Fenix PD36R

99 %
(19 hodnocení)

Svítilna Fenix PD36R Max výdrž: 115 hod Napájení: 1x 21700, USB dobíjení Počet režimů: 6 Vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m) Barva světla: Denní bílá (5500-6500 K) Světelný zdroj: Luminus SST-40 Hmotnost: 160 g Nabíjecí taktická svítilna Fenix PD36R je první svítilnou značky Fenix, která podporuje napájení nejmodernějším Li-ion akumulátorem typu 21700. Je osazena nejnovější LED LUMINUS SST-40 a přináší světelný tok až 1600 lumenů (ANSI) a dosvit až 283 metrů. Součástí balení je i nabíjecí 21700... Celý popis

Koupit za 2 699 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Svítilna Fenix PD36R

Max výdrž: 115 hod
Napájení: 1x 21700, USB dobíjení
Počet režimů: 6
Vodotěsnost: IP68 (ponor 2 m)
Barva světla: Denní bílá (5500-6500 K)
Světelný zdroj: Luminus SST-40
Hmotnost: 160 g
Nabíjecí taktická svítilna Fenix PD36R je první svítilnou značky Fenix, která podporuje napájení nejmodernějším Li-ion akumulátorem typu 21700. Je osazena nejnovější LED LUMINUS SST-40 a přináší světelný tok až 1600 lumenů (ANSI) a dosvit až 283 metrů. Součástí balení je i nabíjecí 21700 Li-ion akumulátor s kapacitou 5000 mAh, který se nabíjí přímo ve svítilně přes moderní USB-C konektor. Svítilna Fenix PD36R disponuje šesti různými režimy svícení, které umožní volit mezi vysokým výkonem a dlouhou výdrží. Na nejnižší režim dokáže svítit až 115 hodin, což je téměř 5 dní svícení v kuse. Nechybí ani stroboskopické záblesky pro krizové situace.
Svítilna je napájena digitálně regulovaným konstantním proudem pro zaručení stálého světelného výkonu i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení). Navíc je svítilna vybavena indikací stavu nabití baterií v bočním tlačítku. Svítilna Fenix PD36R zaujme nejen kompaktními rozměry ale i opravdu velkým světelným výkonem. Můžeme ji proto doporučit i pro použití v bezpečnostních složkách, pro myslivost a další náročné aktivity.
Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametry

-

Je použita špičková výkonná LED LUMINUS SST-40 s životností 50000 hodin.

-

Šest režimů svícení: Turbo 1600 lumenů (2,8 hodiny) -> 800 lumenů (5,8 hodiny) -> 350 lumenů (8,5 hodiny) -> 150 lumenů (26 hodin) -> 30 lumenů (115 hodin) - Strobe 1600 lumenů (stroboskop s proměnnou frekvencí).

-

Světelný tok a časy výdrže jsou měřeny s přibaleným Li-ion 21700 akumulátorem s kapacitou 5000 mAh.

-

Svítilna je vybavena inteligentní ochranou proti přehřátí.

-

Digitálně regulováno pro konstantní jas, upozornění na vybité baterie.

-

Ochrana proti náhodnému vložení baterie obráceně (přepólování).

-

Hladký parabolický reflektor pro světelný kužel s dosvitem 283 metrů (19977 cd)

-

Rozměry 13,6 cm (délka) x 2,64 cm (průměr reflektoru) x 2,54 cm (průměr těla).

-

Váha 85 gramů (bez baterií), 160 gramů včetně akumulátoru.

-

Vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku, odolný povrch - Type III hard anodized.

-

Nárazuvzdorná pádům z výšky 1 metr.

-

Svítilna má paměť a zapne se vždy v posledním nastaveném režimu (neplatí pro zábleskový režim).

-

Lichoběžníkové závity se zvýšenou odolností vůči opotřebení.

-

Výrazné rýhování povrchu pro lepší držení, provedení zabraňuje otáčení svítilny na nerovné ploše.

-

Vodotěsná a prachotěsná dle standardu IP68 (testováno pod vodou v hloubce 2 metry po dobu 30 minut).

-

Odnímatelná dvousměrná ocelová spona s titanovou povrchovou úpravou.

-

Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s anti-reflexním povrchem.

-

Taktický vypínač na konci svítilny (funkce okamžitého zapnutí/vypnutí - momentary on/off).

-

Ke svítilně je přiložena šňůrka na zápěstí, pouzdro na opasek, akumulátor Fenix 21700 s kapacitou 5000 mAh, USB-C kabel a náhradní o-kroužky.

-

Svítilnu lze upevnit i na dlouhou zbraň pomocí montáže na zbraňovou lištu Fenix ALG-01, montáže na zbraňovou lištu Fenix ALG-00, magnetickou montáží

-

Ke svítilně lze dále dokoupit USB adaptér do elektrické sítě a USB adaptér do auta, držák na kolo, speciální držák Fenix na kolo či držák svítilny na cyklistickou přilbu BikeBlock.

 

Použití
Z výroby může být uvnitř svítilny na akumulátoru černá izolační krytka. Před prvním použitím ji z akumulátoru odstraňte. Pro zapnutí zmáčknete vypínač umístěný na konci svítilny, pro okamžitou aktivaci tlačítko namáčkněte. Stiskem bočního tlačítka u hlavy svítilny můžete kdykoliv během provozu přepínat mezi režimy výkonu. Pro přepnutí do stroboskopického režimu přidržte boční tlačítko zhruba 0,5 vteřiny.
Inteligentní ochrana proti přehřátí - pokud vzroste teplota svítilny nad 50°C, tak začne automaticky snižovat výkon v pozvolných krocích, dokud se nedosáhne 550 lumenů. Provoz na nejvyšší režim je také omezen na 15 minut. Poté svítilna sníží výkon na 900-550 lumenů podle teploty.
Indikace stavu nabití baterií - při každém zapnutí se aktivuje na tři vteřiny indikační LED v bočním tlačítku svítilny. Pokud indikační dioda svítí zeleně je baterie nabita na více než 85%. Zelené blikání znamená 50-85% kapacity. Pokud svítí červeně, je nabita na 25-50%. Červené blikání značí, že zbývá méně než 25% kapacity baterie.
Nabíjení - odklopte gumovou krytku nabíjecího konektoru na boku svítilny a zapojte přiložený kabel (konektor USB-C), druhý konec kabelu zapojte do počítače, nebo USB adaptéru do elektrické sítě či auta. Během nabíjení svítí boční tlačítko červeně. Po plném nabití se rozsvítí zeleně. Nabíjení plně vybitého akumulátoru trvá cca 4 hodiny. Během nabíjení lze svítilnu používat, ale jen v režimu svícení 30 a 150 lumenů.
Upozornění na vybité baterie - svítilna postupně automaticky přepne do nejnižšího režimu a indikační LED v bočním tlačítku začne bliká červeně.
Upozornění

 

-

Nerozebírejte sami zapečetěné části v hlavě svítilny, poruší se tím záruka..Pokud se ochranné gumové kroužky po delší době používání jeví poškozené, vyměňte je. Kroužky je třeba také promazávat, aby nedocházelo k erozi gumy. Dodržováním těchto pravidel bude svítilna správně chráněna proti vodě.Pokud svítilna bliká, nepřepíná na vyšší režimy výkonu či se nerozsvítí, může to být jedním z následujících důvodů:

 

-

Akumulátor je vybitý, nabijte ho.

-

Kontakty uvnitř svítilny jsou zanesené – očistěte je vatičkou namočenou v alkoholu.

 

-

Hlava, tělo či zadní část svítilny jsou uvolněné, dotáhněte je.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Fenix
Hmotnost 160 g
Světelný tok 1600 lm
Dosvit 283 m
Vodotěsnost ano
Doba svícení při maximu 115 h

Podobné produkty