Jak se připravit na grilovací sezónu

S příchodem teplých jarních a letních dnů se opět otevírá sezóna grilování. Pokud patříte mezi nadšence tohoto druhu vaření, jistě už netrpělivě vyhlížíte první příležitost k rozdělání uhlí a upečení oblíbených jídel. Ať už grilování považujete za hobby, nebo ho považujete spíše za nutné zlo pro uspokojení chuťových receptorů vaší rodiny a přátel, je důležité se na něj připravit správně. V tomto článku vám poradíme, jak se připravit na grilovací sezónu, aby vše proběhlo hladce a vy si mohli užít dokonalé grilování.

Připravte si správné nástroje: Při grilování se hodí mít po ruce správné nástroje, jako jsou kleště, špízy, silikonové lopatky a další. Pokud používáte plynový gril, investujte do speciálních roštu pro pizzy nebo do grilovacích roštů pro zeleninu. Pokud používáte gril na dřevěné uhlí, zkontrolujte, zda ho máte na letošní sezónu dostatek.

Čeká vás grilovačka? Nezapomeňte se na ni pořádně vybavit

Nakupte kvalitní suroviny: Grilování se většinou týká masa, ale může zahrnovat také zeleninu, ryby a ovoce. Když nakupujete suroviny, dejte přednost kvalitnímu a čerstvému zboží. Kupujte maso od spolehlivých dodavatelů a zeleninu ze sezónní nabídky. Pokud se vám chce investovat do luxusního kousku masa, volte kvalitní steak z hovězího masa nebo celou rybu.

Připravte si grilovací omáčky a marinády: Grilování není jen o upečení masa na roštu. Připravte si proto různé druhy grilovacích omáček a marinád, které můžete použít k dochucení a zlepšení chuti jídel.

Připravte si prostor: Grilování bývá často spojeno s večerními párty a společenskými událostmi. Připravte si tedy prostor pro hosty a vyberte vhodné místo pro grilování, abyste si mohli vychutnat jídlo a společnost v pohodlí.

A především nezapomeňte zkontrolovat stav vašeho grilu: Předtím než začnete s grilováním, je důležité zkontrolovat stav vašeho grilu. Zkontrolujte, zda jsou všechny díly grilu v pořádku, zda fungují hořáky a zda není potřeba něco nahradit nebo opravit. Pokud používáte plynový gril, zkontrolujte, zda máte dostatek plynu a zda jsou hadice v dobrém stavu. Pokud používáte gril na dřevěné uhlí, zkontrolujte, zda máte dostatek uhlí a zda jsou všechna dřeva suchá. Pokud uvažujete o koupi nového grilu inspirujte se oblíbenými modely níže.

Je libo nový gril? Osvědčené grily pro tuto sezónu: