Kampotský pepř je pěstován v provincii Kampot nacházející se na samém jihu východoasijské Kambodži. Jedná se o oblast, která díky svému přímořskému klimatu a geologickým podmínkám umožňuje tamním farmářům produkovat pepř té vůbec nejvyšší kvality na světě. Ne nadarmo tento pepř získal chráněné zeměpisné označení, podobně jako francouzské šampaňské. Od malých rodinných farem pepř vykupujeme za direct trade podmínek, které zaručují férovou odměnu pro každého pěstitele, a snažíme se tento přístup propagovat... Celý popis

Koupit za 157 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Kampotský pepř je pěstován v provincii Kampot nacházející se na samém jihu východoasijské Kambodži. Jedná se o oblast, která díky svému přímořskému klimatu a geologickým podmínkám umožňuje tamním farmářům produkovat pepř té vůbec nejvyšší kvality na světě. Ne nadarmo tento pepř získal chráněné zeměpisné označení, podobně jako francouzské šampaňské. Od malých rodinných farem pepř vykupujeme za direct trade podmínek, které zaručují férovou odměnu pro každého pěstitele, a snažíme se tento přístup propagovat i mezi ostatními obchodníky. Díky tomu nákupem u nás získáte nejen pepř té nejvyšší kvality, ale také jistotu, že kupujete udržitelný a morálně odpovědný produkt, který pomůže zajistit jeho producentům lékařskou péči a vzdělání pro své děti.
Více o původu Kampotského pepře se dozvíte zde.

Zpracování

V čem je naše technologie fermentace a následné lyofilizace zeleného pepře tak unikátní? Jak se nám podařilo proměnit kuličku pepře na dokonale komplexně dochucenou pepřovou vločku?
Fermentovaný Kampotský pepř obsahuje čerstvá zelená zrna zpracovávaná starou japonskou metodou fermentace přímo v Kambodži. K nakládaným zrnům je přidávána špetka solného květu získávaného odpařováním mořské vody v Kampotu. Během následné lyofilizace jsou zrna sušena mrazem, který je zbavuje vláhy a ještě pozvedá už tak vytříbenou chuť pepře, který jsme vyvinuli jako první na světě. Následným drcením tohoto kompletně dochuceného pepře vznikají jemné vločky, které jsou autentickou podobou zeleného pepře s dochutí soli a zeleného čaje.
Díky pečlivé selekci odpovídající přísným nárokům na kvalitu pepře vyváženého z Kampotu, stanovených Asociací Kampotského pepře, jsou ručně vybírána vždy jen ta nejlepší zrna. Ta se následně vakuují, aby byla zachována kvalita a čerstvost během cesty do České republiky, kde jsou dále selektována, balena a doručována až na váš stůl.
Více o náročnosti pěstování a zpracování Kampotského pepře se dozvíte zde.

Charakteristika
Jednotlivé druhy Kampotského pepře se od sebe liší svou chutí i vůní, které u pepře kupovaného v běžných supermarketech sotva najdete.
Zelený fermentovaný pepř přináší přináší naprosto delikátní chuť čerstvých zelených pepřových zrn s jemnou grácií. Proces lyofilizace je pak pozvedá do výšin božské many s jemným dotek solného květu z mořských salin. Měkká struktura se rozplývá na jazyku a v ústech se postupně rozvíjí od podkresu jemné svěžesti, přes přívětivou pálivost až po lehkou kyselost a tóny čerstvého zeleného pepře.
Více o jednotlivých druzích Kampotského pepře se můžete dočíst zde.

Použití

Pepřové vločky jsou po fermentaci a usušení mrazem nadrcené. Což ocení každá kuchyně, kde není mlýnek ani hmoždíř. Díky dvěma různým metodám zpracování se vločky hodí především na dochucování jídel na talíři, obdobně jako se používá například pyramidová mořská sůl.
S tímto pepřem můžete servírovat všechny typy mas a stejně úžasně dochutíte oblíbené saláty i přílohy.

Balení
Pepř balíme do znovuuzavíratelných sáčků o objemu 20 až 100 gramů. Díky použitým materiálům a speciální technologii uzavírání sáčků se k pepři nedostává vzduch ani vlhkost. Díky tomu si zrna i po otevření sáčku uchovávají autentickou chuť i aroma Kampotského pepře. Po vyprázdnění navíc můžete sáčky v rámci udržitelnosti upcyklovat a nadále je využívat celou řadou dalších způsobů. Součástí každého balení je také brožura, která vám přináší příběh nejlepšího pepře na světě a přiblíží svět .pepper..field.
Více o možnost upcyklace našich obalů se dočtete zde.

Ocenění

Kvalita je u nás na prvním místě, jak potvrzují nejen certifikáty, které náš pepř nese, ale také ocenění, která si odnáší ze světových soutěží. Mezi ta nejvýznamnější patří tři hvězdy udělené tomuto speciálnímu pepři v rámci soutěže Great Taste 2022, jedné z nejprestižnějších soutěží světa gastronomie. Důležitá je však pro nás i udržitelnost, kterou nevnímáme jen jako prázdná slova, jak dokazuje ocenění SDG’s udělované skutečně udržitelným a společensky odpovědným projektům.
Přečtěte si více o našich úspěších na poli udržitelnosti i gastronomie.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Pepper Field
Druh koření pepř
Hmotnost 20 g
Země původu Kambodža