Suunto 5 Peak

78 %
(6 hodnocení)

Objevte nejhlehčí chytré multisportovní GPS hodinky 5 Peak Mist Blue z finské dílny Suunto. Překvapí Vás propracovaným designem, širokým spektrem praktických funkcí nebo dlouho výdrží baterie. Měření tepu, kroků, vzdálenosti, kvality spánku a počtu spálených kalorií nebylo nikdy jednodušší. Suunto 5 Peak jsou vynikající volbou pro široké spektrum sportů jako je běh, turistika, plávání a mnoho dalších. Ideální volbou pro ty, kteří hledají co nejlehčí sportovní hodinky s GPS za přiměřenou cenu.... Celý popis

Koupit za 3 530 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Objevte nejhlehčí chytré multisportovní GPS hodinky 5 Peak Mist Blue z finské dílny Suunto. Překvapí Vás propracovaným designem, širokým spektrem praktických funkcí nebo dlouho výdrží baterie. Měření tepu, kroků, vzdálenosti, kvality spánku a počtu spálených kalorií nebylo nikdy jednodušší. Suunto 5 Peak jsou vynikající volbou pro široké spektrum sportů jako je běh, turistika, plávání a mnoho dalších. Ideální volbou pro ty, kteří hledají co nejlehčí sportovní hodinky s GPS za přiměřenou cenu. 

Hodinky jsou vybaveny optickým měřením tepu (umožňují také využít i hrudní pás). S mobilní aplikací Suunto App se funkce hodinek rozšiřují – k dispozici máte tréninkový deník, s užitečnými přehledy, sledování cílů a také propojení s aplikacemi Strava, TrainingPeaks, Endomondo a mnoha dalšími.

Ovládání

Ovládání je jednoduché, v českém jazyce, hodinky jsou vybaveny barevným nedotykovým displejem, ovládání hodinek pomocí tlačítek. Vše je podřízeno uživatelům, kteří potřebují sledovat hodinky při sportu bez zastavení, či bez ztráty kontroly nad tratí a ovládat je za jakýchkoli povětrnostních podmínek (včetně mrazu). Displej samotný je kontrastní s širokým pozorovacím úhlem a dobrou čitelností i za jasného slunečního světla.

Konstrukce Suunto 5 Peak

- mimořádně lehké - hmotnost pouze 39 g

- na sportovní hodinky relativně menší a dobře padnoucí: rozměr 46 x 14,6 mm

- tělo z polyamidu

- sklíčko z polyamidu

- vysoce kontrastní barevný displej s rozlišením 218x218 pixelů

- několik jazykových verzí včetně české

- ovládání tlačítky (nikoli dotykem jako u Suunto 9)

- design s větším displejem a s velmi tenkou lunetou

- automatický update software (pomocí mobilního telefonu)

- výdrž baterie 20/40 hodin a 100 h v turistickém modu

Funkční parametry Suunto 5

- sledování aktivity 24/7 (kroky, kalorie, tep, cíle)

- monitoring spánku (kvalita, čas bdění a spánku)

- GPS navigace

- Body zájmu, vizuální navigace, drobečková navigace v reálném čase, automatický zoom,

- plánované trasy s hetmaps (oblíbené trasy)

- odhadovaný čas příjezdu

- GPS výškoměr, plánování trasy s profilem výšky, Mapy terénu na webu pomocí Mapbox, Google Maps & Android

- při cvičení celkový výstup a sestup, vertikální rychlost

- čas východu a západu slunce

- intervalový trénink - poradenství během cvičení, nastavení na hodinkách

- vývoj VO2Max v mobilní aplikaci Suunto

Obsah balení

- Multisportovní hodinky Suunto 5 Peak

- Dobíjecí kabel

- Návod

Společné vlastnosti chytrých GPS hodinek Suunto

Hlavní řady sportovních hodinek tvoří modely s GPS. Vynikají dlouhou výdrží bez dobíjení. Outdoorová Suunta mají přesný barometrický výškoměr a barometr. Sportovní modely nesou stejné funkce, ale bez barometru a jen s GPS výškoměrem, který je zejména mimo otevřený terén méně přesný a spolehlivý.
Některé modely měří tep pomocí optického sensoru v hodinkách, což se hodí například pro přibližné celodenní monitorování aktivity. Některé GPS hodinky Suunto umožňují pro měření tepu použít lehký hrudní pás (funguje na principu EKG a je velmi přesný). Hrudní pás je vhodnější pro měření tepu při náročnějším tréninku a také při plavání. Sportovcům ho doporučujeme i pro hodinky s integrovaným měřením tepu.
GPS hodinky Suunto zaznamenávají trasu a dokáží navigovat po připravené trase. Vybrat si můžete téměř jakýkoli sport, pro který poskytují sportovcům důležité informace. Údaje zobrazované na displeji si můžete dokonce přizpůsobit. Hodinky spolupracují s mobilní aplikací, mají tréninkový deník, užitečné přehledy a analýzy, zobrazují notifikace z mobilního telefonu a lze je využít v a desítkách dalších sportovních aplikací a služeb.

Jaké hodinky Suunto vybrat?

• Suunto 9 Peak – malé a lehké s barometrem, barometrickým výškoměrem, tepem, hodí se i pro ženy a také pro muže i s útlejším zápěstím.
• Suunto 9 Baro – outdoorový + multisportovní model s výraznější lunetou, barometrem, barometrickým výškoměrem a tepem.
• Suunto 9 – multisportovní model s tepem (nemá barometr ani barometrický výškoměr)
• Suunto Spartan Ultra – outdoorový + multisportovní model s barometrem a barometrickým výškoměrem (k měření tepu je třeba hrudní pás).
• Suunto Spartan Sport – multisportovní model bez barometru a bez barometrického výškoměru (k měření tepu nutný hrudní pás).
• Suunto 7 – hodinky s funkcemi „z obou světů" – chytrých sportovních hodinek a multiaplikačních hodinek s Google Wear OS, placením hodinkami a s dalšími možnostmi multiaplikačních hodinek. Mají barometr, barometrický výškoměr, měří tep v hodinkách.
• Suunto 5 Peak – nejlehčí multisportovní model bez barometru a s měřením tepu v hodinkách
• Suunto 5 – menší a cenově dostupné multisportovní model bez barometru a s měřením tepu v hodinkách. Je vhodný i pro útlejší zápěstí.
• Suunto 3 – kvalitní fitness hodinky bez GPS (lze však využít GPS mobilu) a s měřením tepu.

O značce Suunto

Suunto je značka sportovních, outdoorových a potápěčských hodinek, kompasů a přesných přístrojů. Sportovní hodinky Suunto se vyrábějí ve Finsku a prodávají ve více než 100 zemích světa. Název společnosti pochází z finského slova „suunta", což znamená „směr" nebo „cesta".
Důraz produkce je kladen na vysokou preciznost a ruční montáž, testování, odolnost, spolehlivost a vysokou opravitelnost. Jedno z evropských servisních center Suunto je v Praze.

Suunto se stalo lídrem mezi výrobci spolehlivých potápěčských hodinek a počítačů a inovátorem sportovních hodinek s měřením tepu a trasy a rychlostí pomocí GPS. Společnost založil v roce 1936 Tuomas Vohlonen, finský dobrodruh a vynálezce kompasu plněného kapalinou a se stabilní a přesnou střelkou. Od té doby firma vyrábí vysoce kvalitní kompasy a námořní navigační přístroje. Ty se odrážejí i v oblíbeném designu některých modelů hodinek, za který značka sklízí ocenění v designérských soutěžích. Značka Suunto dosáhla pouzice jednoho ze tří nejvýznamnějších výrobců sportovních GPS hodinek.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Suunto
Odolnost proti vodě 30 m
Kompatibilní OS Android a iOS
Alarm / budík ano
Barometr ne
Měření tepové frekvence ano
GPS ano
Výškoměr ano
Kompas ne
Bluetooth ano
Měření rychlosti ano
Měření vzdálenosti ano
Spálené kalorie ano
Krokoměr ano
Vodotěsné ano
Intervalový trénink ano
Spánková aktivita ano
Stopky ano
Běh ano
Cyklistika ano
Plavání ano
Fitness ano
Turistika ano
Lezení ano
Triatlon ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty