Přírodní křemelina (odborně diatomit, někdo jí říká i křemelína) je vysoce účinné přírodní antiparazitikum. Tvoří ho jemně mletá hornina, z pradávných usazenin schránek jednobuněčných řas rozsivek. Čistá přírodní křemelina je kalcinovaná, sušená při teplotě 650 °C. Výhodou křemeliny je čistě přírodní původ. Jako hubicí prostředek proti parazitům účinkuje mechanicky, není toxická ani pro člověka, ani pro zvířata.   Používá se v různých oblastech: - filtrace - odčervování domácích zvířat - antiparazitikum... Celý popis

Koupit za 444 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Přírodní křemelina (odborně diatomit, někdo jí říká i křemelína) je vysoce účinné přírodní antiparazitikum. Tvoří ho jemně mletá hornina, z pradávných usazenin schránek jednobuněčných řas rozsivek. Čistá přírodní křemelina je kalcinovaná, sušená při teplotě 650 °C.

Výhodou křemeliny je čistě přírodní původ. Jako hubicí prostředek proti parazitům účinkuje mechanicky, není toxická ani pro člověka, ani pro zvířata.

 

Používá se v různých oblastech:

- filtrace

- odčervování domácích zvířat

- antiparazitikum s účinkem proti roztočům, štěnicím, čmelíkům, klíšťatům a ptačím parazitům (křemelina pro slepice)

- prostředek proti škůdcům jako slimáci, mravenci a klíšťata

- pěstování bonsají a na výrobu křemelinové akadamy aj.

 

Dávky jemně mleté křemeliny přidáváme do podestýlky pro slepice a exotické ptactvo, kde účinkuje proti čmelíkům, nebo se rozprašuje do srti či kožichu domácích zvířat, kde hubí klíštata. Dobře účinkuje i při plošném ošetření trávníku nebo louky.

 

Při plošné aplikaci se jemný křemelinový prášek rozprašuje v místech, kde se klíšťata a jiní parazité vyskytují, nebo odkud se dostávají na zahradu. Většinou to jsou sousední pozemky, blízká louka nebo rozhraní lesa.

Ošetřuje se pás 1 až 2 metry široký, do kterého se křemelina jemně rozpráší a přes který se klíšťata musí dostat blíž. Po kontaktu s jemným práškem, který je na mikroskopické úrovni ostrý a porézní, roztoči uhynou na vysušení.

Doporučené dávkování pro plošné aplikování křemeliny je 25 g/m2 plochy.

 

Křemelinu lze v případě zájmu dodat v širokém pásmu frakcí:

- jemný prach se zrny o velikosti 0,5 až 100 µm

- granulát 0,3 až 0,7 mm

- granulát 0,5 až 1,0 mm

- granulát 1,0 až 3,0 mm

- granulát 2,0 až 6,0 mm

Forma: pevná látka, prášek a granule dle frakce jednotlivých částic.

Zápach: bez zápachu

pH: 2

Objemová hustota: 350 g - 400 g / l

Základní složení:

- SiO2: 85 %

- Al2O3: 5 %

- Fe2O3: 3 %
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Garden Style