Durman krvavý pochází z jižní Ameriky, kde byl využíván domorodci k šamanským rituálům. Jedná se o okrasný kvetoucí keř, který kvete po celé léto. Květy s jasně červenými okraji jsou až 20 cm dlouhé. Pro svůj netradiční vzhled se durmanu přezdívá "andělská trumpeta". Rostlina dorůstá výšky až 2,5 metru. V našich podmínkách se durman pěstujte jako přenosná rostlina. Doporučujeme ji umístit v květináči na terasu nebo do zimní zahrady. Rostlina je prudce jedovatá! Obsahuje tropanové alkaloidy.... Celý popis

Koupit za 44 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Durman krvavý pochází z jižní Ameriky, kde byl využíván domorodci k šamanským rituálům.

Jedná se o okrasný kvetoucí keř, který kvete po celé léto. Květy s jasně červenými okraji jsou až 20 cm dlouhé. Pro svůj netradiční vzhled se durmanu přezdívá "andělská trumpeta".

Rostlina dorůstá výšky až 2,5 metru. V našich podmínkách se durman pěstujte jako přenosná rostlina. Doporučujeme ji umístit v květináči na terasu nebo do zimní zahrady.

Rostlina je prudce jedovatá! Obsahuje tropanové alkaloidy.

Výsev:

Semínka durmanu můžeme vysévat doma již od ledna a to na povrch substrátu, doba klíčení je 1–2 měsíce. Před výsevem doporučujeme provést studenou stratifikaci v lednici po dobu 4 týdnů.

Rostliny vyžadují dostatek živin a vláhy. Stanoviště volíme slunečné s výživnou, humózní a propustnou zeminou.

Důležité je rostliny pravidelně přihnojovat. Zálivka by měla být taktéž pravidelná a dostatečná. Pozor přílišné přemokření substrátu může způsobit uhnívání kořenového systému.

Před prvními mrazíky je potřeba rostliny přemístit do místnosti. Uchovávat je můžeme při teplotě 5–10 °C a minimální zálivce. V tomto případě rostlina shodí listy. Nebo je uchovávat při teplotě do 15 °C ve světlejší místnosti a pravidelné zálivce, kdy ke ztrátě listů nedojde.

V květnu se doporučuje rostliny pravidelně přesazovat – mladé rostlinky každý rok, starší pak jednou za 3–4 roky.

Durman je prudce jedovatý! Je nutné být opatrný jak při manipulaci s ním, tak zabránit dětem a zvířatům v přístupu k těmto rostlinám.
Zobrazit více