ASUS RT-AX53U

94 %
(29 hodnocení)

Připravte svůj domov na WiFi 6 Rostoucí počet připojených osobních a IoT zařízení vedl k celkovému nárůstu hustoty sítě, která posouvá hranice současného standardu WiFi. Nejnovější standard WiFi 6 (802.11ax) poskytuje technologie pro budoucnost, vyšší efektivitu sítě, vyšší rychlosti WiFi, větší pokrytí a vylepšenou výdrž baterie pro připojená zařízení, což uživatelům poskytuje výrazně lepší síťový zážitek. Rychlost WiFi nové generace RT-AX53U je 2x2 dvoupásmový WiFi router, který poskytuje šířku... Celý popis

Koupit za 1 399 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Připravte svůj domov na WiFi 6

Rostoucí počet připojených osobních a IoT zařízení vedl k celkovému nárůstu hustoty sítě, která posouvá hranice současného standardu WiFi. Nejnovější standard WiFi 6 (802.11ax) poskytuje technologie pro budoucnost, vyšší efektivitu sítě, vyšší rychlosti WiFi, větší pokrytí a vylepšenou výdrž baterie pro připojená zařízení, což uživatelům poskytuje výrazně lepší síťový zážitek.

Rychlost WiFi nové generace

RT-AX53U je 2x2 dvoupásmový WiFi router, který poskytuje šířku pásma 80 MHz a 1024-QAM pro výrazně rychlejší bezdrátové připojení. S celkovou rychlostí sítě přibližně 1800 Mb/s – 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1 201 Mb/s v pásmu 5 GHz – je RT-AX53U 1,5× rychlejší než dvoupásmové routery 802.11ac 2x2.

Vytvořeno pro domácnosti s více zařízeními

Díky revoluční kombinaci OFDMA a technologie MU-MIMO poskytuje technologie 802.11ax až 4x větší kapacitu sítě a efektivitu v prostředích s hustým provozem. WiFi předchozí generace 802.11ac dokáže na každém síťovém kanálu obsluhovat vždy pouze jedno zařízení, což je neefektivní využití dostupné šířky pásma. Podpora OFDMA ve standardu WiFi 6 (802.11ax) rozděluje každý kanál na malé dílčí kanály, což umožňuje sdružovat signály z více zařízení a současně je přenášet, čímž se snižuje latence pro plynulejší a citlivější WiFi zážitek.

Lepší výdrž baterie pro vaše zařízení

Target Wake Time (TWT) umožňuje RT-AX53U naplánovat určené intervaly pro zařízení k přenosu dat. To jim umožňuje spát, když není třeba čekat na signál routeru, což snižuje spotřebu energie až 7x a výrazně prodlužuje výdrž baterie.

WiFi, která jde dál

Díky nejnovějšímu standardu WiFi 6 (802.11ax) s technologií OFDMA poskytuje RT-AX53U zvýšený dosah signálu WiFi a lepší pokrytí rozdělením každého kanálu na menší dílčí kanály. Tyto dílčí kanály mají menší šířku pásma, která jim umožňuje dosáhnout až o 80 % dále, což vede k lepšímu WiFi připojení v celém domě.

Ochrana vaší domácí sítě

RT-AX53U obsahuje ASUS AiProtection, komerční síťový bezpečnostní systém poháněný Trend Micro™ Smart Home Network. Díky AiProtection jsou všechna připojená zařízení chráněna, i když nemají žádnou vlastní antivirovou schopnost – jako jsou zařízení IoT. AiProtection blokuje běžné internetové útoky dříve, než se dostanou do sítě, a pokud je v síti detekováno infikované zařízení, AiProtection jej okamžitě zablokuje, aby zabránil odesílání jakýchkoli osobních informací na škodlivé servery.

Možnosti připojení

RT-AX53U má jeden port Gigabit WAN, tři porty Gigabit LAN a port USB 2.0. Smart TV, herní konzole, úložná zařízení NAS, zálohovací internet a další mohou mít nyní své vlastní vyhrazené porty, díky nimž je RT-AX53U vaším pevným digitálním domácím rozbočovačem.

Robustní ovládání a optimalizace s ASUSWRT

S uživatelským rozhraním řídicího panelu ASUSWRT můžete nastavovat, monitorovat a ovládat síťové aplikace v jedné intuitivní oblasti. Díky rychlému nastavení, detekci více zařízení a flexibilnímu nastavení využívá ASUSWRT maximum z výkonu vaší sítě.

Hlavní přednosti

- AX1800 dvoupásmový WiFi 6 směrovač

- Nová generace standardu WiFi - standard WiFi 6(802.11ax) podporující technologie MU-MIMO a OFDMA pro vyšší efektivitu a propustnost.

- Připojení podle vašich představ - internet můžete sdílet z 3G/4G klíče do routeru tak, že klíč zapojíte do portu USB.

- Ultra rychlost WiFi - RT-AX53U podporuje technologii 1024-QAM pro výrazně rychlejší bezdrátové připojení. S celkovou rychlostí sítě přibližně 1800 Mb/s - 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1201 Mb/s v pásmu 5 GHz.

- Zvýšení kapacity a efektivity - Podpora nejen MU-MIMO, ale také techniky OFDMA pro efektivní přidělování kanálů, komunikaci s více zařízeními současně.

- 4 gigabitové porty - Jeden gigabitový port WAN a tři gigabitové porty LAN, 10× rychlejší než 100-Base T Ethernet.

- AiProtection a rodičovská kontrola - pomáhá chránit vaši síť a umožňuje nastavit časový limit pro používání sítě klientem.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Asus
Rozměry 190 x 45 x 126 mm
Typ zařízení routery
Powerline ne
Počet LAN konektorů 3
WiFi třídy 802.11 a/b/g/n/ac
Anténa 4 externí antény
Rychlost WiFi 1800 Mbit/s
Frekvenční pásmo 2,4/5 GHz
IPv6 ano
Šifrování WPA3-Personal, WPA2-Personal, WPA-Personal, WPA-Enterprise, WPA2-Enter
PoE ne
Pracovní režimy ROUTER
USB port ano
Slot pro SIM ne
Zobrazit více parametrů