MacBook Air s čipem M5 přináší závratný výkon a vyspělé možnosti pro AI v neuvěřitelně přenosném provedení. Na baterii vydrží až 18 hodin a má rychlé SSD úložiště začínající na 512 GB. Můžeš na něm pracovat, tvořit a hrát všude, kam tě život zavede. SUPERVÝKONNÝ ČIP M5 – Čip M5 má výkonnější CPU i jednotnou paměť, takže aplikace jsou rychlejší a plynulejší a multitasking i tvůrčí pracovní postupy běží hladce a reagují pohotově. Výkonný Neural Engine a GPU další generace s Neural Acceleratory představují... Celý popis
Koupit za 29 990 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
98 %
Apple MacBook Air 13" M5 10-CPU/8-GPU/16GB/512GB/CZ/MID MDHE4CZ/A
Doprava:
zdarma
Skladem
29 990 Kč
Koupit za 29 990 Kč
93 %
MacBook Air 13" M5 CZ 2026, RAM 16GB, SSD 512GB, Temně inkoustový (MDHE4CZ/A)
Doprava:
zdarma
Skladem
29 990 Kč
Koupit za 29 990 Kč
93 %
Apple MacBook Air 13" M5 8-Core GPU (2026) Midnight MDHE4CZ/A
Doprava:
zdarma
Skladem
29 990 Kč
Koupit za 29 990 Kč
95 %
Apple MacBook Air 13" 2026, M5 10-Core 16GB/512GB, Temně inkoustový (MDHE4CZ/A)
Doprava:
zdarma
Skladem
29 990 Kč
Koupit za 29 990 Kč
97 %
Apple MacBook Air 13" M5 8-Core GPU (2026) Midnight MDHE4CZ/A
Doprava:
zdarma
Skladem
29 990 Kč
Koupit za 29 990 Kč
Popis
MacBook Air s čipem M5 přináší závratný výkon a vyspělé možnosti pro AI v neuvěřitelně přenosném provedení. Na baterii vydrží až 18 hodin a má rychlé SSD úložiště začínající na 512 GB. Můžeš na něm pracovat, tvořit a hrát všude, kam tě život zavede.
SUPERVÝKONNÝ ČIP M5 – Čip M5 má výkonnější CPU i jednotnou paměť, takže aplikace jsou rychlejší a plynulejší a multitasking i tvůrčí pracovní postupy běží hladce a reagují pohotově. Výkonný Neural Engine a GPU další generace s Neural Acceleratory představují vyspělou platformu pro AI.
AŽ 18HODINOVÁ VÝDRŽ BATERIE – MacBook Air má neskutečnou výdrž baterie, na které podává ohromný výkon, takže s ním zvládneš celý dlouhý den v práci nebo ve škole. A na zásuvku můžeš zapomenout.
BRILANTNÍ 13,6PALCOVÝ DISPLEJ – Liquid Retina displej podporuje jednu miliardu barev. Fotky i videa vynikají bohatým kontrastem a jemně vykreslenými detaily. Text je dokonale ostrý.
12Mpx CENTER STAGE KAMERA – Centrování záběru tě během videohovoru automaticky udržuje uprostřed obrazu. Pomocí Pohledu na stůl můžeš sdílet záběr své pracovní plochy shora. A díky trojici mikrofonů a soustavě čtyř reproduktorů, která podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos, zní všechno skvěle.
PŘIPOJÍŠ, CO POTŘEBUJEŠ – MacBook Air má dva porty Thunderbolt 4, nabíjecí port MagSafe, sluchátkový konektor a díky čipu Apple N1 taky bezdrát přes Wi‑Fi 7 a Bluetooth 6. A podporuje až dva externí displeje.
V MACOS BĚŽÍ APLIKACE SVIŽNĚ – Všechny tvoje oblíbené apky včetně výchozích aplikací jako FaceTime nebo Zprávy běží v macOS jako blesk. Integrovaná antivirová ochrana a bezplatné aktualizace softwaru se navíc starají o to, aby Mac běžel hladce a bezpečně.
JESTLI MILUJEŠ IPHONE, BUDEŠ MILOVAT I MAC – Mac kouzelně spolupracuje s ostatními zařízeními Apple. Zkopíruj něco na iPhonu a vlož to na Macu. Nebo na Macu vyřizuj textové zprávy i FaceTime hovory.
SUPERVÝKONNÝ ČIP M5 – Čip M5 má výkonnější CPU i jednotnou paměť, takže aplikace jsou rychlejší a plynulejší a multitasking i tvůrčí pracovní postupy běží hladce a reagují pohotově. Výkonný Neural Engine a GPU další generace s Neural Acceleratory představují vyspělou platformu pro AI.
AŽ 18HODINOVÁ VÝDRŽ BATERIE – MacBook Air má neskutečnou výdrž baterie, na které podává ohromný výkon, takže s ním zvládneš celý dlouhý den v práci nebo ve škole. A na zásuvku můžeš zapomenout.
BRILANTNÍ 13,6PALCOVÝ DISPLEJ – Liquid Retina displej podporuje jednu miliardu barev. Fotky i videa vynikají bohatým kontrastem a jemně vykreslenými detaily. Text je dokonale ostrý.
12Mpx CENTER STAGE KAMERA – Centrování záběru tě během videohovoru automaticky udržuje uprostřed obrazu. Pomocí Pohledu na stůl můžeš sdílet záběr své pracovní plochy shora. A díky trojici mikrofonů a soustavě čtyř reproduktorů, která podporuje prostorový zvuk Dolby Atmos, zní všechno skvěle.
PŘIPOJÍŠ, CO POTŘEBUJEŠ – MacBook Air má dva porty Thunderbolt 4, nabíjecí port MagSafe, sluchátkový konektor a díky čipu Apple N1 taky bezdrát přes Wi‑Fi 7 a Bluetooth 6. A podporuje až dva externí displeje.
V MACOS BĚŽÍ APLIKACE SVIŽNĚ – Všechny tvoje oblíbené apky včetně výchozích aplikací jako FaceTime nebo Zprávy běží v macOS jako blesk. Integrovaná antivirová ochrana a bezplatné aktualizace softwaru se navíc starají o to, aby Mac běžel hladce a bezpečně.
JESTLI MILUJEŠ IPHONE, BUDEŠ MILOVAT I MAC – Mac kouzelně spolupracuje s ostatními zařízeními Apple. Zkopíruj něco na iPhonu a vlož to na Macu. Nebo na Macu vyřizuj textové zprávy i FaceTime hovory.
Parametry
| Procesor | Apple M5 |
| Počet jader procesoru | 10 |
| Velikost operační paměti | 16 GB |
| Počet slotů operační paměti | 0 |
| Rozšiřitelná RAM | ne |
| Úhlopříčka displeje | 13.6 palce |
| Rozlišení displeje | 2560 x 1664 |
| Typ panelu | IPS |
| Obnovovací frekvence displeje | 60 Hz |
| Poměr stran | 16 : 10 |
| Typ displeje | lesklý displej |
| Jas | 500 nitů |
| Kvalita displeje pro práci | excelentní/profesionální |
| S CD/DVD mechanikou | ne |
| Se čtečkou paměťových karet | ne |
| S webkamerou | ano |
| Dotykové | ne |
| Čtečka otisků prstů | ano |
| TPM 2.0 | ne |
| NumberPad | ne |
| Čtečka čipových karet | ne |
| MUX Switch | ne |
| Nvidia G-Sync | ne |
| Windows Hello | ne |
| Tiché pracovní prostředí | ano, pasivní chlazení |
| Kvalita webkamery | vysoká kvalita (12MP+) |
| Grafická karta | Apple M5 |
| Druh grafické karty | integrovaná karta |
| Výstup na sluchátka | ano |
| Vstup na mikrofon | ano |
| Kombinovaný audio konektor | ano |
| WiFi | ano |
| Bluetooth | ano |
| Verze WiFi | WiFi 7 |
| Verze Bluetooth | Bluetooth 6 |
| 5G modem | ne |
| 4G/LTE modem | ne |
| Hmotnost | 1.23 kg |
| Šířka | 304.1 mm |
| Výška | 11.3 mm |
| Hloubka | 215 mm |
| Materiál šasi | hliníkové |
| Barva | černé |
| Operační systém | macOS |
| Výrobce | Apple |
| Produktová řada | Apple MacBook Air |
| Modelový rok | 2026 |
| Rozlišení integrované webkamery | 12.0 Mpix |
| Výdrž baterie | 18 hodin |
| Kapacita baterie | 66.5 Wh |
| Nabíjení přes USB-C | ano |
| Maximální nabíjecí výkon | 70 W |
| Celý den bez nabíjení | celodenní výdrž |
| Replikátor portů | ne |
| HDMI | ne |
| Počet USB-C | 2 |
| Thunderbolt 3 | ano |
| Thunderbolt 4 | ano |
| DisplayPort | ano |
| Mini HDMI | ne |
| Micro HDMI | ne |
| Mini DisplayPort | ne |
| RJ-45 (LAN) | ne |
| Thunderbolt 5 | ne |
| Počet externích monitorů | 2 |
| S numerickou klávesnicí | ne |
| S podsvícenou klávesnicí | ano |
| Jazyk klávesnice | český |
| TrackPoint | ne |
| Vlastnosti klávesnice | Podsvícená, kompaktní |
| Ultrabooky | ne |
| Konvertibilní | ne |
| Netbooky / Mini | ne |
| Odolné | ne |
| Tablet PC | ne |
| SSD | ano |
| Kapacita SSD | 512 GB |
| Flash | ne |
| HDD | ne |
| Typ úložiště pro zákazníka | rychlé SSD |
| Možnosti rozšíření úložiště | nelze rozšířit |
| Herní | ne |
| Kancelářské | ano |
| Cestovní | ano |
| Pro studenty | ano |
| Zvládne náročné úlohy | výkonný notebook |
| Copilot+ PC | ne |
| Neurální procesorová jednotka (NPU) | Neural Engine |
| Copilot klávesa | ne |
| Podpora AI funkcí | základní AI |