V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla (eliminace tvorby řas). Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.Ani tento systém nezaostává v produkci, a to proto, že umožňuje na ploše cca 2,25 m2 hospodařit s plochu cca 7,2 m2. Teoreticky může být až třikrát výkonnější než horizontální systémy,... Celý popis

Koupit za 69 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

V tomto systému není žádné médium, kořeny se pokládají přímo do vody, která protéká díky drenážnímu systému po celé ploše každé po sobě jdoucí pěstební nádoby, tím dochází také k okysličení a to vše bez přístupu světla (eliminace tvorby řas). Tímto provedením je zaručen rovnoměrný přísun živin ke každé rostlině v systému.Ani tento systém nezaostává v produkci, a to proto, že umožňuje na ploše cca 2,25 m2 hospodařit s plochu cca 7,2 m2. Teoreticky může být až třikrát výkonnější než horizontální systémy, a z pravidla jsou na něm dva až dva a půlkrát tak vysoké sklizně, při stejně výkonném osvětlení. kdy každé světlo osvětluje až třikrát větší plochu než u horizontálních systémů.

Dále se vyznačuje jednoduchou údržbou, ať už jednoduchostí při namíchání živného roztoku a její kontrolou tak i dobrým přístupem k rostlinám pro jejich údržbu ale i při sklizni. Také nevzniká spousta odpadu jako u systému využívajících média (hlína, rockwool, keramzit...) což je finančním přínosem při každé sklizni ale i časovým jelikož odpadá čas při likvidaci tohoto odpadu, nebo čistěním znovu použitelného materiálu (keramzitu). Jediným odpadem je kořenový systém rostlin, který se po otevření víka jednoduše vytáhne a může se recyklovat jako kompost. Pěstební nádoby se dají jednoduše sundat a osprchovat.

Náš NFT 4D VERTICAL systém může být použit také jako systém aquaponický. 

Technická data:
- doporučené osvětlení: 2x 400 - 600 W
- výkon čerpadla: 40 W
- počet stran: 4 ks
- délka strany: 1500 mm
- počet pěstebních nádob na straně: 7 ks
- obsah rezervoáru: 170 l
- provedení: levé i pravé
- celková výška systému: 2450 mm
- doporučený prostor: 1600 x 2500 x 2600
- reálný prostor při zavřených dveřích: 2,25 m2
- reálně využitelná pěstební plocha: 7,2 m2
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Vakplat