Transcend 128GB JetFlash 790K, USB 3.0 (3.1 Gen 1) flash disk, černo/modrý The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files... Celý popis
Koupit za 970 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
86 %
Transcend JetFlash 790 128GB TS128GJF790K
Doprava:
89 Kč
970 Kč
Koupit za 970 Kč
96 %
Transcend JetFlash® 790 USB flash disk 128 GB černá, modrá TS128GJF790K USB 3.1
Doprava:
120 Kč
Skladem
929 Kč
Koupit za 929 Kč
97 %
TRANSCEND Flash Disk 128GB JetFlash®790, USB 3.1 (R:90/W:40 MB/s) černá/modrá TS128GJF790K
Doprava:
79 Kč
602 Kč
Koupit za 602 Kč
99 %
Transcend USB 3.0 JetFlash 790 128GB TS128GJF790K
Doprava:
75 Kč
Skladem
595 Kč
Koupit za 595 Kč
Popis
Transcend 128GB JetFlash 790K, USB 3.0 (3.1 Gen 1) flash disk, černo/modrý
The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
Key Features
USB 3.1 Gen 1 interface
Capless design with slide-out USB connector
Lightweight and compact
Lanyard / keyring loop
Exclusive Transcend Elite data management software
Specification:
Dimensions (Max.): 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm (2.5" x 0.83" x 0.41")
Weight (Max.): 4.9 g (0.17 oz)
Color: Black
USB Type: USB Type-A
Connection Interface: USB 3.1 Gen 1
Capacity: 128 GB
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Certificate : CE/FCC/BSMI
Warranty: Five-year Limited Warranty
Operating System:
Microsoft Windows 7
Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 10
Mac OS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
Key Features
USB 3.1 Gen 1 interface
Capless design with slide-out USB connector
Lightweight and compact
Lanyard / keyring loop
Exclusive Transcend Elite data management software
Specification:
Dimensions (Max.): 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm (2.5" x 0.83" x 0.41")
Weight (Max.): 4.9 g (0.17 oz)
Color: Black
USB Type: USB Type-A
Connection Interface: USB 3.1 Gen 1
Capacity: 128 GB
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Certificate : CE/FCC/BSMI
Warranty: Five-year Limited Warranty
Operating System:
Microsoft Windows 7
Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 10
Mac OS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
Parametry
| Výrobce | Transcend |
| Kapacita | 128 GB |
| Rozhraní | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Rychlost při čtení | 90 MB/s |
| Rychlost při zápisu | 45 MB/s |
| Konektor | USB-A |
| Počet konektorů | s jedním konektorem |
| Úroveň rychlosti | se základní rychlostí |
| Hmotnost | 5 g |
| Tělo | plastové |
| Barva | vícebarevné |
| Výška | 11 mm |
| Délka | 64 mm |
| Šířka | 21 mm |
| LED indikátor | ano |
| Úroveň odolnosti | se standardní odolností |