Transcend 32GB JetFlash 790K, USB 3.0 (3.1 Gen 1) flash disk, černo/modrý The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files... Celý popis
Koupit za 719 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
96 %
Transcend JetFlash® 790 USB flash disk 32 GB černá, modrá TS32GJF790K USB-C™ (USB 3.1 Gen 1)
Doprava:
120 Kč
Skladem
719 Kč
Koupit za 719 Kč
96 %
Transcend JetFlash 790K 32GB TS32GJF790K
Doprava:
79 Kč
679 Kč
Koupit za 679 Kč
86 %
Transcend JetFlash 790 32GB USB 3.1 Gen 1, cerny TS32GJF790K
Doprava:
89 Kč
Skladem
665 Kč
Koupit za 665 Kč
97 %
TRANSCEND Flash Disk 32GB JetFlash®790, USB 3.1 (R:90/W:25 MB/s) černá/modrá TS32GJF790K
Doprava:
zdarma
Skladem
534 Kč
Koupit za 534 Kč
96 %
TRANSCEND Flash Disk 32GB JetFlash®790, USB 3.1 (R:90/W:25 MB/s) černá/modrá TS32GJF790K
Doprava:
zdarma
Skladem
515 Kč
Koupit za 515 Kč
Popis
Transcend 32GB JetFlash 790K, USB 3.0 (3.1 Gen 1) flash disk, černo/modrý
The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
Key Features
USB 3.1 Gen 1 interface
Capless design with slide-out USB connector
Lightweight and compact
Lanyard / keyring loop
Exclusive Transcend Elite data management software
Specification:
Dimensions (Max.): 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm (2.5" x 0.83" x 0.41")
Weight (Max.): 4.9 g (0.17 oz)
Color: Black
USB Type: USB Type-A
Connection Interface: USB 3.1 Gen 1
Capacity: 32 GB
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Certificate : CE/FCC/BSMI
Warranty: Five-year Limited Warranty
Operating System:
Microsoft Windows 7
Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 10
Mac OS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 256GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go.
Key Features
USB 3.1 Gen 1 interface
Capless design with slide-out USB connector
Lightweight and compact
Lanyard / keyring loop
Exclusive Transcend Elite data management software
Specification:
Dimensions (Max.): 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm (2.5" x 0.83" x 0.41")
Weight (Max.): 4.9 g (0.17 oz)
Color: Black
USB Type: USB Type-A
Connection Interface: USB 3.1 Gen 1
Capacity: 32 GB
Note
Speed may vary due to host hardware, software, usage, and storage capacity.
Certificate : CE/FCC/BSMI
Warranty: Five-year Limited Warranty
Operating System:
Microsoft Windows 7
Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 10
Mac OS 9.0 or later
Linux Kernel 2.4.2 or later
Parametry
| Výrobce | Transcend |
| Kapacita | 32 GB |
| Rozhraní | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Rychlost při čtení | 90 MB/s |
| Rychlost při zápisu | 25 MB/s |
| Konektor | USB-A |
| Počet konektorů | s jedním konektorem |
| Úroveň rychlosti | se základní rychlostí |
| Hmotnost | 5 g |
| Tělo | plastové |
| Barva | vícebarevné |
| Výška | 11 mm |
| Délka | 64 mm |
| Šířka | 21 mm |
| Konstrukční provedení | zasouvací |
| S okem na poutko | ano |
| Úroveň odolnosti | se standardní odolností |