Appearance Dimensions 61.5 mm x 18.6 mm x 8.7 mm (2.42" x 0.73" x 0.34") Weight 8.5 g (0.30 oz) Color Black/White Interface Connection Interface USB 3.1 Gen 1 (USB 5Gbps) USB Type USB Type-A Storage Capacity 256 GB Note Please be noted that actual capacity may differ from the one shown on the product because a portion of the capacity is used for system files and storage maintenance. Performance Note Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity. Warranty Certificate... Celý popis
Koupit za 1 532 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
93 %
Transcend 256GB JetFlash 700 USB 3.1 flash disk, černý
Doprava:
59 Kč
Skladem
1 532 Kč
Koupit za 1 532 Kč
100 %
TRANSCEND Flash Disk 256GB JetFlash®700, USB 3.1, černá EDF_985256
Doprava:
zdarma
Skladem
1 557 Kč
Koupit za 1 557 Kč
98 %
TRANSCEND Flash Disk 256GB JetFlash®700, USB 3.1, černá TS256GJF700
Doprava:
69 Kč
Skladem
1 598 Kč
Koupit za 1 598 Kč
97 %
TRANSCEND Flash Disk 256GB JetFlash®700, USB 3.1, černá TS256GJF700
Doprava:
zdarma
Skladem
1 941 Kč
Koupit za 1 941 Kč
85 %
Transcend 256GB JetFlash 700 USB 3.1 flash disk, černý
Doprava:
89 Kč
Skladem
1 647 Kč
Koupit za 1 647 Kč
Popis
Appearance
Dimensions 61.5 mm x 18.6 mm x 8.7 mm (2.42" x 0.73" x 0.34")
Weight 8.5 g (0.30 oz)
Color
Black/White
Interface
Connection Interface
USB 3.1 Gen 1 (USB 5Gbps)
USB Type
USB Type-A
Storage
Capacity
256 GB
Note
Please be noted that actual capacity may differ from the one shown on the product because a portion of the capacity is used for system files and storage maintenance.
Performance
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Warranty
Certificate
CE/UKCA/FCC/BSMI/KC/EAC/RCM
Warranty
Five-year Limited Warranty
Warranty Policy
Please click here for more information about the Transcend Warranty Policy.
System Requirement
Operating System
Microsoft Windows 7 or later
macOS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
Dimensions 61.5 mm x 18.6 mm x 8.7 mm (2.42" x 0.73" x 0.34")
Weight 8.5 g (0.30 oz)
Color
Black/White
Interface
Connection Interface
USB 3.1 Gen 1 (USB 5Gbps)
USB Type
USB Type-A
Storage
Capacity
256 GB
Note
Please be noted that actual capacity may differ from the one shown on the product because a portion of the capacity is used for system files and storage maintenance.
Performance
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Warranty
Certificate
CE/UKCA/FCC/BSMI/KC/EAC/RCM
Warranty
Five-year Limited Warranty
Warranty Policy
Please click here for more information about the Transcend Warranty Policy.
System Requirement
Operating System
Microsoft Windows 7 or later
macOS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
Parametry
| Výrobce | Transcend |
| Kapacita | 256 GB |
| Rozhraní | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Konektor | USB-A |
| Počet konektorů | s jedním konektorem |
| Úroveň rychlosti | rychlé |
| Hmotnost | 9 g |
| Tělo | plastové |
| Barva | černé |
| Výška | 9 mm |
| Délka | 62 mm |
| Šířka | 19 mm |
| Konstrukční provedení | s odnímatelným víčkem |
| S okem na poutko | ano |
| Úroveň odolnosti | se standardní odolností |