Marantz NR1200

68 %
(5 hodnocení)

Užijte si zvukové dokonalosti s vysokým rozlišením s útlým stereofonním síťovým receiverem Marantz NR1200, který poskytuje detailní, vysoce věrohodný zvuk z kompaktního šasi. Receiver NR1200 používající konstrukci plně diskrétního zesilovače s čistě integrovaným uspořádáním a renomovaným zvukem Marantz je ideálním řešením pro náročné milovníky hudby, kteří očekávají špičkovou kvalitu hudby, podporu moderního hudebního streamingu a digitální konektivitu. Streamujte hudbu z oblíbených hudebních služeb... Celý popis

Koupit za 28 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Užijte si zvukové dokonalosti s vysokým rozlišením s útlým stereofonním síťovým receiverem Marantz NR1200, který poskytuje detailní, vysoce věrohodný zvuk z kompaktního šasi. Receiver NR1200 používající konstrukci plně diskrétního zesilovače s čistě integrovaným uspořádáním a renomovaným zvukem Marantz je ideálním řešením pro náročné milovníky hudby, kteří očekávají špičkovou kvalitu hudby, podporu moderního hudebního streamingu a digitální konektivitu. Streamujte hudbu z oblíbených hudebních služeb prostřednictvím Bluetooth, Apple AirPlay 2 nebo vestavěné aplikace HEOS. Poslouchejte rozhlasové vysílání FM/DAB+, internetový rozhlas, širokou škálu hudebních služeb, nebo připojte gramofon k vysoce kvalitnímu vstupu pro přenosku. Receiver NR1200 také podporuje nejnovější HDMI konektivitu na 5 vstupech a 1 výstupu, což bohatě stačí na připojení vašeho televizoru prostřednictvím kanálu HDMI ARC a zdrojových přehrávačů včetně set-top boxu, přehrávače Blu-ray nebo herní konzoly. To vše v útlém designu nižším, než je krabička na CD.
 
Hlavní funkce

Bluetooth přenos do sluchátek: Připojte svá BT sluchátka k přijímači a vychutnávejte si hudbu nebo filmový doprovod s novou svobodou. Reproduktory můžete vypnout, ale nemusíte. (Tato nová užitečná funkce je dostupná v rámci poslední aktualizace FW.)
Útlý profil s výškou poloviny tradičního AV receiveru: Poskytuje výjimečný přednes s renomovanou kvalitou zvuku značky Marantz
Výkon podle vašich poslechových představ: Dvoukanálový diskrétní výkonový zesilovač s oddělenými zesilovacími obvody v L/R kanálu a výkonovým transformátorem 75 W na kanál.
Hi-Fi konstrukce a přednes: Vyvinuto s použitím speciálních Hi-Fi součástí pro dvoukanálový Hi-Fi přednes včetně na míru vytvořených výkonových kondenzátorů, akustických součástí speciálně vyladěných zvukovými mistry a obvodové architektury se dvěma D/A převodníky
Všestranná HDMI ARC konektivita: 5 HDMI vstupů s plnou podporou HDCP 2.3, navíc jeden výstup HDMI s podporou kanálu ARC k propojení s televizorem pomocí jednoho kabelu
Flexibilita pro všechny konfigurace: Přepínání reproduktorových párů A/B, tónové korekce pro vyladění zvuku podle přesných specifikací, speciální dva výstupy pro subwoofer pro rovnoměrné rozložení basů bez slyšitelných maxim a prohlubní
Vysoce kvalitní přehrávání zvuku s vysokým rozlišením: Schopnost dekódování bezeztrátových audio souborů s vysokým rozlišením ALAC, FLAC a WAV až do 24 bitů/192 kHz, navíc přehrávání skladeb ve formátu DSD 2,8 MHz a 5,6 MHz pro poslech ve vysokém rozlišení
Připojte vaše sluchátka Bluetooth: Poslouchejte hudbu nebo televizní programy pomocí vašich bezdrátových sluchátek, a to současně s reproduktory nebo samostatně.
Vestavěný systém HEOS: Užívejte flexibilnějšího hudebního streamingu v jedné nebo ve více místnostech
Streamujte svou oblíbenou hudbu z populárních služeb: Přehrávejte hudbu ze služeb Spotify Free a Premium, Amazon Music, TuneIn, Deezer a mnoha dalších prostřednictvím Bluetooth, AirPlay 2 nebo vestavěné aplikace HEOS
Připojte se k domácí síti: Vestavěné Wi-Fi s podporou duálního pásma 2,4 GHz/5 GHz (duální anténa)
Ovládání hlasem: Podpora všech hlavních hlasových asistentů a streamingových služeb zajišťuje hladké ovládání
Tuner DAB+ / FM: Poslouchejte své oblíbené rozhlasové stanice v krystalově čisté kvalitě zvuku bez statického zkreslení
Přehrávejte vinyl s výjimečnou čistotou: Integrovaný vstup pro přenosku, který lze snadno připojit ke gramofonu
Dopřejte si výjimečné herní zážitky: Technologie ALLM (Automatický režim nízké latence) poskytuje uživatelům konzoly Xbox One rychlejší a působivější herní zážitky v případě připojení k vybraným TV modelům, které rovněž podporují technologii ALLM.
Připojitelnost chytrého televizoru: Ovládejte receiver NR1200 dálkovým ovladačem vašeho televizoru. Podpora technologie HDMI-CEC zaručuje hladký průchod nejnovějších kódovacích formátů obrazu a zvuku z televizoru do stereofonního receiveru.

 
Moderní stereofonní receiver

Stereofonní síťový receiver Marantz NR1200 nabízí snadnou konfiguraci, hravě nahradí soundbar pro celé domácí kino, poskytuje zvuk špičkové kvality, dodává vysoký výkon do reproduktorů podle vaší volby a nabízí dokonalejší konektivitu pro audio a video zdroje. Streamujte hudbu z vašich oblíbených online služeb a užívejte si hlasového ovládání od předních asistentů. Receiver NR1200 v moderním a elegantním designu je dokonalou volbou pro připojení Hi-Fi a televize.
 
Útlý profil

Užívejte si nejmuzikálnější přednes z kompaktního, útlého šasi. Model NR1200 s výškou poloviny tradičního AV receiveru poskytuje muzikální zvuk, který je synonymem značky Marantz.
 
Nejmuzikálnější zvuk

Precizně vyladěn zvukovými mistry Marantz v nejmodernějších studiích pro poskytnutí dokonalé akustické jedinečnosti. Žádná součást neopustí ruce zvukových mistrů Marantz dříve, dokud neprojde náročnými testy. Obklopte se nejmuzikálnějším zvukem z libovolného zdroje.
 
Výkon podle vašich poslechových představ

Ať jsou vaše audiofilské sklony jakékoli, receiver Marantz NR1200 vždy poskytne zvuk, jaký požadujete prostřednictvím svého výkonného diskrétního koncového zesilovače s vysokým odběrem proudu, oddělenými zesilovacími obvody L/R kanálu a výkonovým transformátorem. Vychutnejte si svou hudební sbírku ve vysokém rozlišení s vytříbeným zvukem Marantz o výkonu 75 W na kanál (8 Ohmů, 20 Hz – 20 kHz, 0,08 % THD).
 
Nejnovější HDMI konektivita

Obsahuje 5 HDMI vstupů, každý podporuje formáty HDCP 2.3, 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, HLG, High Dynamic Range (HDR10), 21:9 video, 3D a BT.2020 pass-through. Kanál ARC (zdokonalený zpětný kanál zvuku) dále podporuje přenos audio signálu z televizoru pomocí jediného kabelu HDMI, čímž zjednodušuje celkovou konfiguraci. Vstupy HDMI se automaticky přejmenují podle informací poskytovaných zdrojem.
 
Diferenční obvodová architektura se dvěma D/A převodníky

Útlý stereofonní síťový receiver NR1200 používá vysoce kvalitní 8kanálový D/A převodník konfigurovaný v duálním diferenčním režimu, což znamená, že na každý kanál včetně subwooferového se používají dva D/A převodníky. Tato konstrukce značně zlepšuje odstup rušivých napětí (S/N), významně zvyšuje dynamický rozsah a reprodukuje čistší zvuk i ze zdrojů s velmi nízkým signálovým rozlišením.
 
Konstrukce výkonového zesilovače v levém / pravém kanále

Obvodová architektura receiveru NR1200 se vyznačuje samostatnými, symetrickými výkonovými zesilovači v levém a pravém kanále s centrálním rozdělením napájení. Toto řešení zlepšuje separaci kanálů, snižuje přeslechy a zachovává muzikální čistotu akustické scény, která je typická pro značku Marantz.
 
Vlastní zvuková konstrukce Marantz

Společnost Marantz je dlouhodobě známá výběrem těch nejlepších možných součástí pro své prvotřídní Hi-Fi produkty. Konstruktéři Marantz model NR1200 pečlivě vybrali a optimalizovali na základě rozsáhlých poslechů ve specializovaných studiích Marantz v Evropě a Japonsku s použitím pouze těch nejlepších zvukových součástí vyladěných podle standardu Hi-Fi.
 
Oddělený napájecí transformátor pro dosažení zvukové čistoty

Receiver NR1200 navržený v souladu s ryzí hudební reprodukcí Marantz je vybaven napájecím transformátorem zapojeným odděleně od obvodů zesilovače, předzesilovače, bezdrátového modulu a předního displeje, čímž je sníženo rušení a dosaženo ryzího, čistého zvuku.
 
Reproduktory A/B

Model NR1200 je vybaven funkcí reproduktory A/B, která umožňuje snadnou konfiguraci na ovládání dvou párů reproduktorů v oddělených místnostech, nebo na ovládání jednoho páru audiofilských reproduktorů kompatibilních se zapojením bi-wiring.
 
Poslouchejte na sluchátka Bluetooth

K receiveru NR1200 můžete snadno připojit sluchátka Bluetooth a užívat si ještě vyššího poslechového komfortu (prostřednictvím aktualizace firmwaru z konce roku 2019). Díky této funkci se může volně pohybovat po obývacím pokoji a užívat si plné svobody poslechu hudby ze zdroje vybraného na receiveru NR1200. Používejte ji v noci, abyste nerušili sousedy nebo na kompenzaci sluchové ztráty, abyste zbytečně nemuseli zvyšovat hlasitost reproduktorů. Po připojení můžete zvolit, zda chcete přehrávat pouze přes sluchátka nebo současně přes reproduktory a sluchátka bez individuální regulace hlasitosti na sluchátkách.
 
Konektivita, streaming a poslech ve více místnostech

Streamujte hudbu z nejpopulárnějších hudebních služeb, jako jsou Spotify Free a Premium, Amazon Music, Tidal a mnoho dalších - prostřednictvím Bluetooth, AirPlay 2 nebo aplikace HEOS.Díky vestavěné technologii HEOS můžete užívat svou oblíbenou hudbu v libovolné místnosti jako součást bezdrátového ozvučení celého domu. Můžete přehrávat stejnou skladbu v každé místnosti nebo vybrat různou skladbu pro každou připojenou místnost - výběr záleží na vás. Užívejte si hudbu poskytovanou službami Spotify Free a Premium, Amazon Music, Tidal a dalšími nebo z místních hudebních knihoven. Díky přídavným komponentům s vestavěným systémem HEOS, například reproduktorům podporujícím systém HEOS, můžete přehrávat veškerou svoji hudbu v jedné nebo ve všech místnostech.
 
Podpora předních hlasových asistentů

Užívejte si hladkého hlasového ovládání a úplné flexibility díky předním hlasovým asistentům a vestavěnému systému HEOS. Vyslovujte příkazy aplikací Amazon Alexa, Google Assistant, nebo Apple Siri. Požádejte o přehrávání vaší oblíbené hudby, zvýšení hlasitosti, přechod na další skladbu, přepínání vstupů a další. Jednotlivé hlasové asistenty můžete přepínat nebo si vybrat oblíbeného - máte vše pod kontrolou. Funkčnost se podle jednotlivých hlasových asistentů liší.
 
AirPlay 2 + hlasové ovládání Apple Siri

Streamujte zvuk z oblíbených hudebních služeb, jako jsou Apple Music a Spotify nebo sledujte videa ze služeb jako jsou YouTube a Netflix z libovolného zařízení iPhone, iPad, Mac nebo Apple TV. Poslouchejte zvuk ze zdrojů AirPlay 2, který je dokonale synchronizován s vašimi reproduktory.V rámci ozvučení více místností můžete bezdrátově streamovat obsah současně do více zařízení kompatibilních s AirPlay 2 se zlepšenou vyrovnávací pamětí zvuku, aby bylo zaručena hladká reprodukce. Technologie AirPlay 2 poskytuje ovládání a seskupování kompatibilních audio zařízení v rámci aplikace Apple Music nebo Home. Používejte AirPlay 2 v aplikaci nebo ji ovládejte hlasem pomoc Siri.
 
Hlasové ovládání Amazon Alexa

Díky vestavěnému systému HEOS v tomto přístroji můžete ovládat streamování z vašich oblíbených hudebních služeb hlasem. Požádejte asistenta Alexa o přehrávání hudby ze služby Spotify, Amazon Music a dalších. Přepínejte vstupy (Blu-ray, DVD, Media Player atd.), zvyšujte a snižujte hlasitost, pozastavujte přehrávání, vypínejte zvuk a přehrávejte následující skladbu - vše svým hlasem.Pomocí systému HEOS a asistenta Alexa můžete do tohoto i jakéhokoli jiného produktu s vestavěným systémem HEOS streamovat hudbu.
 
Hlasové ovládání pomocí Asistenta Gooogle

Požádejte aplikaci Google Home, Google nebo jiná zařízení s vestavěným Asistentem Google, aby ovládala obsah v celém vašem poslechovém prostředí. Spusťte hudbu v aplikaci HEOS a poté požádejte Asistenta Google o nastavení hlasitosti, přehrávání, pozastavení, vynechání skladeb a další. Funkce „Spolupracuje s Asistentem Google“ se neustále zlepšuje.
 
Podpora zvuku ve vysokém rozlišení

Dekódování bezeztrátových audio souborů ve vysokém rozlišení ALAC, FLAC a WAV až do 24 bitů/192 kHz, jakož i skladby DSD 2,8 MHz a 5,6 MHz (audiofilský formát SACD) umožňuje užívat hudbu přesně tak, jak ji zamýšlel umělec. Poslouchejte svou oblíbenou hudbu .
 
Integrovaný vstup pro přenosku

Snadno připojte váš analogový gramofon k receiveru a můžete užívat čistého obsahu každé nahrávky ve vaší vinylové sbírce.
 
Automatický režim nízké latence pro konzolu Xbox One

Technologie ALLM (Automatický režim nízké latence) poskytuje uživatelům konzoly Xbox One rychlejší a působivější herní zážitky v případě připojení k vybraným TV modelům, které rovněž podporují technologii ALLM.
 
Snadná konfigurace, snadná obsluha

Receiver NR1200 je vybaven špičkovými reproduktorovými svorkami ve vodorovné řadě. Dodávaný asistent konfigurace poskytuje zřetelné, grafické obrazovkové pokyny, zatímco průvodce rychlým uvedením do provozu zaručuje optimální nastavení pro libovolnou konfiguraci.
 
Dva výstupy pro subwoofer

Podpora dvou subwooferů pro dosažení rovnoměrné nízkofrekvenční basové charakteristiky ve vašem poslechovém prostředí. Užívejte si přesné reprodukce basů bez slyšitelných maxim nebo prohlubní bez ohledu na umístění subwooferu.
 
Aplikace Marantz AVR Remote

Aplikace Marantz AVR Remote pro iOS a Android nabízí kompletní ovládání nejnovějších síťových AV receiverů Marantz. Pomocí této aplikace můžete zapínat/vypínat napájení, nastavovat hlasitost, přepínat vstupy a upravovat nastavení, nebo ihned přepnout na aplikaci HEOS pro ovládání síťové hudby.
 
Jednoduché funkce chytré volby

Čtyři funkční tlačítka chytré volby na dodávaném dálkovém ovladači slouží k uložení vašeho upřednostňovaného nastavení - včetně vstupu a hlasitosti. Pouhým stisknutím tlačítka lze přístroj NR1200 dokonale nakonfigurovat na libovolný zdroj od Blu-ray, přes televizní set-top box až po oblíbené internetové rozhlasové stanice a další.
 
Připojitelnost chytrého televizoru

Přístroj NR1200 můžete jednoduše ovládat pomocí dálkového ovladače chytrého televizoru prostřednictvím funkce HDMI CEC propojené s chytrým televizorem. Chcete-li zahájit ovládání receiveru pomocí televizního dálkového ovladače, stačí pouze položku„HDMI Control“ na receiveru nastavit na ON (ZAP) a poté nabídku „Smart Menu“ rovněž nastavit na ON (ZAP). Domovská obrazovka nabídky Smart Menu poskytuje rychlý přístup k výběru zdrojů a režimů zvuku, k nabídce nastavení a ke čtyřem možnostem chytré volby.
 
Inteligentní ECO režim

Integrovaný ECO režim poskytuje úspory energie a obrazovkový ECO měřič. Energetický úsporný režim receiveru slouží ke snížení maximálního výstupního výkonu nebo k přizpůsobení strategií nízkého výkonu v různých nastaveních. V obou případech zůstává kvalita zvuku definující dokonalost značky Marantz nedotčena.
 
Více než 65 let audiofilského dědictví

Společnost Marantz založená v roce 1953 má dlouhou a bohatou historii v návrhu audio přístrojů využívaných milovníky hudby a náročnými posluchači po celém světě. V duchu hesla „Because Music Matters“ (Protože na hudbě záleží) navazuje model NR1200 na dlouhou tradici společnosti Marantz v poskytování špičkových poslechových zážitků hudby a domácího kina.
 
Parametry:

Počet kanálů:
2

Podporované formáty:
PCM 24-192 / DSD 5,6 MHz

D/A převodník:
AK4458

Přehrávání bez mezer:
Ano

HEOS:
Ano

HDMI vstupy / výstupy:
5 / 1

Podporované rozlišení:
4K@60 Hz

Výkon:
75 W / 8 ohm

Rozměry:
440 x 378 x 105 mm

Hmotnost:
7,9 kg

 
 
AQ WEGA55
Třípásmová sloupová reprosoustava, 250 W, dva bass reproduktory s polypropylenovou membránou, bassreflex

  
Třípásmová sloupová reprosoustava s univerzálním využitím.
 
Díky zdvojení mohutných 8" basových reproduktorů s lehkou polypropylenovou membránou mají Wega 55 MKIII značnou výkonovou rezervu a pořádný drive na basech. Polypropylenová membrána je lehká a přitom tuhá, díky tomu jsou basy mohutné a hutné, a přitom velmi rychlé a přesné.
 
Stejná koncepce je použita u středového reproduktoru s 5,5" polypropylenovou membránou v tuhé oddělené komoře. Toto řešení ve spojení s 1" výškovým reproduktorem Vifa je tajemstvím přesnosti reprosoustav Wega 55 MKIII.
 
Ozvučnice typu bassreflex využívá sendvičové čelo pro zvýšení tuhosti systému. Reproduktory jsou zapuštěny s minimální mezerou pro potlačení difrakce na hraně. Uvnitř skříně jsou aplikovány plošné i křížové výztuhy.
 
Propracovaná elektronická výhybka je realizovaná na izolačním panelu s pájecími body. Jednotlivé součástky jsou na panel nalepeny a vývody součástek propojeny přímo jedna na druhou metodou D2D. Systém pájeného spoje je využit i na propojení u driverů a u vývodů terminálu.
 
Na spodní straně reprosoustavy jsou osazeny matice s metrickým závitem M6 pro možnost instalace hrotů. Připojovací terminály umožňují zapojení Bi-Wiring i Bi-Amping a použití kabelů do průřezu 4,5 mm2.
 
TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 

Systém: 3-pásmový
Impedance: 8 Ω
Šumový výkon: 120 W
Hudební výkon: 250 W
Citlivost: 91 dB / 1 W / 1 m
Kmitočtový rozsah: 35 Hz - 30 kHz v 6 dB pásmu
Výhybka: 12,12,6 dB / oct
Rozměry (šxvxh): 254 mm x 890 mm x 310 mm
Ozvučnice typu bassreflex
Hmotnost: 18,75 kg
Objem: 46 l
Zobrazit více

Parametry

Šířka 44 cm
Hloubka 36.7 cm
Hmotnost 7.9 kg
Výška 10.5 cm
Výrobce Marantz
Počet kanálů 2.0
Komponentní vstupy 0
USB ano
Optické výstupy 0
Koaxiální vstupy 1
Linkové vstupy 3
Linkové výstupy 1
Optické vstupy 1
Výkon 75 W
Dálkové ovládání ano
Podpora DAB+ ano
Stereo ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty