Praktická pěstební kostka (75x75x65 mm) z minerální vlny zprostředkuje pěstovaným rostlinám ve fázi růstu nebo květu zdravé, čisté prostředí i vyvážený poměr vody a vzduchu. Velká díra uprostřed o velikosti 40 mm navíc usnadňuje sadbu.   Všechny produkty od oblíbené značky Grodan jsou šetrné k životnímu prostředí a můžete je využít pro pěstování rostlin v growboxu (indoor), ve skleníku nebo i venku na zahradě (outdoor).     Rockwoolové kostky se vyrábí tak, že v první fázi výroby při teplotách 1500... Celý popis

Koupit za 15 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Praktická pěstební kostka (75x75x65 mm) z minerální vlny zprostředkuje pěstovaným rostlinám ve fázi růstu nebo květu zdravé, čisté prostředí i vyvážený poměr vody a vzduchu. Velká díra uprostřed o velikosti 40 mm navíc usnadňuje sadbu.  
Všechny produkty od oblíbené značky Grodan jsou šetrné k životnímu prostředí a můžete je využít pro pěstování rostlin v growboxu (indoor), ve skleníku nebo i venku na zahradě (outdoor).    
Rockwoolové kostky se vyrábí tak, že v první fázi výroby při teplotách 1500 °C vzniká z čedičové vaty a vápníku tzv. kamenná láva a proces výroby následně pokračuje přeměnou této lávy na tenká vlákna. V závěrečné fázi výrobního procesu se vlákna lisují do kostky požadovaného tvaru a velikosti.   
Čedičová vata, známá jako rockwool, představuje perfektní hydroponické médium:    

Udržuje optimální poměr vlhkosti a vzduchu v kořenové zóně, což podporuje zdravý rozvoj silně rozvětveného kořenového systému, díky kterému rostlina efektivně vstřebává živiny a daří se jí po všech stránkách.    
Umožňuje maximální kontrolu nad procesem výživy rostlin (hnojení).    
Jedná se o hydrofilní materiál. To znamená, že vyniká schopností zadržovat vodu.    
Inertní médium neobsahuje žádné živiny, a tudíž ani neovlivňuje elektrickou vodivost živného roztoku (EC).    
Vysoká stabilita tohoto pěstebního média znamená minimální zvýšení hodnoty pH.    
Sterilní materiál znamená, že rostlina se může vyvíjet v prostředí, které není kontaminované a které nepřeje škůdcům, tvorbě plísní či dalším faktorům, které by mohly ohrozit její vitalitu.    
Rockwool kostky jsou vhodné téměř pro všechny hydroponické systémy včetně NFT nebo třeba EBB&Flow.    
Grodan sadbovací kostičky jsou plně recyklovatelné, takže se nabízí i možnost jejich opakovaného použití. Tomu však musí předcházet jejich vyčištění.    
Grodan produkty obecně přinášejí pěstitelům úsporu vody i hnojiv.    

Jak používat sadbovací kostky Grodan?    

Sadbovací kostka (stejně jako všechno z rockwoolu) se nejprve namočí do vlažné vody o teplotě cca 25 °C s vyladěným pH, které se v závislosti na potřebách právě pěstovaných rostlin pohybuje v intervalu 4.8 - 6.    
Díky vynikajícím absorpčním vlastnostem kostky její pH brzy dosáhne stejné hodnoty, jakou má voda, ve které je namočena.    
Rockwool kostka se poté nechá volně okapat, aby se zbavila přebytečné vody. Její vymačkávání je nežádoucí.    
Sadbovací kostka plní svůj účel až do chvíle, kdy uvidíte, že kořeny rostliny z ní již prorůstají ven, což je impulz pro přesazení rostliny do větší kostky.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Grodan
Určení univerzální
Druh substrátu pěstební kostky
Složení jednosložkové
Předhnojené ne
Pro výsev ano