VOLT sinusPRO-500E

99 %
(7 hodnocení)

SINUSOVÝ ZÁLOŽNÍ ZDROJ III.generace, pro dlouhodobý provoz, stabilní výkonný zdroj s AVR a inteligentní 2-stupňovou nabíječkou akumulátorů a autobaterií. Záruka i servis v ČR. MV300 SINUS je bateriový záložní zdroj s výkonem 350W s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a čistým sinusovým průběhem výstupního napětí a proudu. Při použití zdroje MV 300 SINUS budou bezchybně fungovat všechny připojené spotřebiče bez ohledu zda je zátěž odporová (topné spirály, žárovky...),... Celý popis

Koupit za 2 999 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

SINUSOVÝ ZÁLOŽNÍ ZDROJ III.generace, pro dlouhodobý provoz, stabilní výkonný zdroj s AVR a inteligentní 2-stupňovou nabíječkou akumulátorů a autobaterií. Záruka i servis v ČR.

MV300 SINUS je bateriový záložní zdroj s výkonem 350W s funkcí UPS (nepřerušeného napájení dodávky el.proudu a nabíjením) a čistým sinusovým průběhem výstupního napětí a proudu. Při použití zdroje MV 300 SINUS budou bezchybně fungovat všechny připojené spotřebiče bez ohledu zda je zátěž odporová (topné spirály, žárovky...), induktivní (motory všeho druhu, transformátory, tlumivky zářivek...) nebo kapacitní (motory s rozběhovým kondenzátorem, zářivky...). Je proto vhodný k zálohování a napájení všech přístrojů a zařízení do 300W příkonu, zejména oběhových čerpadel a kotlového elektrozařízení, čerpadel výměníkového topení z krbů a kamen nebo solárních systémů, ventilátorů a různých asynchronních motorů. Díky svému výkonu zvládne zálohování automatických kotlů na tuhá paliva s podavačem a elektrozařízení kotelen. Pro plynové a zejména kondenzační kotle, je určen model MT300. Více informací o potřebném výkonu zdroje naleznete zde.

Při výpadku proudu vestavěný měnič vyrábí el.proud sinusového průběhu 230V/50Hz z baterie/akumulátoru a po nutnou dobu elektrozařízení napájí. Vzhledem k okamžité reakci a bezchybné kvalitě sinusového průběhu na výstupu ani nepoznáte, že vypadl proud. Zabudovaný měnič s obslužnou elektronikou zaručují automatické přepnutí na bateriový provoz a nouzové napájení libovolného připojeného zařízení/spotřebiče 230V. Jakmile se znovu obnoví dodávka proudu z rozvodné sítě, záložní zdroj se po chvíli automaticky odpojí, dobije vyčerpanou baterii a je opět připraven na další výpadek.

Po celou dobu, relativní nečinnosti, kontroluje a udržuje baterii plně nabitou, což je hlavním předpokladem jeho dlouhé životnosti a proto jej doporučujeme nechat zapnutý i mimo topnou sezónu. Po instalaci zdroje je další provoz zcela bezobslužný.

Robustní celokovová konstrukce s chladícím ventilátorem, předurčují tento náhradní zdroj k dlouhodobému provozu v jakémkoli pracovním režimu i pod plným zatížením spotřebiči. Elektronické jištění proti přetížení, přepólování a přehřátí, spolu s regulací výstupního napětí AVR, zaručují bezpečný provoz nejen kotle a topné soustavy, ale jakéhokoli spotřebiče 230V/50Hz v domácnosti nebo kanceláři, do jeho jmenovitého výkonu. Stolní PC, NTB, LCD i LED televizory, monitory a projektory, DVD přehrávače, DVB-T přijímače a celou řadu dalších přístrojů.

Nadstandardní funkce:

-

2-stupňová volba 5A / 10A režimu inteligentní nabíječky uzavřených olověných baterií i autobaterií, 35 – 150Ah

i značně kolísající síťové napětí udrží AVR regulace v toleranci pro bezchybný provoz připojených zařízení

velký LCD displej zobrazuje právě probíhající proces, včetně aktuálních vstupních a výstupních hodnot

vysoká účinnost měniče

povolená přetížitelnost 20% po dobu 6 sec.

mimořádně nízká klidová spotřeba (záložní zdroj je v pohotovostním režimu, baterie nabitá) - 0,05A

funkce údržby baterie i při odstavení zdroje (mimo topnou sezónu)

chladící ventilátor běží při nabíjení(nepřetržitě) a v režimu zálohování(podle potřeby)

ověřená spolehlivost v každém režimu provozu

Zdroj se zárukou prodlouženou na 5 let a bezplatnou dopravou, objednáte ZDE

Důležitá technická data :

-

vstupní síťové napětí 160 – 260V/50Hz

vstupní napětí z baterie 12V (baterie není součástí zdroje!)

výstupí napájecí napětí 230V SINUS (+/-10%)

výstupní pracovní výkon zdánlivý/činný 500VA / 350W

provoz na baterii, zdroj aktivuje při úplném výpadku, nebo mimo výše uvedený rozsah síťového napětí

přepnutí na baterii < 10 ms

účiník > 86%

funkce nabíjení baterie po skončení náhradního provozu

funkce dlouhodobého udržování plně nabité baterie

ochrana proti přepětí, podpětí, přetížení, přehřátí

výstupní síťová zásuvka 2ks

indikace přetížení, práce na baterii, vyčerpané baterie, nabíjení baterie

rozměry d 235 , š 150 , v 200 mm

hmotnost 4 kg 

Pozn.: Všechny nákresy, schemata a obrázky zde, mají ilustrační, technicko-informativní charakter. Demonstrují možné instalace, rozmístění ovládacích, připojovacích a zobrazovacích prvků. Na výrobku samém může být další technický nebo reklamní potisk, loga a může být dodán i v jiné barvě. Záruky, funkce a parametry zůstávají zachovány.

Naše doporučení:

-

vězte, že doba náhradního bateriového provozu je úměrná spotřebě připojeného zařízení a kapacitě akumulátoru – viz tabulka níže

používejte uzavřené olověné akumuláry typu VRLA, ideálně některý z modelů zobrazených dole na stránce v "souvisejících produktech", jsou pro tento druh provozu určené

zdroj si poradí i s autobaterií kterou plánujete použít. Je však bezpodmínečně nutné dodržet bezpečnostní předpisy a pravidla jejich provozu, chcete přece, aby zálohování bylo spolehlivé

akumulátory udržujte v nabitém stavu

připojení akumulátorů i spotřebičů je třeba provést podle návodu a za dodržení všech bezpečnostních předpisů. Informace zde.

zdroj neinstalujte do míst s nadměrnou vlhkostí, do prostředí s vysokou prašností a vodivými nečistotami v ovzduší (např.uhelný prach), ani do blízkosti zdrojů tepla

pozor na přetížení, rozběh a napájení induktivních a kapacitních zátěží (motory, transformátory, zářivky...) vyžaduje značnou rezervu výkonu zdroje – více informací zde. Jste-li na pochybách jaký zdroj zvolit, s důvěrou kontaktujte odborníky na naší prodejně.

Kompletní dodávka obsahuje zdroj, síťový kabel, tištěný návod k obsluze a silové kabely s oky k připojení na akumulátor 12V. Akumulátor není součástí dodávky. Záruční i pozáruční servis je zajištěn v ČR.

 

Modelové příklady doby provozu ze záložní baterie:

Hodnoty a časy zde uvedené jsou orientační a v praxi se mohou výrazně lišit. Výsledná doba náhradního provozu i nabíjení jsou zavislé na mnoha faktorech, jako skutečná spotřeba čerpadla nebo jiného spotřebiče, stav akumulátoru a hloubka jeho vybití atd. Autobaterie pro tento druh provozu nedoporučujeme.
 
TIP - termostat k ovládání oběhového čerpadla:
Do elektrického obvodu napájení oběhového čerpadla lze zapojit příložný termostat, nebo model s externím čidlem. Každý vypne čerpadlo, jestliže teplota vody poklesne pod nastavenou hranici. Tím se uspoří značné množství energie a uživatelský komfort ovládání se zvýší. Aby celý systém správně pracoval a záložní zdroj plnil stále svou funkci v případě výpadku proudu ze sítě, je nutné dodržet několik zásad zapojení :

-
termostat je nutné vřadit do el. obvodu až za záložním zdrojem

záložní zdroj musí být stále zapojen do sítě

instalaci doporučujeme svěřit odborníkovi
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Volt
Zdánlivý výkon 500 VA
Skutečný výkon 350 W
Typ UPS
Výstupní napětí 230 V
Hmotnost 4.2 kg

Podobné produkty