Ventila KZK2 100

100 %
(2 hodnocení)

Nová generace kruhové vzduchotěsné zpětné klapky KZK2 se používá k zamezení zpětného proudění vzduchu potrubím a je konstruována pro přímé zasunutí do větracího potrubí o průměru 80 až 200 mm. Hlavní předností oproti první generaci zpětné klapky KZK je to, že silikonová membrána lépe drží svůj tvar díky přidanému plastovému rámu po obvodu membrány. Při horizontálním proudění vzduchu se osa membrány musí nacházet ve vertikální poloze, aby se membrána mohla sama zavřít. ideální řešení ke koupelnovým... Celý popis

Koupit za 422 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Nová generace kruhové vzduchotěsné zpětné klapky KZK2 se používá k zamezení zpětného proudění vzduchu potrubím a je konstruována pro přímé zasunutí do větracího potrubí o průměru 80 až 200 mm.

Hlavní předností oproti první generaci zpětné klapky KZK je to, že silikonová membrána lépe drží svůj tvar díky přidanému plastovému rámu po obvodu membrány.

Při horizontálním proudění vzduchu se osa membrány musí nacházet ve vertikální poloze, aby se membrána mohla sama zavřít.

ideální řešení ke koupelnovým ventilátorům

rychlá a jednoduchá montáž do potrubí

klapka bez výrazného klepání

vysoká těsnost díky zvoleným materiálům klapky

malá hloubka zástavby

varianty KG určené do odpadního potrubí

Klapka KZK2 má plastové tělo, které oproti první generaci nemá plastovou oporu silikonové membrány v podobě 6 tyček napříč tělem klapky. Dále je klapka vybavena dvojitým kruhovým těsněním a přiléhavou membránou, s plastovým rámem po obvodu, která se otevře i za sníženého tlaku.

TATO KLAPKA NENÍ VHODNÁ PRO POUŽITÍ K DIGESTOŘÍM A RADIÁLNÍM VENTILÁTORŮM.
K digestořím a radiálním ventilátorům použijte zpětnou klapku KPK, nebo KPK2.

Nový, zcela přepracovaný model zpětné klapky KZK2 dosahuje úplné těsnosti vůči zpětnému proudění vzduchu potrubím do místnosti.

Zpevňovací rám po obvodu membrány zajišťuje její rovnoměrné rozložení po obvodu těla klapky a maximální těsnost vůči proudění zpětného vzduchu.

Díky plastovému rámu po obvodu membrány není součástí balení zpětné klapky KZK2 silnější vyměnitelná membrána. Plastový rám optimalizoval odpor vzduchu tak, že už není potřeba výměna membrány při použití k silnějším ventilátorům.

Silikon, ze kterého je membrána klapky vyrobena, zaručí zpětné klapkce KZK2 neomezenou dobu životnosti.

Tělo, spolu s osou a zpevňovacím rámem membrány zpětné klapky KZK2, je vyrobeno z ABS plastu, silikonové membrány a gumového těsnění.

Silikonová membrána je ve středu zpevněna plastovou tyčkou (osou). Rozsah uznaných provozních teplot klapky KZK2 je od -20 do +90 °C.

Gumové těsnění, které se nachází po obvodu zpětné klapky KZK2, je ve tvaru U, a díky tomu je zajištěna pevnost a těsnost klapky v potrubí.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Ventila
Hmotnost 0.05 kg