Přírodní japonský substrát INVITAL Japanese Soil (dříve Platinum Soil) je velmi úrodná černozem, která je v továrně sušena do kuliček, které se nerozpadají, nekalí vodu a mohou se tak snadno použít v akváriích. Tyto substráty jsou naprosto úžasné pro ty, kteří chtějí pěstovat akvarijní rostliny (náročné i nebo nenáročné), dále pro ty, kteří chovají ryby, které vyžadují měkkou vodu nebo nižší pH okolo 6,5, jelikož tento substrát udržuje v akváriu tyto hodnoty. Dále je zcela ideální pro chov sladkovodních... Celý popis

Koupit za 545 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Přírodní japonský substrát INVITAL Japanese Soil (dříve Platinum Soil) je velmi úrodná černozem, která je v továrně sušena do kuliček, které se nerozpadají, nekalí vodu a mohou se tak snadno použít v akváriích.
Tyto substráty jsou naprosto úžasné pro ty, kteří chtějí pěstovat akvarijní rostliny (náročné i nebo nenáročné), dále pro ty, kteří chovají ryby, které vyžadují měkkou vodu nebo nižší pH okolo 6,5, jelikož tento substrát udržuje v akváriu tyto hodnoty. Dále je zcela ideální pro chov sladkovodních krevetek.
V čem je japonský substrát INVITAL Japanese Soil jiný oproti běžným akvarijním substrátům nebo písku?
✓  Snižuje pH na hodnotu 6,5
I pokud máte vodovodní vodu nad pH 7, tak se do několika hodin po nalití do akvária s tímto substrátem hodnota pH vody ustálí vždy na pH 6,5 a dlouhodobě se na ní udrží. Tato hodnota je ideální pro sladkovodní krevetky, většinu tropických rybek a také rostlin, které tak lépe přijímají živiny.
✓  Snižuje tvrdost vody
Tento substrát snižuje celkovou tvrdost vody a KH, což je skvělé, protože většina rostlin a ryb preferuje měkkou vodu. Zejména u jemnolistých nebo kobercových druhů rostlin je to velmi důležité. INVITAL Japanese Soil snižuje celkovou tvrdost na 5°dGH a uhličitanovou směrem k 0 dKH. Tvrdost a pH vody neumí ovlivňovat žádné jiné, než japonské substráty na trhu, přitom jsou to pro rybky a rostliny nejdůležitější parametry.
✓  Obsahuje živiny pro rostliny
Granulky tohoto substrátu jsou vyrobeny z největší části z japonské černozemě, obsahují tak velké množství živin pro rostliny. Tyto živiny vydrží v substrátu několik let. Při použití tohoto substrátu tedy hnojíte do vody jen doplňkově – nic se nestane, pokud přihnojit zapomenete. Rostliny si vezmou kořeny tolik živin, kolik potřebují.
✓  Nasává do sebe nadbytečné živiny z vody, snižuje růst řas
Jelikož obsahuje tento substrát i jílovou složku, nasává do sebe z vody přebytečné živiny. V praxi to znamená, že jsou všechny živiny uzamčeny pěkně v substrátu a přístupné rostlinám. Ve vodě je živin jen minimum, takže řasy nemají šanci v tomto prostředí bujet. Doporučujeme hnojit přípravkem do vody pouze střídmě tak, aby byla ve vodě jen trocha živin pro mechy nebo rostliny, které preferují příjem živin listy.
✓  Čistější a zdravější prostředí pro rybičky a krevetky
Granulky tohoto substrátu jsou velmi pórovité, což umožňuje osídlení obrovskou spoustou filtračních bakterií. Je to jako byste měli akvárium filtrováno dalším velkým filtrem. Všechny škodlivé látky ve vodě jsou okamžitě transformovány bakteriemi, voda je tak čistá a zdravá.
✓  Dělá vodu křišťálově čistou
Speciálně substrát INVITAL Japanese Soil má schopnost vyčistit vodu tak, že je zcela průhledná. Odstraňuje a nasává do sebe omezeně i zbarvení z kořenů.
✓  Obsahuje v sobě huminové kyseliny
Tento substrát je naprosto ideální pro krevetky a tropické rybky. Nejenže snižuje tvrdost a pH na optimální hodnoty, ale také vypouští huminové kyseliny, takže si budou vaše rybky připadat téměř jako ve svém přírodním prostředí.
✓  Neuvolňuje v prvním měsíci čpavek, nejsou nutné tak časté výměny vody jako u konkurenčních japonských substrátů
INVITAL Japanese Soil neobsahuje tak obrovské množství organických látek, které se v prvním měsíci u konkurenčních japonských substrátů rozkládají a vytvářejí čpavek. Výměny vody není potřeba ze začátku provádět tak často.
✓  Je 100% přírodní, voní jako usušená hlína
Po otevření balení budete překvapeni, jak substrát voní – přesně jako usušená, kvalitní hlína. Tento substrát je zcela přírodní a vaše rybky a rostliny se tak budou cítit přesně, jako by byly ve své domovině. Má v sobě všechny výhody přírodní hlíny, avšak nešpiní vodu, nerozpadá se a naopak ji čistí.
Použití:
Substrát nepropírejte. Jen jej umístěte do akvária a zalijte vodou. V prvních hodinách může být voda velmi lehce zakalená. Zákal však během jednoho dne zmizí a voda se stane křišťálově čistou. Při výsadbě rostlin doporučujeme akvárium napustit do 1/3 výšky vodou, zasadit rostliny a následně akvárium dopustit.
Konkurenční japonské substráty doporučují měnit vodu první týden denně, další týden obden, třetí týden 2x a od čtvrtého týdně 1x týdně. U substrátu INVITAL Japanese Soil však nejsou tak časté výměny vůbec nutné, jelikož do vody zpočátku nevypouští téměř žádný čpavek. Vodu stačí vyměnit první týden 2x a následně jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Samozřejmě častější výměnou nic nezkazíte.
Dávkování:
Pro 35l akvárium – 6-8l substrátu
Pro 57l akvárium – 8-11l substrátu
Pro 157l akvárium – 24-32 litrů substrátu
Tato množství jsou nutné jen pokud chcete mít pH a tvrdost na požadované úrovni – např. pro chovatele krevetek.
Vyrobeno v Japonsku.
Velikost zrn: 3-4 mm
Barva: tmavě hnědá až černá
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Invital
Hmotnost 7 kg