Tipy pro přípravu na nadcházející sezónu zahrádkářů

Sezóna zahradničení obvykle začíná v polovině března a končí koncem října. Časnější březnové dny jsou ideálním časem pro přípravu půdy a sázení raných rostlin, zatímco pozdější květnové a červnové dny jsou obvykle nejlepší pro zahradnické práce jako je například přesazování květin. Sledujte počasí a připravte se na sezónu zahradničení včas.

Přichází doba, kdy lidé tráví čas venku v zahradách a na terasách. Ať už se jedná o okrasné květiny, zeleninovou zahradu nebo jen o relaxaci na terase, je důležité mít správné nástroje a zahradnické vybavení, aby zahrada vypadala co nejlépe a byla připravena na nadcházející zahrádkářskou sezónu.

Pozvedněte vaše zahradničení na novou úroveň s kvalitním vybavením

Jak se připravit na zahrádkářskou sezónu? 10 tipů na co nezapomenout:

  1. Plánování zahrady: Než začnete s přípravou zahrady, přemýšlejte o tom, co chcete vysázet a jaké plodiny nejlépe rostou v této oblasti. Zvažte také, jak budete zajišťovat zavlažování, hnojení a ochranu rostlin před škůdci.
  2. Příprava půdy: Zemina by měla být připravena pro vaše rostliny, takže odstraňte všechny kameny, plevel a rovnou zem připravte pro setí a výsadbu.
  3. Sazenice a semena: Rozhodněte se, zda chcete vysazovat semena nebo rovnou sazenice. Pokud jste se rozhodli pro semena, zvažte, zda je budete pěstovat ve skleníku nebo venku v zemi.
  4. Hnojení: Dodávání živin je důležité pro zdraví a růst rostlin. Zvažte, jaké druhy hnojiv budete používat a jak často budete hnojit.
  5. Zavlažování: Rostliny potřebují dostatek vody, aby se dobře dařilo. Zvažte, jakou formu zavlažování zvolíte - můžete použít zavlažovací systém nebo zavlažovat ručně pomocí kanystrů či hadic.
  6. Péče o rostliny: Pravidelně odstraňujte plevel, kontrolujte rostliny na škůdce a choroby a řešte případné problémy co nejdříve. Pravidelně sbírejte plody a ovoce, aby se podpořil další růst a vývoj rostlin.
  7. Ochrana proti škůdcům a chorobám: Pokud jste měli v minulosti problémy se škůdci nebo chorobami, zvažte preventivní opatření jako použití insekticidů, fungicidů nebo jiných prostředků.
  8. Příprava nástrojů: Připravte si všechny potřebné zahradnické nástroje a zkontrolujte, zda jsou stále funkční nebo by si již zasložily výměnu.
  9. Sklizeň: Plody a zelenina musí být sklízeny ve správný čas. Nenechte je přezrát nebo zhnít na rostlině.
  10. Užijte si to: Zahradničení by mělo být zábavné a relaxační. Užívejte si čas na čerstvém vzduchu a v kontaktu s přírodou. Můžete také zapojit celou rodinu do zahrádkářských aktivit a získat tak nejen krásnou zahradu, ale také skvělé rodinné zážitky.

Nejoblíbenější zahradní nářadí pro letošní sezónu