrukce je praktický zejména při častém střídání činností během svařování - např. v zámečnické výrobě nebo opravárenství - a umožňuje snadněji provádět přípravné a dokončovací práce (např. broušení, vrtání, kontrola svaru), aniž by uživatel musel sundávat celou kuklu. V případech, kdy není nutné delší dobu svařovat, je možné celý svářečský štít jednodušše odejmout.
Samozřejmostí jsou boční průzory (tmavost DIN 5) pro periferní vidění, Rozšířené zorné pole zvyšuje bezpečnost, odhaluje dříve skryté předměty a překážky a výrazně zlepšuje přehled o okolí. Vše doplňuje komfortní hlavový kříž s mnoha možnostmi nastavení.
Kukla 3M Speedglas G5-01 je všestranně použitelná kukla s novými, jedinečnými funkcemi a řešeními, které usnadňují práci, zlepšují produktivitu a poskytují vysoký uživatelský komfort. S kuklou 3M Speedglas G5-01 nemusíte dělat kompromisy - ať již jde o funkčnost, výkon, nebo bezpečnost!
Integrovaný rozvod vzduchu
Kukla 3M Speedglas G5-01 je určena výhradně pro připojení k filtračně-ventilačním jednotkám a systémům tlakového vzduchu společnosti 3M (Adflo, Versaflo).
Distribuci vzduchu v kukle zajišťuje do skeletu integrovaný rozvod vzduchu se třemi výdechy - horním, který se nachází nad hlavou uživatele a dvěma bočními bočními, které se nacházejí na spodní straně kukly. Možnost nastavení směru proudění vzduchu zvyšuje uživatelský komfort a pomáhá předcházet vysychání očí. K ovládání distribuce vzduchu slouží ovládací prvky na pravé a levé vnější straně kukly.
Optimalizovaná distribuce vzduchu
Ovládáním na pravé straně (VISOR-FACE) nastavujete směr proudění vzduchu z horního výdechu - do oblasti zorníku, do oblasti obličeje, případně do obou těchto oblastí. Ovladáním na levé straně (UP-DOWN) nastavujete, zda bude vzduch vycházet pouze z horního výdechu, z dolních bočních výdechů nebo ze všech tří výdechů.
Filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo "Heavy Duty"
Filtračně-ventilační jednotky (PAPR jednotky) jsou systémy osobní ochrany dýchacích cest, založené na principu přetlaku filtrovaného vzduchu v dýchací zóně. Filtrační jednotka umístěná na opasku uživatele filtruje vzduch nasávaný z okolního prostředí, který je pak vzduchovou hadicí dodáván do ochranné kukly nebo masky. Vzniklý přetlak zabraňuje vniknutí škodlivin do dýchací zóny. Tento mírný přetlak zároveň zajišťuje vysoký uživatelský komfort i při dlouhodobém nošení bez nutnosti překonávat dýchací odpor filtru.
3M Adflo je filtračně-ventilační jednotka určená pro svařování, plazmové řezání nebo broušení. Je kompatibilní s částicovými i plynovými filtry. Předností jednotky je kvalitní bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky, kompaktní tvar a nízká hmotnost.
Průtok vzduchu lze pomocí jediného tlačítka nastavit ve dvou úrovních - 170 a 200 l/min. Všechny důležité informace - nastavená úroveň průtoku vzduchu, stav zanesení filtru, stav nabití akumulátoru - jsou přehledně zobrazeny na ovládacím panelu.
Aktuálně nastavená úroveň průtoku vzduchu je indikována pomocí dvou kontrolek. O úrovni zanesení hlavního filtru je uživatel informován pomocí pěti kontrolek zelené a červené barvy, stav nabití akumulátoru je indikován pomocí sloupcového indikátoru.
Indikátor zanesení hlavního filtru a stavu akumulátoru
Jednotka je vybavena systémem Flow Control zajišťujícím konstantní průtok vzduchu (bez ohledu na zanesení filtru, nebo nabití akumulátoru) a vyspělým systémem pro akustické a vizuální varování uživatele v případě nízkého průtoku vzduchu, nebo při poklesu napětí akumulátoru.
Kompatibilita 3M Speedglas
Jednotka 3M Adflo je certifikována výhradně pro použití se svářečskými kuklami 3M Speedglas Air. V kombinaci s těmito kuklami jednotka splňuje nejvyšší třídu ochrany TH3 (dle normy EN 12941).
- Svářečské kukly
Akumulátor
Jednotka HEAVY DUTY je dodávána s vyměnitelným LI-Ion akumulátorem v provedení HEAVY DUTY (10,8 V/4,5 Ah), který umožňuje dobu provozu až 13 hodin (s novým částicovým filtrem P SL, plně nabitým akumulátorem, při průtoku vzduchu 170 l/min). Doba nabíjení akumulátoru HEAVY DUTY je méně než 5,5 hodiny.
Akumulátor HEAVY DUTY je doporučen v případě, že bude jednotka 3M Adflo provozována s některým z plynových filtrů.
Filtry
Jednotka 3M Adflo je kompatibilní jak s částicovými filtry, tak i s plynovými filtry.
Rozpad jednotky 3M Adflo
Jednotka HEAVY DUTY je dodávána se základním částicovým filtrem P SL, který poskytuje efektivní ochranu v prostředích obsahujících škodlivé částice ve formě pevných a kapalných aerosolů, jako je prach, dým, vlákna, bakterie, viry nebo radioaktivní částice.
Filtry 3M Adflo - částicový P SL, plynový A2, plynový A1B1E1
Nedílnou součástí hlavního filtru je předfiltr z jemné tkaniny, který zachytává hrubší nečistoty a prodlužuje životnost hlavního filtru. Jednotka je dále vybavena lapačem jisker z kovové pleteniny, který chrání filtr před horkými jiskrami. Jako příslušenství lze objednat pachový filtr s aktivním uhlím, nebo plynové filtry.
Co mohu s filtrem P SL (P3) svařovat?
Většina škodlivin vznikajících při svařování kovů je tvořena částicemi - kovové oxidy, dýmy, aerosoly - a právě na ty je filtr velmi účinný (účinnost ≥ 99,95 %). Filtr však nechrání proti toxickým plynům, které vznikají při některých typech aplikací.
Filtr P SL (P3) doporučujeme:
- při svařování metodami MMA, MIG/MAG a TIG
- při svařování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí
Filtr P SL (P3) nedoporučujeme:
- při svařování nerezové oceli a hliníku (uvolňování toxických plynů)
⚠️ Pokud kromě nelegovaných ocelí často svařujete i nerez a hliník, doporučujeme dokoupit plynový filtr A1B1E1, který při svařování poskytuje plnou ochranu (s výjimkou vyšší koncentrace ozonu).
Oblast použití
- Svářečské práce - svařování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí metodami MMA, MIG/MAG a TIG
- Strojírenská a kovozpracující výroba – broušení, plazmové řezání, řezání, vrtání, mechanické obrábění
Hadice
Součástí dodávky je flexibilní vzduchová hadice QRS. Rychloupínacím připojením QRS (Quick Release Swivel) jsou vybaveny všechny aktuálně nabízené svářečské kukly 3M Speedglas Air. Jako příslušenství lze dokoupit adaptér pro připojení vzduchové hadice QRS ke starším typům kukel 3M Speedglas Air s bajonetovým připojením (např. 9002 Air).
Opasek
Jednotka je dodávána s odolným koženým opaskem, který díky polstrování zadní strany poskytuje vysoký uživatelský komfort. Opasek má zapínání na ocelovou přezku a je určen do náročných provozů.
Komfortní kožený opasek
Příslušenství
Nabídku příslušenství (hadice, akumulátory, filtry) pro jednotky 3M Adflo naleznete v kategorii:
- 3M Adflo - příslušenství
Přehled vlastností
- Pro svařování, broušení, plazmové řezání
- Bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky
- Kompaktní tvar
- Nastavitelný průtok vzduchu ve dvou úrovních - 170 a 200 l/min
- Systém Flow Control pro řízení konstantního průtoku vzduchu bez ohledu na zanesení filtru nebo nabití akumulátoru
- Indikace zanesení filtru a nabití akumulátoru
- Akustický a vizuální alarm
- Jednoduché ovládání
- Vyměnitelný akumulátor Li-Ion (10,8 V/4,5 Ah)
- Doba provozu až 13 hodin (s částicovým filtrem P SL)
- Doba nabíjení méně než 5,5 hodiny
- Hmotnost 1500 g (vč. akumulátoru)
Rozsah dodávky
- Svářečská kukla 3M Speedglas G5-01 (bez kazety)
- Filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo "Heavy Duty"
- Transportní taška 3M Speedglas G5
Kukla je dodávána bez samostmívací ADF kazety. Tu lze dokoupit samostatně, nebo je možné ji doplnit ze starší kukly G5-01/03.
Kompatibilní samostmívací kazety
- 3M Speedglas G5-01/03NC
- 3M Speedglas G5-01/03TW
- 3M Speedglas G5-01/03VC
Popis
Kukla 3M Speedglas G5-01 je profesionální svářečská kukla s integrovaným rozvodem vzduchu určená pro nejnáročnější použití. Jde již o 5. generaci svářečských kukel 3M Speedglas, která přímo navazuje na osvědčené a svářeči prověřené kukly 3M Speedglas řady 9100 FX.
Kukla 3M Speedglas G5-01 přebírá oblíbenou koncepci robustního a odolného skeletu s rozměrným ochranným štítem a sklopným FLIP-UP svářečským štítem. Tento typ konstrukce je praktický zejména při častém střídání činností během svařování - např. v zámečnické výrobě nebo opravárenství - a umožňuje snadněji provádět přípravné a dokončovací práce (např. broušení, vrtání, kontrola svaru), aniž by uživatel musel sundávat celou kuklu. V případech, kdy není nutné delší dobu svařovat, je možné celý svářečský štít jednodušše odejmout.
Samozřejmostí jsou boční průzory (tmavost DIN 5) pro periferní vidění, Rozšířené zorné pole zvyšuje bezpečnost, odhaluje dříve skryté předměty a překážky a výrazně zlepšuje přehled o okolí. Vše doplňuje komfortní hlavový kříž s mnoha možnostmi nastavení.
Kukla 3M Speedglas G5-01 je všestranně použitelná kukla s novými, jedinečnými funkcemi a řešeními, které usnadňují práci, zlepšují produktivitu a poskytují vysoký uživatelský komfort. S kuklou 3M Speedglas G5-01 nemusíte dělat kompromisy - ať již jde o funkčnost, výkon, nebo bezpečnost!
Integrovaný rozvod vzduchu
Kukla 3M Speedglas G5-01 je určena výhradně pro připojení k filtračně-ventilačním jednotkám a systémům tlakového vzduchu společnosti 3M (Adflo, Versaflo).
Distribuci vzduchu v kukle zajišťuje do skeletu integrovaný rozvod vzduchu se třemi výdechy - horním, který se nachází nad hlavou uživatele a dvěma bočními bočními, které se nacházejí na spodní straně kukly. Možnost nastavení směru proudění vzduchu zvyšuje uživatelský komfort a pomáhá předcházet vysychání očí. K ovládání distribuce vzduchu slouží ovládací prvky na pravé a levé vnější straně kukly.
Optimalizovaná distribuce vzduchu
Ovládáním na pravé straně (VISOR-FACE) nastavujete směr proudění vzduchu z horního výdechu - do oblasti zorníku, do oblasti obličeje, případně do obou těchto oblastí. Ovladáním na levé straně (UP-DOWN) nastavujete, zda bude vzduch vycházet pouze z horního výdechu, z dolních bočních výdechů nebo ze všech tří výdechů.
Filtračně-ventilační jednotka 3M Adflo "Heavy Duty"
Filtračně-ventilační jednotky (PAPR jednotky) jsou systémy osobní ochrany dýchacích cest, založené na principu přetlaku filtrovaného vzduchu v dýchací zóně. Filtrační jednotka umístěná na opasku uživatele filtruje vzduch nasávaný z okolního prostředí, který je pak vzduchovou hadicí dodáván do ochranné kukly nebo masky. Vzniklý přetlak zabraňuje vniknutí škodlivin do dýchací zóny. Tento mírný přetlak zároveň zajišťuje vysoký uživatelský komfort i při dlouhodobém nošení bez nutnosti překonávat dýchací odpor filtru.
3M Adflo je filtračně-ventilační jednotka určená pro svařování, plazmové řezání nebo broušení. Je kompatibilní s částicovými i plynovými filtry. Předností jednotky je kvalitní bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky, kompaktní tvar a nízká hmotnost.
Průtok vzduchu lze pomocí jediného tlačítka nastavit ve dvou úrovních - 170 a 200 l/min. Všechny důležité informace - nastavená úroveň průtoku vzduchu, stav zanesení filtru, stav nabití akumulátoru - jsou přehledně zobrazeny na ovládacím panelu.
Aktuálně nastavená úroveň průtoku vzduchu je indikována pomocí dvou kontrolek. O úrovni zanesení hlavního filtru je uživatel informován pomocí pěti kontrolek zelené a červené barvy, stav nabití akumulátoru je indikován pomocí sloupcového indikátoru.
Indikátor zanesení hlavního filtru a stavu akumulátoru
Jednotka je vybavena systémem Flow Control zajišťujícím konstantní průtok vzduchu (bez ohledu na zanesení filtru, nebo nabití akumulátoru) a vyspělým systémem pro akustické a vizuální varování uživatele v případě nízkého průtoku vzduchu, nebo při poklesu napětí akumulátoru.
Kompatibilita 3M Speedglas
Jednotka 3M Adflo je certifikována výhradně pro použití se svářečskými kuklami 3M Speedglas Air. V kombinaci s těmito kuklami jednotka splňuje nejvyšší třídu ochrany TH3 (dle normy EN 12941).
- Svářečské kukly
Akumulátor
Jednotka HEAVY DUTY je dodávána s vyměnitelným LI-Ion akumulátorem v provedení HEAVY DUTY (10,8 V/4,5 Ah), který umožňuje dobu provozu až 13 hodin (s novým částicovým filtrem P SL, plně nabitým akumulátorem, při průtoku vzduchu 170 l/min). Doba nabíjení akumulátoru HEAVY DUTY je méně než 5,5 hodiny.
Akumulátor HEAVY DUTY je doporučen v případě, že bude jednotka 3M Adflo provozována s některým z plynových filtrů.
Filtry
Jednotka 3M Adflo je kompatibilní jak s částicovými filtry, tak i s plynovými filtry.
Rozpad jednotky 3M Adflo
Jednotka HEAVY DUTY je dodávána se základním částicovým filtrem P SL, který poskytuje efektivní ochranu v prostředích obsahujících škodlivé částice ve formě pevných a kapalných aerosolů, jako je prach, dým, vlákna, bakterie, viry nebo radioaktivní částice.
Filtry 3M Adflo - částicový P SL, plynový A2, plynový A1B1E1
Nedílnou součástí hlavního filtru je předfiltr z jemné tkaniny, který zachytává hrubší nečistoty a prodlužuje životnost hlavního filtru. Jednotka je dále vybavena lapačem jisker z kovové pleteniny, který chrání filtr před horkými jiskrami. Jako příslušenství lze objednat pachový filtr s aktivním uhlím, nebo plynové filtry.
Co mohu s filtrem P SL (P3) svařovat?
Většina škodlivin vznikajících při svařování kovů je tvořena částicemi - kovové oxidy, dýmy, aerosoly - a právě na ty je filtr velmi účinný (účinnost ≥ 99,95 %). Filtr však nechrání proti toxickým plynům, které vznikají při některých typech aplikací.
Filtr P SL (P3) doporučujeme:
- při svařování metodami MMA, MIG/MAG a TIG
- při svařování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí
Filtr P SL (P3) nedoporučujeme:
- při svařování nerezové oceli a hliníku (uvolňování toxických plynů)
⚠️ Pokud kromě nelegovaných ocelí často svařujete i nerez a hliník, doporučujeme dokoupit plynový filtr A1B1E1, který při svařování poskytuje plnou ochranu (s výjimkou vyšší koncentrace ozonu).
Oblast použití
- Svářečské práce - svařování nelegovaných a nízkolegovaných ocelí metodami MMA, MIG/MAG a TIG
- Strojírenská a kovozpracující výroba – broušení, plazmové řezání, řezání, vrtání, mechanické obrábění
Hadice
Součástí dodávky je flexibilní vzduchová hadice QRS. Rychloupínacím připojením QRS (Quick Release Swivel) jsou vybaveny všechny aktuálně nabízené svářečské kukly 3M Speedglas Air. Jako příslušenství lze dokoupit adaptér pro připojení vzduchové hadice QRS ke starším typům kukel 3M Speedglas Air s bajonetovým připojením (např. 9002 Air).
Opasek
Jednotka je dodávána s odolným koženým opaskem, který díky polstrování zadní strany poskytuje vysoký uživatelský komfort. Opasek má zapínání na ocelovou přezku a je určen do náročných provozů.
Komfortní kožený opasek
Příslušenství
Nabídku příslušenství (hadice, akumulátory, filtry) pro jednotky 3M Adflo naleznete v kategorii:
- 3M Adflo - příslušenství
Přehled vlastností
- Pro svařování, broušení, plazmové řezání
- Bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky
- Kompaktní tvar
- Nastavitelný průtok vzduchu ve dvou úrovních - 170 a 200 l/min
- Systém Flow Control pro řízení konstantního průtoku vzduchu bez ohledu na zanesení filtru nebo nabití akumulátoru
- Indikace zanesení filtru a nabití akumulátoru
- Akustický a vizuální alarm
- Jednoduché ovládání
- Vyměnitelný akumulátor Li-Ion (10,8 V/4,5 Ah)
- Doba provozu až 13 hodin (s částicovým filtrem P SL)
- Doba nabíjení méně než 5,5 hodiny
- Hmotnost 1500 g (vč. akumulátoru)
Parametry
| Výrobce | 3M Speedglas |