Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci. Probiotické tampóny ellen® – zdravotnický prostředek s dvojím účinkem Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto Naturel® (LN®), směs probiotických kmenů bakterií mléčného kvašení, které společně podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Bakteriální... Celý popis

Koupit za 305 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci.

Probiotické tampóny ellen® – zdravotnický prostředek s dvojím účinkem
Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto Naturel® (LN®), směs probiotických kmenů bakterií mléčného kvašení, které společně podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Bakteriální kmeny obsažené v Lacto Naturel®  jsou přirozenou součástí zdravé poševní mikroflóry, přirozeným způsobem produkují kyselinu mléčnou, a tím způsobem udržují vyváženou hodnotu pH.
Probiotické tampóny Ellen ® Vám tak pomáhají obnovit a udržet zdravou vaginální mikroflóru.
Probiotické tampóny Ellen ®  Vám současně poskytují dokonalou hygienickou ochranu během menstruace. Tamóny Ellen ® jsou vhodné jak pro ženy, u nichž se mikrobiální nerovnováha již projevila, tak pro ty, které jí chtějí předejít.
Probiotické tampony Ellen ® – základní údaje o výrobku
Jádro tampónu Ellen ®  je vyrobeno ze 100% viskózy, která má vysokou absorpční kapacitu. Šňůrka tampónu je vyrobena ze 100 % bavlny. Netkaná povrchová vrstva je ze 100% polypropylénu. Lacto Naturel® (LN®) je směsí patentovaných probiotických kmenů laktobacilů: Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99 a Lactobacillus rhamnosus LN113.
Probiotické tampóny Ellen ®  se používají místo běžných menstruačních tamponů.
Bakterie z rodu Lactobacillus produkující kyselinu mléčnou jsou u zdravých žen převládající složkou vaginální mikroflóry. Tyto příznivé bakterie produkují kyselinu mléčnou a přirozeným způsobem udržují ve vaginálním prostředí příznivou hladinu pH. Ve zdravé pochvě je pH tak nízké (pH 3,8 – 4,2), že většina ostatních organizmů při něm nedokáže přežívat. Kromě regulace hodnoty pH chrání laktobacily vaginální prostředí několika dalšími mechanizmy, čímž se zdravá vaginální mikroflóra stává první linií ochrany před urogenitálními infekcemi.
Pokud je přirozená rovnováha vaginální mikroflóry narušena, zvyšuje se riziko rozvoje urogenitálních infekcí. Mezi známé příčiny narušení rovnováhy vaginální mikroflóry patří pohlavní styk bez ochrany, přehnané používání hygienických prostředků, stres, těsné oblečení ze syntetických materiálů a užívání antibiotik.
Nejčastějšími vaginálními infekcemi jsou bakteriální vaginóza a kandidiáza (kvasinková infekce). Tyto stavy způsobují různé vaginální příznaky, jako je svědění, podráždění, nepříjemný zápach a zvýšený vaginální výtok.
Jak probiotické tampóny Ellen účinkují
Probiotické bakterie v tampónu Ellen® jsou chráněny v nosném médiu a uvolňují se pouze při tělesné teplotě. Když tampón po zavedení dosáhne tělesné teploty, nosné médium se rozpustí a uvolní probiotické bakterie. Přibližně za 90 minut se probiotické bakterie LN® rozšíří z tampónu do pochvy a přichytí se k poševní sliznici, aby tak podpořily poševní mikroflóru.
Laktobacily mají samoregulační mechanizmy, které způsobují, že předávkování probiotickými tampóny Ellen® není možné.
Používejte probiotické tampóny Ellen ® pravidelně
Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci. Některé z žen ale nepocítí příznivé účinky probiotik dříve než po třech až čtyřech po sobě následujících cyklech. K nejvýraznějšímu zlepšení zdraví pochvy dochází při pravidelném používání ellen® v průběhu menstruace.
Tampóny ellen® vyměňujte v přesně stejných intervalech, jako ostatní běžné tampóny.
Klinicky ověřeno
Klinické studie ukázaly, že používání probiotických tampónů Ellen ® je zcela bezpečné.Dále bylo prokázáno, že tyto tampóny zmírňují nepříjemné pocity v pochvě, jako je svědění a podráždění. Probiotické tampóny Ellen ® také posiluje přirozenou poševní mikroflóru, která chrání prostředí vaší pochvy před bakteriální nerovnováhou.
Zdravotnický prostředek
Probiotické tampóny Ellen ® splňují všechny základní požadavky na bezpečnost stanovené Směrnicí č. 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Podmínky systému řízení rizik splňují požadavky normy ISO 14 971:2007.
Tampóny Ellen ® pro vaše individuální potřeby
Intenzita menstruačního krvácení je u každé ženy rozdílná a liší se i v rámci jednotlivých dnů jedné menstruace. Probiotické tampóny Ellen ® jsou proto k dostání ve třech velikostech. Rozdílné velikosti tampónů mají rozdílnou absorpční schopnost, aby se tak přizpůsobily měnící se intenzitě krvácení. Zvolte si takovou velikost tampónu, která nejlépe splňuje vaše potřeby. Všechny tampóny Ellen ® obsahují stejné množství LN®.
Pro dny s mírným krvácením a pro ty, které tampóny zkoušejí poprvé:

Ellen ® Mini, absorbující 6-9 g

Pro dny s mírným až středně intenzivním krvácením:

Ellen ® Regular, absorbující 9-12 g

Pro dny se středně intenzivním až silným krvácením:

Ellen ® Super, absorbující 12-14 g

Uchovávání probiotických tampónů Ellen ®
V zájmu zachování probiotického účinku musí být tampony Ellen ®  chráněny před přímým slunečním světlem, přílišnou vlhkostí a teplotami přesahujícími 25 °C. Pokud vyjímáte tampón Ellen ®  z plechovky, vraťte zpět sáčky s vysoušecím prostředkem a plechovku zavřete plastovým víčkem. Tak pomůžete ochránit probiotika LN® před vlhkostí.
Probiotické tampóny Ellen ® použijte před datem spotřeby uvedeným na spodní straně obalu. Pokud byste použila tampóny Ellen ® po tomto datu, nemusely by již mít očekávaný probiotický účinek, ale stále by jejich použití bylo bezpečné jako u normálních tampónů.
Informace o syndromu toxického šoku (TSS) TSS je vzácné, ale závažné onemocnění, ke kterému může dojít v souvislosti s používáním jakýchkoliv menstruačních tampónů. Je vyvoláván specifickými choroboplodnými zárodky, přítomnými na lidské kůži. K rozvoji TSS dochází tehdy, je-li nasycený tampón ponechán v poševní dutině příliš dlouhou dobu a je-li současně přítomen tento konkrétní choroboplodný zárodek.
Toto nízké riziko rozvoje TSS tedy můžete sama ovlivnit důkladným mytím rukou před zaváděním tampónu a jeho včasnou výměnou ve chvíli, kdy je nasycen. Nikdy neopomeňte na konci menstruace vyjmout poslední tampón.
Příznaky TSS je náhlá vysoká horečka, nevolnost, slabost, erytrodermie (kožní vyrážka), bolest v krku, bolest ve svalech, zvracení a průjem. Pokud se tyto příznaky projeví v souvislosti s menstruací, vyjměte tampón a okamžitě se poraďte s lékařem. Zmiňte se lékaři o TSS a o tom, že menstruujete. TSS může ohrozit váš život a tudíž musí být  diagnostikován a léčen neprodleně.
Další informace o Probiotických tampónech ellen naleznete v článku Probiotické tampóny ellen® - ochrana proti vaginálním mykózám.
Doporučujeme kombinovat s přípravkem GynMax 90 kapslí a Scarlett - bylinná detoxikační vaginální tělíska 2 ks
V naší nabídce naleznete také Probiotický intimní krém ellen i další vložky a tampóny.
Zobrazit více

Parametry

Značka Ellen
Počet kusů 22 ks
Typ normal
Výrobce Ellen AB