JetFlash 790 The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 512GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go. USB 3.1 Gen 1 interface Capless design with slide-out... Celý popis
Koupit za 3 642 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
93 %
Transcend JetFlash 790K 512GB TS512GJF790K
Doprava:
59 Kč
Skladem
3 642 Kč
Koupit za 3 642 Kč
98 %
Transcend JetFlash 790K 512GB TS512GJF790K
Doprava:
zdarma
Skladem
3 638 Kč
Koupit za 3 638 Kč
96 %
Transcend JetFlash 790K 512GB TS512GJF790K
Doprava:
zdarma
4 590 Kč
Koupit za 4 590 Kč
93 %
Transcend JetFlash 790K 512GB TS512GJF790K, USB Flash Disk 512GB JetFlash®790, USB 3.1 (R:100/W:40 MB/s) černá/modrá
Doprava:
89 Kč
Skladem
3 869 Kč
Koupit za 3 869 Kč
96 %
Transcend JetFlash® 790 USB flash disk 512 GB černá, modrá TS512GJF790K USB 3.1
Doprava:
zdarma
Skladem
3 845 Kč
Koupit za 3 845 Kč
Popis
JetFlash 790 The capless JetFlash 790 USB 3.1 Gen 1 Flash drive utilizes a retractable USB connector to shield your data while in transit - simply push at the colored slider to slide the connector out. The JetFlash 790 sports the USB 3.1 Gen 1 interface with up to 512GB capacity. This combination of blazing fast data transfer rates and substantial storage space make it easier than ever to store, carry and share all your digital files wherever you go. USB 3.1 Gen 1 interface Capless design with slide-out USB connector Lightweight and compact Lanyard / keyring loop Exclusive Transcend Elite data management software TECHNICAL SPECIFICATIONS Appearance Dimensions 63.6 mm x 21.2 mm x 10.6 mm (2.5" x 0.83" x 0.41") Weight 9 g (0.32 oz) Color Black Interface Connection Interface USB 3.1 Gen 1 USB Type USB Type-A Storage Capacity 512 GB System Requirement Operating System Microsoft Windows 7Microsoft Windows 8Microsoft Windows 10Mac OS 9.0 or laterLinux Kernel 2.4.2 or later .
Parametry
| Výrobce | Transcend |
| Kapacita | 512 GB |
| Rozhraní | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Rychlost při čtení | 100 MB/s |
| Rychlost při zápisu | 45 MB/s |
| Konektor | USB-A |
| Počet konektorů | s jedním konektorem |
| Úroveň rychlosti | rychlé |
| Hmotnost | 5 g |
| Tělo | plastové |
| Barva | černé |
| Výška | 11 mm |
| Délka | 64 mm |
| Šířka | 21 mm |
| Konstrukční provedení | zasouvací |
| S okem na poutko | ano |
| Úroveň odolnosti | se standardní odolností |