Zeppelin 7680-1

98 %
(48 hodnocení)

Zeppelin - Made in Germany Speciální výroční model z kolekce Zeppelin 100 let. Na první pohled Vás jistě upoutá retro design, který ještě podtrhuje "baňatý" tvar pouzdra a vypouklé sklo. Bílá barva číselníku, spolu s jeho jemnou kresbou stupnic, pak posouvá odhadované staří hodinek o 100 let dozadu. Hodinky Zeppelin 7680 jsou vyrobeny z leštěné oceli 316L a kryje je vypouklé minerální sklo. V jejich útrobách tiká švýcarský quartz stroj Ronda cal. 5130.D, díky kterému mají hodinky funkci chronografu,... Celý popis

Koupit za 6 620 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Zeppelin - Made in Germany

Speciální výroční model z kolekce Zeppelin 100 let. Na první pohled Vás jistě upoutá retro design, který ještě podtrhuje "baňatý" tvar pouzdra a vypouklé sklo. Bílá barva číselníku, spolu s jeho jemnou kresbou stupnic, pak posouvá odhadované staří hodinek o 100 let dozadu.

Hodinky Zeppelin 7680 jsou vyrobeny z leštěné oceli 316L a kryje je vypouklé minerální sklo. V jejich útrobách tiká švýcarský quartz stroj Ronda cal. 5130.D, díky kterému mají hodinky funkci chronografu, alarmu a také indikaci data.

Číselník je vypouklý proto, aby opticky vystoupla ta jeho část, na které jsou stupnice pro odečítání času. Díky tomu může být telemetrická a tachymetrická stupnice jakoby v pozadí a nenarušuje tak celkovou přehlednost. Je přehledně uspořádaný a výborně čitelný, také díky jeho jemné kresbě. Čitelnost v nepříznivých světelných podmínkách zajišťuje luminescenční nátěr, který je nanesen po celé ploše číselníku. Díky tomu ve tmě, nebo šeru světélkuje. Na číselníku najdeme celkem tři subčíselníky. V tom na pozici 3 najdeme průběžnou indikace sekund hlavního času, na pozici 6 je indikace alarmu v 12ti hodinovém formátu a subčíselník na pozici 9 je vyhrazený pro funkci chronografu.

Subčíselník indikace sekund hlavního času

Indikace data

Subčíselník pro funkce chronografu

Subčíselník pro alarm

Tachymetrická stupnice

Telemetrická stupnice

Chronograf se ovládá pomocí tlačítek nad a pod korunkou a je vybaven pokročilou funkcí split time, neboli měřením mezičasu. Měření sekund při jeho spuštění probíhá na hlavním číselníku pomocí 3. hlavní ručky. V subčíselníku na pozici 9 se pak přičítající naměřené celé minuty a hodiny chronografu. K tomuto účelu je subčíselník tvořen vnitřní a vnější stupnicí se dvěma ručkami. Na vnitřní stupnici přičítá jedna z nich celé hodiny a na vnější celé minuty.

Příklad použití funkce SPLIT TIME u chronografu:
Měříme čas za který uběhnou dva atleti dráhu o délce 800m. Chronograf spouštíme horním tlačítkem START/STOP synchronně se startem atletů. Po té, kdy doběhne první atlet do cíle, stiskneme dolní tlačítko pro SPLIT TIME/RESET. Chronograf se zastaví a my z něho můžeme odečíst výsledný čas prvního atleta. Po zapsání času zmáčkneme znovu spodní tlačítko SPLIT TIME/RESET. Ručky chronografu se zrychleně posunou aby dohnali čas který stály. Měřený čas při tom pokračuje dále jako bychom jej vůbec nepřerušili. Pro lepší představu můžeme říci, že běžel na pozadí i když byl chronograf vizuálně zastavený. Díky tomu můžeme přesně změřit i čas druhého atleta. U něj již můžeme chronograf zastavit horním tlačítkem START/STOP. Když je chronograf zastaven horním tlačítkem START/STOP tak spodní tlačítko SPLIT TIME/RESET funguje jako RESET.

Třetí hlavní ručka odměřuje uplynulé sekundy chronografu

Vnitřní stupnice subčíselníku přičítá celé hodiny naměřené chronografem

Vnější stupnice subčíselníku přičítá celé minuty naměřené chronografem

A, B ovládací tlačítka chronografu

Alarm je celkem neočekávaná funkce u hodinek podobného rázu, nicméně je praktickým doplňkem. Jeho používání a nastavování je velmi jednoduché, pro veškerou práci s ním, potřebujete jen jedno tlačítko.

Ovládání alarmu je velmi jednoduché, provádí se jediným tlačítkem pod korunkou. Jeho krátkým stisknutím alarm vypínáte nebo zapínáte. Jedno pípnutí indikuje vypnutí a dvojí pípnutí indikuje zapnutí.

Do režimu nastavení času alarmu se dostanete přidržením stejného tlačítka. Po cca 2 sekundách poskočí ručka v subčíselníku alarmu a to indikuje, že režim nastavení je aktivní. Nyní tlačítko pod korunkou slouží pro ovládání ruček v subčíselníku alarmu. Krátkým stisknutím poskočí ručka o minutu vpřed a dlouhým stisknutím se ručka plynule posouvá po dobu stisknutí. Tento režim nastavení se automaticky ukončí po 5 sekundách nečinosti. Vždy po ukončení režimu nastavení, hodinky dvakrát pípnou a oznámí tak zapnutí alarmu.

Stupnice - na číselníku najdeme stupnice hned dvě a to tachymetrickou a telemetrickou.

Telemetrická stupnice - tato stupnice byla původně vytvořena jako pomůcka pro zjištění vzdálenosti, při vedení přesné palby dělostřelců. Princip byl jednoduchý. Jakmile dělostřelec uviděl záblesk výstřelu a pokud přežil následný dopad, mohl si pomocí stopek lehce změřit, jak je protivník, který po něm pálí, daleko. Při záblesku stiskl stopky, ihned po výbuchu je zastavil a na telemetrické stupnici odečetl vzdálenost. Telemetrická stupnice je kalibrovaná na rychlost zvuku ve vzduchu tj. při přibližné rychlosti zvuku 340 m/s. Na stupnici hodinek to odpovídá cca 20 km/min.

Tachymetrická stupnice díky této stupnici jsme schopni změřit aktuální rychlost např. automobilu. Pokud víme, za kolik sekund je schopný urazit vzdálenosti 1 km, lze snadno určit jeho průměrnou rychlost za hodinu. Pokud se stopky spustí na začátku odměřování vzdálenosti a zastaví se při uražení vzdálenosti 1 km. Lze podle polohy sekundové ručky vůči tachymetrické stupnici určit průměrnou hodinovou rychlost.

Tachymetrická stupnice

Telemetrická stupnice

Stroj:

quartz Ronda 5130.D

Přesnost:

+20 | -10 sekund za měsíc

Funkce:

zobrazení data, chronograf, alarm

Baterie:

SR927SW nebo příbuzná

Sklo:

Vypouklé minerální

Materiál pouzdra:

Ušlechtilá ocel 316L leštěná

Voděodolnost:

5 atm

Průměr pouzdra:

42 mm

Tloušťka:

11 mm

Hmotnost:

76 g

Speciální výroční modely z kolekce "Zeppelin 100 let" kombinují klasické a elegantní prvky, jako vypouklá skla a retro pouzdra s vysoce kvalitními mechanickými a quartz strojky. Hodinky z této kolekce jsou navrženy tak, aby podtrhly Vaší vyjímečnost.

Z E P P E L I N 1 0 0 L E T
Zobrazit více

Parametry

Značka Zeppelin
Zobrazení času analogové
Materiál řemínku kůže
Materiál pouzdra ocel
Rozměry 42 x 46 x 11 mm
Vodotěsnost 50 m
Napájení Ano
Hmotnost 76 g
Materiál skla minerální
Styl klasické
Určení pánské
Pohon bateriové - quartz
Řada 100 Jahre Zeppelin
Tvar kulaté
Barva řemínku hnědá
Barva ciferníku stříbrná
Typ zapínání na přezku
Šířka řemínku 2.2 cm
Stopky ano
Datum ano
Budík ano
Podsvícení ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty