GRIZLY Paprika sladká mletá 50 g Administrativní zařazení: Koření Složení: Paprika sladká mletá 100% Vyrobeno v Česku Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě. Balení: Potravinové sáčky Vlastnosti a výhody: Má tmavěornažovou až sytě červenou barvu, výraznou kořeněnou vůni a sladkou chuť. Na světovém trhu s kořením se u papriky jako kritérium kvality používá stupnice barvivosti podle ASTA (American Spice Trade Association - Americká asociace obchodu s kořením). Číslo ASTA vyjadřuje... Celý popis

Koupit za 29 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

GRIZLY Paprika sladká mletá 50 g

Administrativní zařazení: Koření
Složení: Paprika sladká mletá 100%
Vyrobeno v Česku
Skladování: Skladujte na temném, chladném a suchém místě.
Balení: Potravinové sáčky

Vlastnosti a výhody: Má tmavěornažovou až sytě červenou barvu, výraznou kořeněnou vůni a sladkou chuť. Na světovém trhu s kořením se u papriky jako kritérium kvality používá stupnice barvivosti podle ASTA (American Spice Trade Association - Americká asociace obchodu s kořením). Číslo ASTA vyjadřuje tzv. extraktivní barvivost, tedy kolik barviva se z papriky uvolní do oleje. Naše sladká paprika má ASTA 150.

Použití: Sladká paprika je nepostradatelnou součástí české kuchyně, i když oblíbený je v celé střední a jižní Evropě. Báječně se hodí na vaření i pečení, k masu, do polévek a hlavně do omáček. Například typické kuře na paprice se bez sladké papriky těžko obejde. Přidává se do celé řady kořenících směsí, do gulášů i na grilování.
Tmavočervená sypká směs sladké papriky byla získaná pomletím zralých sušených paprikových lusků. Sladká paprika je oblíbeným kořením v české kuchyni.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Grizly
Druh koření paprika sladká