Nikon Z50

94 %
(51 hodnocení)

Nikon Z50 je fotoaparát mirrorless (bezzrcadlového) formátu Nikon DX. Zachyťte krásy okolního světa s rozlišením 20,9 Mpx s rychlostí až 11 snímků za sekundu. Nahrávejte videozáznamy v úžasné kvalitě s rozlišením 4K. Tento fotoaparát je lehký, hbitý, výkonný a navíc snadno ovladatelný. Fotoaparát je vybaven výklopným dotykovým LCD displejem s úhlopříčkou 3,2". Pro bezdrátové propojení s notebookem a sdílení vašich zážitků s přáteli využívá Nikon Z50 WiFi a Bluetooth rozhraní.  Obrazový snímač... Celý popis

Koupit za 19 592 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Nikon Z50 je fotoaparát mirrorless (bezzrcadlového) formátu Nikon DX. Zachyťte krásy okolního světa s rozlišením 20,9 Mpx s rychlostí až 11 snímků za sekundu. Nahrávejte videozáznamy v úžasné kvalitě s rozlišením 4K. Tento fotoaparát je lehký, hbitý, výkonný a navíc snadno ovladatelný.

Fotoaparát je vybaven výklopným dotykovým LCD displejem s úhlopříčkou 3,2". Pro bezdrátové propojení s notebookem a sdílení vašich zážitků s přáteli využívá Nikon Z50 WiFi a Bluetooth rozhraní. 

Obrazový snímač formátu DX vám umožní zachytit snímky ve vysoké kvalitě. Výsledné fotografie jsou detailní, ostré a mají větší hloubku prostoru.

Součástí balení jsou objektivy NIKKOR Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 DX a NIKKOR Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3. Přibližte si objekt. Použijte širokoúhlý objektiv. Obsáhněte velkou dálku. Tato sada obsahuje fotoaparát mirrorless Z 50 a dva rychle zaostřující objektivy se zoomem a redukcí vibrací. Objektiv NIKKOR Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR obsáhne záběry od širokoúhlých po portréty a po zasunutí je zcela plochý. NIKKOR Z DX 50–250 mm f/4,5–6,3 VR pokrývá ohniskové vzdálenosti od krátkého až po dlouhý teleobjektiv. Pro snadnější přenášení se také zasouvá.

Ostré snímky kdykoliv a kdekoliv. Komponujte podle svých představ.

Nyní můžete vytvářet dokonale zaostřené snímky a videosekvence 4K. Systém hybridního automatického zaostřování (AF) je rychlý, přesný a sametově hladký. Zaostřovací pole na obrazovém snímači pokrývají přibližně 90 % obrazového pole ve vodorovném i svislém směru. Zajišťují vynikající ostrost až do krajů obrazového pole. Objekt snímku bude zaostřený bez ohledu na to, jestli je uprostřed obrazového pole, na jeho okraji nebo v pohybu.

Skvělé snímky při západu slunce

Díky rozsahu automaticky nastavované citlivosti ISO 100–51 200 a automatickému zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení můžete pořizovat snímky ve dne v noci. I za tmy zachytíte více detailů než dříve – můžete tak fotografovat městské scenérie ve 3 hodiny ráno i pořizovat portrétní snímky za nízké hladiny osvětlení.

Skvělý přístroj pro fotografování lidí

Momentky jsou prostě lepší. Inteligentní automatické zaostřování s detekcí očí automaticky zaostřuje na oči objektu bez ohledu na to, jestli stojí osamoceně nebo je jen jednou z tváří v davu. Objekt je zaostřen, i když se pohybuje.

Vždy diskrétní a nerušící

Nikon Z 50 zaostřuje tiše a nabízí režim bezhlučného fotografování. Když vás přátelé požádají, abyste si na jejich svatbu vzali fotoaparát, můžete pořizovat momentky, aniž byste rušili.

Vaše pojetí videosekvencí

Filmování s fotoaparátem Nikon Z 50 je snadné. Můžete zaznamenávat videosekvence ve formátu 4K/UHD s frekvencí 30p a pořizovat zpomalenou stopáž v rozlišení Full HD. Bez omezení výřezem a prodlužovacím faktorem můžete využívat výhodu celé šířky velkého obrazového snímače formátu DX. Při zaznamenávání videosekvence můžete pořizovat i snímky a tvořit ve fotoaparátu dramatické časosběrné videosekvence ve formátu 4K.

Užívejte si trvale brilantní obraz

Velmi ostrý elektronický hledáček (EVF) při fotografování i záznamu videosekvencí jasně zobrazuje vše, co potřebujete vidět. V hledáčku můžete sledovat přirozený obraz, podobný optickému hledáčku digitálních jednookých zrcadlovek. Můžete si také prohlížet, jak budou snímky vypadat při použitém nastavení. Obraz je hladký a stabilní i při zvětšení pro kontrolu zaostření.

A můžete zamířit kamkoli

Fotoaparát Nikon Z 50 je připraven již v té chvíli, kdy vám padne do oka zajímavý záběr. Dostatečné přisvětlení zajistí výklopný blesk. Lehké tělo se snadno přenáší a na horní a přední straně je zpevněno hořčíkovou slitinou.

Vaše pojetí záběru

Velký monitor LCD s vysokým rozlišením nabízí dotykové ovládání ve stylu chytrých telefonů a můžete ho naklonit nahoru nebo dolů. Videosekvence i autoportréty tak můžete pořizovat ze zajímavějších úhlů.

Váš tvůrčí vklad

K dispozici máte 20 kreativních efektů pro snímky i videosekvence, a všechny si můžete navíc přizpůsobit. Za současné kontroly účinků efektu stačí nastavit jeho intenzitu, a získáte výsledky, jaké nemá nikdo jiný.

Padne do ruky jak ulitý

Jakmile jednou uchopíte prsty hluboký grip tohoto fotoaparátu a začnete fotografovat, již nebudete chtít přístroj odložit. Díky promyšlenému umístění tlačítek a ovládacích prvků na dotykovém monitoru je ovládání hračkou, a jednoduché menu ve stylu digitálních jednookých zrcadlovek zvládnete za okamžik. Ať již máte svůj první přístroj Nikon nebo jen první Nikon mirrorless, nepotřebujete se ho složitě učit.

Připojte se

Rychlé připojení Wi-Fi® a Bluetooth® umožňují posílání snímků a videosekvencí do libovolného zařízení pro sdílení i ukládání. Aplikace Nikon SnapBridge usnadňuje sdílení souborů JPEG a videosekvencí na cestách i fotografování a záznam videosekvencí na dálku.

Zbožňované objektivy

Objektivy NIKKOR Z jsou vyrobeny pro fotografování a záznam videosekvencí. Rychlé, ostré a malé. A s fotoaparátem Nikon Z je můžete používat všechny. Pokud máte objektivy NIKKOR pro digitální jednooké zrcadlovky s bajonetem Nikon F, můžete je přes adaptér bajonetu FTZ používat také.

Systém, který si zamilujete

Čeká vás svět plný možností – při fotografování i záznamu videosekvencí. S fotoaparátem Nikon Z 50 můžete bez problémů používat řadu příslušenství Nikon, včetně dálkového ovládání, blesků pro digitální jednooké zrcadlovky, mikrofonů a dalších pomůcek.

Specifikace

Typ
Fotoaparát mirrorless

Upevňovací bajonet
Bajonet Nikon Z

Efektivní obrazový úhel
DX

Obrazový snímač
CMOS, 23,5 mm × 15,7 mm

Celkový počet pixelů
21,51 milionu

Systém redukce prachu
Referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje software Capture NX-D)

Počet efektivních pixelů
20,9 milionu

Velikost obrazu (v pixelech)
Obrazové pole DX (24×16), (L) 5 568 × 3 712 (20,7 milionu), (M) 4 176 × 2 784 (11,6 milionu), (S) 2 784 × 1 856 (5,2 milionu)

Obrazové pole 1 : 1 (16×16), (L) 3 712 × 3 712 (13,8 milionu), (M) 2 784 × 2 784 (7,8 milionu), (S) 1 856 × 1 856 (3,4 milionu)

Obrazové pole 16 : 9 (24×14), (L) 5 568 × 3 128 (17,4 milionu), (M) 4 176 × 2 344 (9,8 milionu), (S) 2 784 × 1 560 (4,3 milionu)

Snímky pořízené během záznamu videosekvence s velikostí obrazu 3 840 × 2 160: 3 840 × 2 160

Snímky pořízené během záznamu videosekvence s velikostí obrazu 1 920 × 1 080: 1 920 × 1 080

Ukládání dat – formát souborů
NEF (RAW): 12 nebo 14bitové, JPEG: standardní algoritmus JPEG s volitelnou kompresí Jemná (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16), NEF (RAW)+JPEG: Záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control
Automaticky, Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Ploché, Kreativní předvolby Picture Control (Sen, Ráno, Pop, Neděle, Temné, Dramatické, Ticho, Vybledlé, Melancholické, Čisté, Denim, Hračka, Sépiové, Modré, Červené, Růžové, Uhel, Grafické, Binární, Černé); možnost úprav parametrů vybraných předvoleb Picture Control; možnost ukládání uživatelských předvoleb Picture Control

Ukládání dat – média
SD, SDHC (podpora standardu UHS-I), SDXC (podpora standardu UHS-I)

Systém souborů
DCF 2.0, Exif 2.31, PictBridge

Hledáček
0,99cm (0,39“) elektronický hledáček OLED s cca 2 360 000 pixely (XGA), vyvážením barev a automatickým a manuálním (7 úrovní) nastavením jasu

Obrazové pole
Cca 100 % obrazu vertikálně i horizontálně

Zvětšení
Cca 1,02× (50mm objektiv zaostřený na nekonečno, -1 m-1)

Předsunutí výstupní pupily okuláru
19,5 mm (-1 m-1; od vrcholu oční čočky okuláru hledáčku)

Dioptrická korekce
-3 až +3 m-1

Snímač pohledu do hledáčku
Automatické přepínání zobrazení mezi monitorem a hledáčkem

Typ závěrky
Elektronicky řízená mechanická štěrbinová závěrka s vertikálním chodem; funkce závěrky s elektronickou první lamelou; elektronická závěrka

Časy závěrky
1/4 000 až 30 s (výběr z kroků po 1/3 a 1/2 EV), Bulb (B), Time (T)

Synchronizační čas pro práci s bleskem
X = 1/200 s; synchronizace s časy závěrky 1/200 s a delšími; podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace blesku

Snímací režimy
Jednotlivé snímky, pomalé sériové snímání, rychlé sériové snímání, rychlé sériové snímání (rozšířené), samospoušť

Snímací frekvence
Až 11 sn./s, pomalé sériové snímání: 1 až 4 sn./s, rychlé sériové snímání: 5 sn./s, rychlé sériové snímání (rozšířené): 11 sn./s (podle testovacích podmínek společnosti Nikon)

Samospoušť
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozic v intervalech 0,5, 1, 2 nebo 3 s

Měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače fotoaparátu

Metody měření expozice
Měření Matrix a měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je orientováno do kruhové plošky o průměru 8 mm uprostřed obrazu; možnost integrálního měření celého obrazového pole, Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2,5 % obrazového pole) v místě zvoleného zaostřovacího pole Měření orientované na nejvyšší jasy:

Pracovní rozsah (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C)
-4 až +17 EV

Režimy
Režim Auto. P: programová automatika s flexibilním programem; S: clonová automatika; A: časová automatika; M: manuální expoziční režim. Motivové programy: portrét; krajina; děti; sport; makro; noční portrét; noční krajina; párty/interiér; pláž/sníh; západ slunce; úsvit/soumrak; portrét zvířat; světlo svíčky; kvetoucí příroda; podzimní barvy; jídlo. Speciální efekty: noční vidění; velmi živé; pop; fotografická ilustrace; efekt dětského fotoaparátu; efekt miniatury; selektivní barva; silueta; high-key; low-key. U1 a U2: uživatelská nastavení.

Korekce expozice
-5 až +5 EV (v krocích po 1/3 EV nebo 1/2 EV) v expozičních režimech P, S, A, M, SCN a EFCT

Expoziční paměť
Naměřené hodnoty jasu lze uložit do paměti

Citlivost ISO
ISO 100 až 51 200 (v krocích po 1/3 a 1/2 EV); lze nastavit rovněž na hodnotu o 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 204 800) nad ISO 51 200; možnost automatické regulace citlivosti ISO (doporučený expoziční index)

Funkce Active D-Lighting
Volitelná nastavení Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto

Vícenásobná expozice
Sčítání, průměr, zjasnit, ztmavit

Další možnosti
Vysoký dynamický rozsah (HDR), redukce blikání obrazu v režimu fotografování

Automatické zaostřování
Hybridní automatické zaostřování s fázovou detekcí/detekcí kontrastu a pomocným světlem AF

Pracovní rozsah
-4 až +19 EV (-2 až +19 EV bez automatického zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení, jednorázové zaostření, režim fotografování, ISO 100, objektiv f/2, 20 °C)

Zaostřovací režimy
Jednorázové zaostření (AF-S), kontinuální zaostřování (AF-C), automatická volba režimu (AF-A, k dispozici pouze v režimu fotografií); nepřetržité zaostřování (AF-F, k dispozici pouze v režimu videosekvencí); prediktivní zaostřování; manuální zaostřování (MF): Lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací pole
209 (jednotlivá zaostřovací pole, režim fotografování, obrazové pole formátu DX)

Režimy činnosti zaostřovacích polí
Přesná zaostřovací pole, jednotlivá zaostřovací pole a dynamická volba zaostřovacích polí (režimy přesných zaostřovacích polí a dynamické volby zaostřovacích polí jsou k dispozici pouze v režimu fotografování); velkoplošná zaostřovací pole (S); velkoplošná zaostřovací pole (L); automatická volba zaostřovacích polí

Blokování zostření
Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Vestavěný blesk
Ručně výklopný blesk vyklápěný páčkou pro vyklopení vestavěného blesku. Směrné číslo: Cca 7, 7 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku
TTL: řízení záblesku i-TTL; v kombinaci s měřením Matrix, integrálním měřením se zdůrazněným středem a měřením orientovaném na nejvyšší jasy se využívá i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk, v kombinaci s bodovým měřením se využívá standardní i-TTL vyjasňovací záblesk

Zábleskové režimy
Doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace s dlouhými časy, synchronizace s dlouhými časy + redukce efektu červených očí, synchronizace na druhou lamelu, automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku + redukce efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy závěrky, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy závěrky + redukce efektu červených očí, vypnutý blesk

Korekce zábleskové expozice
-3 až +1 EV (v krocích po 1/3 EV nebo 1/2 EV) v expozičních režimech P, S, A, M a SCN

Indikace připravenosti k záblesku
Svítí po plném nabití vestavěného nebo volitelného blesku; bliká jako upozornění na podexpozici po vyzáření záblesku na plný výkon

Sáňky pro upevnění příslušenství
Standardní sáňky ISO 518 se středovým synchronizačním kontaktem, datovými kontakty a aretací

Systém kreativního osvětlení Nikon
Řízení záblesku i-TTL, optické pokrokové bezdrátové osvětlení, blokování zábleskové expozice, přenos hodnoty barevné teploty záblesku, automatická vysoce rychlá FP synchronizace blesku

Vyvážení bílé barvy
Automaticky (3 typy), automatické vyvážení bílé barvy pro přirozené světlo, přímé sluneční světlo, zataženo, stín, žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), blesk, výběr barevné teploty (2 500 K až 10 000 K), manuální nastavení (možnost uložení až 6 hodnot), vše kromě výběru barevné teploty s možností jemného vyvážení

Typy bracketingu
Expozice, vyvážení bílé barvy, ADL

Videosekvence – měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače, TTL měření pomocí obrazového snímače fotoaparátu

Videosekvence – metody měření expozice
Měření Matrix, integrální měření se zdůrazněným středem a měření orientované na nejvyšší jasy

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
3 840 × 2 160 (4K UHD); 30p (progresivní), 25p, 24p. 1 920 × 1 080; 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p. 1 920 × 1 080 (zpomalené); 30p ×4, 25p ×4, 24p ×5. Přesné snímací frekvence pro nastavení 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 119,88, 100, 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 sn./s; u všech velikostí s výjimkou velikostí 3 840 × 2 160, 1 920 × 1 080 120p/100p a zpomaleného záznamu 1 920 × 1 080 (kdy je kvalita pevně nastavena na hodnotu „vysoká“) možnost volby kvality.

Videosekvence – formát souborů
MOV, MP4

Videosekvence – komprese videa
Pokročilé kódování videa H.264/MPEG-4

Videosekvence – formát záznamu zvuku
Lineární PCM, AAC

Videosekvence – zařízení pro záznam zvuku
Vestavěný stereofonní mikrofon nebo volitelný externí mikrofon s možností atenuátoru; nastavitelná citlivost

Videosekvence – citlivost ISO
M: Manuální volba (ISO 100 až 25 600; v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV); možnost automatické regulace citlivosti ISO (ISO 100 až 25 600) s volitelným horním limitem P, S, A: Automatická regulace citlivosti ISO (ISO 100 až 25 600) s volitelným horním limitem Režim AUTO, SCN, EFCT (mimo nočního vidění): Automatická regulace citlivosti ISO (ISO 100 až 25 600); Noční vidění: Automatická regulace citlivosti ISO (ISO 100 to Hi 4) (doporučený expoziční index)

Videosekvence – Active D-Lighting
Volitelná nastavení: Stejné nastavení jako pro fotografování, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto

Videosekvence – další možnosti
Časosběrné videosekvence, elektronická redukce vibrací

Monitor
Výklopný dotykový monitor TFT LCD s úhlopříčkou 8 cm (3,2˝) a pozorovacím úhlem cca 170 °, zobrazením cca 100 % obrazového pole, a manuálním nastavením jasu v 11 úrovních. Cca 1 040 000 pixelů.

Přehrávání
Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků), zvětšení výřezu snímku, zvětšení výřezu snímku s oříznutím, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, zobrazení informací o snímku, zobrazení dat o poloze, automatické otáčení snímků a hodnocení snímků.

USB
Hi-Speed USB s mikrokonektorem typu B; doporučuje se připojení k vestavěnému portu USB

Výstup HDMI
Konektor HDMI typu D

Zvukový výstup
Stereofonní konektor mini jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení)

Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
IEEE 802.11b/g/n/a/ac

Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
2 412 až 2 462 MHz (kanál 11) a 5 180 až 5 320 MHz

Maximální výstupní výkon Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Pásmo 2,4 GHz: 6,9 dBm, pásmo 5 GHz: 10,2 dBm

Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Otevřený systém, WPA2-PSK

Standardy Bluetooth
Specifikace Bluetooth verze 4.2, Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth Low Energy: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth: 1,4 dBm, Bluetooth Low Energy: -0,1 dBm; Cca 10 m bez rušení; skutečný dosah se může měnit v závislosti na síle signálu a přítomnosti či nepřítomnosti překážek.

Baterie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL25

Síťový zdroj
Síťový zdroj/nabíječka EH-73P

Stativový závit
1/4˝ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)
126,5 × 93,5 × 60 mm

Hmotnost
Cca 450 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 395 g (pouze tělo fotoaparátu)

Provozní podmínky – teplota
0 °C až 40 °C

Provozní podmínky – vlhkost
85 % nebo méně (bez kondenzace)

Obsah balení

- Tělo fotoaparátu Nikon Z50

- Objektiv Nikkor 16-50mm (Z) f/3,5-6,3 DX

- Popruh AN-DC20

- Krytka těla BF-N1

- Očnice DK-30

- Dobíjecí baterie EN-EL25

- Nabíječka baterií MH-32

- USB kabel UC-E21
Zobrazit více

Parametry

Nejkratší čas 1 / 4000 s
Nejdelší čas 30 s
Redukce červených očí ano
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa MOV, MP4
Frekvence snímků videa 30 fps
Full HD video ano
4K video ano
Samospoušť ano
Závit na stativ ano
Dotykové ovládání ano
Režim 3D fotografie ne
Hledáček ano
Dětský ne
Napájení akumulátorové
Výrobce Nikon
Rozlišení 20.9 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty s výměnným objektivem
Formát snímače DX
Typ snímače CMOS
Výška 93.5 mm
Šířka 126.5 mm
Hloubka 60 mm
Hmotnost 450 g
Materiál těla hořčíkové slitiny
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3.2 palce
Výklopný ano
Dálkové ovládání ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 5568 x 3712 pixelů
Maximální citlivost (ISO) 51200
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty