Victron SmartSolar 150/70-Tr VE.Can MPPT Robustní a rychlý MPPT regulátor s VE.Can pro náročné podmínky s napětím panelů až 150 V, nabíjecí proud 70 A. Baterie 12/24/48 V, FV max. 1000/2000/4000 Wp. Vestavěné Bluetooth a konektor pro zásuvný displej. VE.Can: řešení pro více solárních regulátorů v jednom systému S funkcí VE.Can může být synchronizováno až 25 jednotek v jednom FV systému. Ultra-rychlé Maximum Power Point Tracking (MPPT) MPPT solární regulátory Victron Energy patří mezi absolutní... Celý popis

Koupit za 20 500 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Victron SmartSolar 150/70-Tr VE.Can MPPT

Robustní a rychlý MPPT regulátor s VE.Can pro náročné podmínky s napětím panelů až 150 V, nabíjecí proud 70 A. Baterie 12/24/48 V, FV max. 1000/2000/4000 Wp. Vestavěné Bluetooth a konektor pro zásuvný displej.

VE.Can: řešení pro více solárních regulátorů v jednom systému
S funkcí VE.Can může být synchronizováno až 25 jednotek v jednom FV systému.

Ultra-rychlé Maximum Power Point Tracking (MPPT)
MPPT solární regulátory Victron Energy patří mezi absolutní světovou špičku v tomto oboru a nabízí ultra rychlé MPPT sledování. Zejména při zatažené obloze s kontinuální změnou intenzity osvitu jsou díky tomuto regulátoru solární zisky o 30 % vyšší oproti klasickým PWM regulátorům nebo o 10 % vyšší oproti pomalým MPPT regulátorům. Obzvláště při částečném zastínění mohou být dány dva i více bodů maximálního výkonu. Běžné MPPT regulátory mají snahu udržovat výkon na lokálním bodu výkonu, což ale nemusí odpovídat optimálnímu (maximálnímu) bodu výkonu.
Vynikající účinnost až 98 %, bez zbytečných energetických ztrát s tichým pasivním chlazením bez větráku.

Vestavěné Bluetooth Smart
Monitorování a konfiguraci MPPT regulátoru SmartSolar můžete provádět prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Můžete monitorovat aktuální stavy a historická data a provádět nastavení parametrů pomocí mobilní aplikace VictronConnect, kterou lze zdarma stáhnout na Google Play, nebo v App Store.
Pokud chcete provést výše uvedené pomocí PC, pak máte možnost použít pro propojení regulátoru a PC kabel VE.direct na USB. Do počítače si pouze nainstalujete program Victron Connect, který můžete stáhnout zdarma opět na stejné adrese viz výše.

SmartSolar zásuvný displej (není součástí dodávky)
Je možné dokoupit si jako příslušenství přídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej se zasune do konektoru na čelní straně regulátoru a umožní vám vizualizovat veškeré provozní stavy a provádět nastavení parametrů.

Vstup pro dálkové zapnutí/vypnutí
Externí zařízení dokáže jednoduše vypnout/zapnout regulátor.

Vestavěné programovatelné relé
Může být programováno také pomocí mobilního telefonu například jako alarmové relé.

Interní teplotní senzor a volitelně i externí snímání napětí a teploty baterie přes Bluetooth
Pro komunikaci s baterií lze použít „chytré bateriové čidlo“ nebo inteligentní bateriový monitor BMV-712.

Doporučená konfigurace
Maximální výkon FV panelů je u 12 V systémů je 1000 Wp, u 24 V systémů 2000 Wp a u 48 V systému 4000 Wp. V případě překročení těchto hodnot se regulátor nepoškodí, ale pouze automaticky zredukuje přicházející výkon od panelů na přijatelné hodnoty.
Maximální vstupní zkratový proud do regulátoru od FV panelů nesmí překročit hodnotu 50 A, jinak může dojít k trvalému poškození.
Maximální vstupní napětí FV panelů označované jako Voc (napětí na prázdno) nesmí překročit hodnotu 150 V, jinak může dojít k trvalému poškození – nutno zohlednit, že s klesající teplotou roste Voc.

Flexibilní algoritmus nabíjení
Plně programovatelný algoritmus nabíjení a osm předprogramovaných algoritmů, které lze vybrat pomocí otočného přepínače (podrobnosti viz manuál).

Tato výkonnější řada solárních regulátorů není vybavena DC výstupem. Pro připojení DC zátěže k baterii doporučujeme použít „Ochranu baterií BP“ s maximálním proudem zátěže až 220 A.

Upozornění: MPPT regulátory Victron Energy není povoleno používat v kombinaci s optimizéry fotovoltaických panelů. Při použití může dojít k poškození MPPT regulátorů i optimizérů a toto poškození nemusí být uznáno jako oprávněná reklamace.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Napětí baterie: 12/24/48 V autodetekce (36 V manuální)
Maximální proud baterie: 70 A
Maximální FV výkon, 12 V: 1000 W
Maximální FV výkon, 24 V: 2000 W
Maximální FV výkon, 36 V: 3000 W
Maximální FV výkon, 48 V: 4000 W
Maximální FV napětí (otevřený obvod):
150 V absolutní maximum za nejchladnějších podmínek
145 V náběhové a provozní maximum
Max. zkratovací proud: 50 A
Účinnost (max.): 98 %
Hmotnost: 3 kg
Rozměry: 250 × 185 × 95 mm

Aplikace VictronConnect:
Aplikace VictronConnect pro mobilní zařízení s Androidem
Aplikace VictronConnect pro mobilní zařízení s iOS
Aplikace VictronConnect pro Mac zařízení

Aplikace je také ke stažení na stránce výrobce Victron Energy (Mac/Windows/Linux/iOS/Android):
https://www.victronenergy.com/support-and-downloads/software#victronconnect-app
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Victron Energy
Typ MPPT
Max. výkon 4000 W
Max. vstupní napětí 250 V