Canon EOS R8

100 %
(2 hodnocení)

Popis Nejlehčí full-frame fotoaparát s bajonetem EOS R Fotoaparát EOS R8 váží méně než jeden kilogram (pouze tělo), je neuvěřitelně lehký a kompaktní a zároveň nabízí vysoce kvalitní plnoformátové snímky, využívá bajonet RF a poskytuje přístup ke katalogu vysoce výkonných kreativních objektivů. Fotografům a tvůrcům obsahu tak nabízí pohodlný a přenosný fotoaparát v komfortním, ergonomickém balení pro cestování, turistiku nebo každodenní fotografování. Vysoká kvalita obrazu díky 24,2 Mpx full frame CMOS snímači... Celý popis

Koupit za 39 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Popis

Nejlehčí full-frame fotoaparát s bajonetem EOS R
Fotoaparát EOS R8 váží méně než jeden kilogram (pouze tělo), je neuvěřitelně lehký a kompaktní a zároveň nabízí vysoce kvalitní plnoformátové snímky, využívá bajonet RF a poskytuje přístup ke katalogu vysoce výkonných kreativních objektivů. Fotografům a tvůrcům obsahu tak nabízí pohodlný a přenosný fotoaparát v komfortním, ergonomickém balení pro cestování, turistiku nebo každodenní fotografování.
Vysoká kvalita obrazu díky 24,2 Mpx full frame CMOS snímači
Díky obrazovému snímači CMOS s rozlišením 24,2 milionu pixelů a obrazovému procesoru DIGIC X vyvinutému společností Canon pořizuje fotoaparát EOS R8 úžasné, detailní snímky s rychlostí a přesností i při slabém osvětlení. Plnoformátový snímač umožňuje lepší rozlišení při nízkých rychlostech ISO a nízký šum při vysokých rychlostech ISO, široký dynamický rozsah snímků a výrazné zlepšení rolling shutteru ve srovnání s předchozími fotoaparáty Canon při fotografování rychle se pohybujících objektů a rychlém panorámování.
Snímky rovnou z fotoaparátu
Díky vestavěnému zpracování obrazu nabízí fotoaparát EOS R8 možnost tvorby přímo ve fotoaparátu, včetně HDR s pohyblivými objekty, ovlivnění hloubky ostrosti, panoramatického záběru, noční scény HDR. Kreativitě se meze nekladou.
Rychlé a přesné automatické ostření
Dual Pixel CMOS AF II je vysoce citlivý systém, který pokrývá až přibližně 100 % x 100 % plochy snímku a během celoplošného automatického ostření rozdělí obraz až na 1 053 automaticky vybraných zón. Díky tomu má fotoaparát EOS R8 vynikající pokrytí AF a kompoziční svobodu, která umožňujezaostřit na objekt téměř kdekoli v záběru.
Přesná detekce a sledování objektu
Technologie vyvinutá s využitím technologie Deep Learning umožňuje kromě běžných objektů, jako jsou lidé, zvířata včetně psů, koček a ptáků, a vozidel - automobilů a motocyklů - detekovat také koně, vlaky a letadla, a to zejména v prostředí sportu. Pro snadnější použití je nyní k dispozici automatický režim, ve kterém fotoaparát automaticky vybere typ objektu, aniž by bylo nutné přepínat nastavení detekce objektu v menu. Fotoaparát EOS R8 bude nadále sledovat pohyb a průběžně zaostřovat na objekt.
 
Detekce hlavy, obličeje a očí
Fotoaparát EOS R8 dokáže vyhledat a zaostřit na hlavu, obličej nebo oko osoby, pokud je v nabídce Detekce objektu nastavena možnost Lidé. To umožňuje snadnější použití, rychlé zachycení objektu a zlepšení přesnosti při pořizování videozáznamů nebo snímků, a to i v obtížných situacích, kdy může mít mnoho fotoaparátů s detekcí objektu problémy. Další ovládání je nyní k dispozici pro detekci levého nebo pravého oka fotografovaného objektu - které lze rovněž naprogramovat na vlastní tlačítko, což usnadňuje zaostření na preferované oko v daném okamžiku.
Detekce zvířat
Efektivní sledování celého těla, obličeje nebo očí koček, psů, ptáků a nyní i koní, rychlost a přesnost - bez ohledu na velikost, postoj nebo orientaci obličeje zvířete.
Rozsáhlé funkce pro tvůrce videí
Díky funkcím pro záznam videa, jako je 6K převzorkované video bez ořezu v rozlišení 4K při rychlosti až 60 snímků za sekundu, záznam videa ve vysokém rozlišení Full-HD při rychlosti až 180 snímků za sekundu a sledování Dual Pixel CMOS AF, umožňuje fotoaparátu EOS R8 snadno vylepšit váš video obsah.
Nepřetržitý záznam videa, který přesahuje 30 minut
Kamera EOS R8 dokáže nepřetržitě nahrávat video v rozlišení 4K UHD nebo Full HD po dobu až 2 hodin při frekvenci 29,97 snímků za sekundu, což vám umožní nastavit video a pokračovat v projektu bez obav, že se zastaví.
HDR PQ / Canon Log 3
Ačkoli fotoaparát EOS R8 dokáže nahrávat působivé video přímo z fotoaparátu, můžete udělat další krok pomocí dvou výkonných možností záznamu videa v režimu HDR PQ nebo záznamu videa Canon Log 3. Při záznamu HDR PQ je zaznamenán 10bitový barevný soubor, který nevyžaduje další úpravy, tento 10bitový HDR soubor je kompatibilní s HDR displeji, jako jsou televizory, monitory a chytré telefony, které zobrazí vaše video s ještě větší přesností barev a dynamickým rozsahem než standardní displeje. Pro tvůrce, kteří rádi upravují své videosoubory, je k dispozici funkce Canon Log 3, která vytváří 10bitový soubor, jenž umožňuje dalšé práci se světly a stíny a také kreativní možnosti barevné gradace.
 
Vertikální režim videa a změna poměru stran
Informace o natočení videa lze nastavit během nebo po natočení videa, což umožňuje přehrávání videí ve vertikální kompozici při prohlížení na chytrém telefonu. Funkce Aspect Markers zobrazuje vizuální značky pro různé poměry stran, které mohou být žádoucí pro publikování stejného souboru na různých platformách a sociálních sítích. Toto zobrazení umožňuje zohlednit správnou kompozici.
Digitální stabilizace obrazu IS
Díky pětiosé stabilizaci obrazu Movie Digital IS můžete efektivně nahrávat stabilní videa s minimálním vybavením, a to i při snímání z ruky. Chvění fotoaparátu se ještě více snižuje díky koordinovanému ovládání systému Movie Digital IS při použití objektivu RF s optickou stabilizací obrazu.
Živý přenos UVC
Kompatibilita s UVC/UAC umožňuje používat fotoaparát EOS R8 jako webovou kameru pro streamování živého videa v rozlišení Full HD bez dalšího počítačového softwaru do aplikací, jako jsou Zoom, Microsoft Teams, Skype a podobný videokonferenční software. Díky plnoformátovému obrazovému snímači budete mít k dispozici všestrannou expozici a také silné oddělení pozadí při použití objektivů s vysokou světelností.
Výklopný, otočný a dotykový displej LCD
Fotoaparát EOS R8 je vybaven 3,0" dotykovým displejem Clear View LCD II s rozlišením 1,62 milionu bodů, který umožňuje snadnou kompozici a fotografování prakticky z jakéhokoli úhlu. Pomocí funkce "Touch and drag" můžete intuitivně a rychle přesouvat bod automatického zaostřování na dotykovém LCD displeji.
Přesný elektronický hledáček
Fotoaparát EOS R8 je vybaven vysoce přesným 0,39palcovým elektronickým hledáčkem OLED (Organic Light-Emitting Diode) s přibližně 2,36 milionu bodů a 22mm očním bodem, který zobrazuje jasný obraz a rozsáhlé informace o fotografování. EVF podporuje obnovovací frekvenci až 120 snímků za sekundu a byl navržen tak, aby poskytoval jasné, ostré a barevné 100% zobrazení fotografovaného objektu. K dispozici je také nastavení simulace optického hledáčku (OVF), které poskytuje obraz hledáčku s vyšším dynamickým rozsahem pro vynikající zobrazení v náročných a kontrastních světelných situacích.
 
Fotografujte, stahujte a sdílejte pomocí kabelové a bezdrátové komunikace
Fotoaparát EOS R8 podporuje kabelové i bezdrátové připojení k chytrému telefonu prostřednictvím portu USB typu C, vestavěného rozhraní Wi-Fi a technologie Bluetooth, což usnadňuje nahrávání a sdílení filmů a fotografií na sociální sítě.
Vestavěná funkce Bluetooth
Párování přes Bluetooth vám pomůže připojit fotoaparát ke kompatibilním chytrým zařízením pomocí bezplatné aplikace Canon Camera Connect. Toto bezdrátové připojení s nízkou spotřebou energie pomáhá zachovat výdrž baterie a zároveň umožňuje dálkové ovládání fotoaparátu. Odesílá také průběžně aktualizované údaje o poloze GPS z vašeho telefonu, což vám umožní označit pořízené snímky zeměpisnými značkami, abyste přesně věděli, kde jste snímek pořídili.
Vestavěná funkce Wi-Fi
Umožněte bezdrátové funkce, jako je vzdálené živé zobrazení, prohlížení a přenos souborů, rychlým a bezproblémovým připojením k síti Wi-Fi. Pomocí aplikace Canon Camera Connect můžete také přenášet soubory do mobilního zařízení a prohlížet je a sdílet na sociálních sítích.
Připojení USB-C
Fotoaparát EOS R8 lze připojit k počítači nebo chytrému telefonu prostřednictvím rozhraní USB-C. Všechny funkce aplikace Canon Camera Connect, které lze používat s Wi-Fi, jsou nyní k dispozici při připojení fotoaparátu a chytrého telefonu přes USB pomocí kompatibilního kabelu pro vaše zařízení.
Obsah balení Canon EOS R8

Canon EOS R8 tělo
Krytka těla (R-F-5)
Popruh (ER-EOSR8)
Nabíječka (LC-E17)
Baterie (LP-E17)
Krytka baterie
Krytka sáněk blesku

Canon EOS R8 je perfektním vstupem do světa focení a ideální volbou v poměru cena/výkon. V malém kompaktním těle bezzrcadlového fotoaparátu se totiž skrýva snímač o rozlišení 24,2 Mpx, který jsme mohli vidět ve vyšším modelu EOS R6 Mark II. To ale není vše, R8 si dále přejímá i jiné pokročilé funkce, jako například vysokou citlivost až 102400 ISO, vysokorychlostní snímání až 40 sn./s s elektronickou závěrkou, ostření Dual Pixel CMOS AF II s ostřením na oči lidí a zvířat, nebo video v rozlišení a
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 24 mm
Max. ohnisková vzdálenost 50 mm
Optický stabilizátor obrazu ne
Minimální clona 4.5
Maximální clona 6.3
Světelnost objektivu 4.5 - 6.3
Maximální citlivost (ISO) 100
Nejkratší čas 1 / 4000 s
Nejdelší čas 30 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa AVI/MPEG4, MKV (H.264)
Frekvence snímků videa 60 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ne
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
NFC ne
Hledáček ano
Dětský ne
Napájení Akumulátor
Výrobce Canon
Rozlišení 24.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače Full Frame / FX
Typ snímače CMOS
Výška 86.1 mm
Šířka 132.5 mm
Hloubka 70 mm
Hmotnost 414 g
Materiál těla kov
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ne
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ne
WiFi ano
Formát snímku DCF, HEIF, JPEG, RAW
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty