FujiFilm X-T5

97 %
(7 hodnocení)

Fujifilm X-T5 + XF 18-55mm Kit Silver (tělo a objektiv) Výkonná multimediální bezzrcadlovka Fujifilm X-T5 přichází na trh s nově vyvinutým 40 Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HR snímačem se zadním osvitem a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu X-Processor 5 v mimořádně kompaktním těle.  Mezi hlavní přednosti X-T5 patří pětiosá stabilizace obrazu v těle se schopností kompenzovat až 7 EV, standardní citlivost ISO 125, nejkratší čas závěrky 1/180000 s a použití funkce Pixel Shift Multi-Shot... Celý popis

Koupit za 48 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Fujifilm X-T5 + XF 18-55mm Kit Silver (tělo a objektiv)

Výkonná multimediální bezzrcadlovka Fujifilm X-T5 přichází na trh s nově vyvinutým 40 Mpx APS-C X-Trans CMOS 5 HR snímačem se zadním osvitem a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu X-Processor 5 v mimořádně kompaktním těle. 

Mezi hlavní přednosti X-T5 patří pětiosá stabilizace obrazu v těle se schopností kompenzovat až 7 EV, standardní citlivost ISO 125, nejkratší čas závěrky 1/180000 s a použití funkce Pixel Shift Multi-Shot pro rozšířené možností fotografování. Kromě svých všestranných možností fotografování je X-T5 také vysoce schopným video strojem, který interně zaznamenává až 6,2K v 10bitových barvách 4:2:2 nebo 12bitové ProRes RAW a Blackmagic RAW externě přes HDMI. Novinkou je třístranně výklopný displej LCD s 1,84 milionu bodů, díky němuž je fotografování ve svislé poloze nebo ve výšce pasu pohodlnější než kdykoli předtím. Pro záznam souborů je k dispozici duální SD slot.

Hlavní funkce a parametry

- 40MP BSI CMOS snímač s polem barevných filtrů X-Trans

- Sériové snímání až 15 snímků za sekundu

- Stabilizace v těle až do 7,0 EV

- 6,2K nebo 'HQ' 4K od zachycení 6,2K až 30p (1,23x oříznutí)

- Podvzorkováno v plné šířce 4K při až 60p

- Možnost výběru mezi 10bitovým H.265 nebo 8bitovým H.264 zachycením

- Možnosti F-Log2, F-Log nebo HLG

- 6,2K nezpracovaný video výstup

- Dvouosý výklopný zadní displej

- Dva sloty pro SD karty UHS-II

X-T5 nabízí maximální kvalitu obrazu a je vybaven 40 Mpx snímačem X-Trans 5 HR CMOS se zadním osvitem v kompaktním, lehkém těle, které maximalizuje funkčnost a přenosnost. Použití vylepšeného algoritmu zpracování obrazu přináší pokročilé rozlišení obrazu bez snížení poměru šumu a signálu, čímž je dosaženo vynikající kvality obrazu. Snímač X-Trans CMOS 5 HR dokáže díky vylepšené struktuře pixelů efektivněji zachytit více světla. Hodnota ISO 125, která byla u předchozího modelu rozšířenou úrovní ISO, je nyní k dispozici jako standardní.

Vynikající výkon automatického ostření

Snímač X-TransTM CMOS 5 HR disponuje v porovnání s předchozím modelem větším počtem pixelů fázové detekce, výsledkem čehož je vylepšená schopnost dosáhnout zaostření AF-S na objekt s vysokou frekvencí. X-T5 tak poskytuje mimořádně přesné automatické zaostřování v situacích, kdy se obvykle používá AF-S, jako je fotografování krajiny a portrétů. Použití vylepšeného algoritmu predikce AF nabízí stabilní zaostřování také v režimu AF-C. X-T5 využívá 425 bodů fázové detekce a nabízí citlivost až do -7 EV pro práci ve skutečně špatných světelných podmínkách. Adaptivní algoritmus AI, podpořený hlubokým učením, také znamená, že tento systém ostření je vhodnější pro automatickou detekci a sledování zvířat, sportovců, ptáků, automobilů, motocyklů a pohybujících se objektů.

Profesionální video možnosti

X-T5 je mimořádně schopný video stroj s výkonnými funkcemi. Videa lze interně nahrávat v rozlišení až 6,2K při 30p v 4:2:2 10bitových barvách a navíc je k dispozici režim 4K HQ, který převzorkuje záznam 6,2K pro špičkový výstup 4K. Toto vyšší rozlišení videa odemyká funkci 2x digitálního zoomu a poskytuje další všestrannost ve fotoaparátu bez znatelného poklesu kvality. Fotoaparát X-T5 podporuje režim F-Log2, který zaznamenává rozšířený dynamický rozsah o více než 13 stupňů. Tento rozsah je širší než současný F-Log, což rozšiřuje postprodukční potenciál. Pro profesionální produkci podporuje X-T5 12bitové ProRes RAW a Blackmagic RAW video při rozlišení až 6,2K a snímkové frekvenci až 29,97f fps přes HDMI do zařízení Atomos a Blackmagic.

Vestavěná stabilizace obrazu

Díky systému stabilizace obrazu v těle fotoaparátu (IBIS) je nežádoucí chvění fotoaparátu snižující kvalitu účinně minimalizováno. Vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 7 kroků. Tento systém funguje ve spojení s většinou objektivů řady X, včetně těch nestabilizovaných, a přináší výhody při práci s delšími časy závěrky a při fotografování v obtížných světelných podmínkách. Kromě toho lze během natáčení videa použít také digitální stabilizaci obrazu, která dále pomáhá při stabilizaci záběru, zejména při nahrávání z ruky.

Stvořeno pro rychlost

X-T5 poskytuje vysoký a spolehlivý výkon při vytváření snímků, a vy tak budete vždy připraveni na akci bez ohledu na to, jak rychle se váš objekt pohybuje. Nejvyšší rychlost elektronické závěrky 1/180 000 a maximální rychlost mechanické závěrky 1/8000 zmrazí i tu nejdynamičtější scénu, zatímco prodleva pouhých 35 ms poskytuje téměř okamžitou odezvu při stisknutí spouště. V sekvenci dokáže X-T5 zaznamenávat snímky rychlostí až 15 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou nebo 20 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou. S touto novinkou už vám žádný důležitý okamžik neunikne.

Pixel Shift Multishot

Funkce Pixel Shift Multishot využívá systém IBIS fotoaparátu k přesnému posunutí snímače a automaticky zaznamená 20 samostatných snímků jediným stisknutím spouště. Výsledné soubory jsou kombinovány pomocí softwaru Pixel Shift Combiner, čímž se zčtyřnásobí rozlišení fotoaparátu a vytvoří se 160 Mpx soubor bohatý na detaily. Perfektní pro komerční aplikace nebo digitální archivaci, je také ideální pro jakýkoli statický objekt, kde je prvořadá kvalita obrazu.

Vylepšený design těla

Fotoaparát je vybaven hledáčkem EVF s vysokým zvětšením 3,69 milionu bodů a 0,8násobným zvětšením. Oproti předchozímu modelu má hledáček vylepšené potlačení paralaxy a zkreslení, k němuž obvykle dochází při posunu polohy očí při používání hledáčku, což zajišťuje dokonalou viditelnost. Nový 3,0" třístranný dotykový LCD displej s rozlišením 1,62 Mpx poskytuje intuitivní ovládání a přehrávání a naklápěcí design výrazně usnadňuje fotografování z vysokých i nízkých úhlů.

Rozměry a váha

- Rozměry 135 x 93 x 64 mm

- Hmotnost 557 g (včetně baterie a paměťové karty)

Balení obsahuje

- Fotoaparát Fujifilm X-T5 (tělo)

- Objektiv XF 18-55mm F2.8-4 Black

- Li-Ion baterie NP-W235

- Napájecí adaptér AC-5VJ

- Zásuvkový adaptér

- USB kabel

- adaptér na sluchátka

- popruh přes rameno

- kryt těla

- kryt sáňky

- kryt - synchronizační konektor

- manuál
Zobrazit více

Parametry

Nejkratší čas 1 / 180000 s
Nejdelší čas 30 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Zonální měření ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 6240 x 3510
Videosekvence ano
Formát videa MP4, MOV
Frekvence snímků videa 240 fps
Full HD video ano
4K video ano
Zvukové poznámky ne
Samospoušť ano
Závit na stativ ano
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
Režim 3D fotografie ne
Hledáček ano
Dětský ne
Napájení akumulátorové
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 40.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 91 mm
Šířka 129.5 mm
Hloubka 63.8 mm
Hmotnost 557 g
Typ hledáčku Elektronický
Výklopný ano
Formát snímku JPEG, RAW, HEIF, TIFF
Maximální rozlišení snímků 7728 x 5152 pixelů
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
Maximální citlivost (ISO) 12800
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty