Djeco Batamo: Válka slov

89 %
(4 hodnocení)

DJECO Karetní hra Batamo - procvičí slovní zásobu dětí. Děti si snaží co nejrychleji vybavit slovo, které začíná na otočené písmenko a koresponduje s obrázkem, který si vytáhnou. Tato hra se dá velmi dobře hrát i na cestách a zabaví se celá rodina. Hráči a čas: - Věk: 8+ - Počet hráčů: 2 - 4 - Doba hry: 15 min Obsah balení: - 52 karet ( 38 písmenkových karet, 16 příběhových karet) Další parametry: - Rozměry balení: 15,6 x 11,7 x 2,8 cm. Návod hry DJECO Karetní hra Batamo: Karty se zamíchají... Celý popis

Koupit za 299 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

DJECO Karetní hra Batamo - procvičí slovní zásobu dětí. Děti si snaží co nejrychleji vybavit slovo, které začíná na otočené písmenko a koresponduje s obrázkem, který si vytáhnou. Tato hra se dá velmi dobře hrát i na cestách a zabaví se celá rodina.

Hráči a čas:

- Věk: 8+

- Počet hráčů: 2 - 4

- Doba hry: 15 min

Obsah balení:

- 52 karet ( 38 písmenkových karet, 16 příběhových karet)

Další parametry:

- Rozměry balení: 15,6 x 11,7 x 2,8 cm.

Návod hry DJECO Karetní hra Batamo:

Karty se zamíchají a rozdají hráčům. Všichni hráči hrají ve stejný čas. Každý hráč má své karty lícem dolů. Otočí vrchní kartu a umístí ji lícem nahoru doprostřed stolu. Co se děje potom závisí na kartě, která je otočená.

Hra 2 hráčů:

Jestliže jsou otočené 2 písmenkové karty, vyhrává ten, který co nejdříve řekne slovo, které obsahuje 2 písmenka vybraná z obou karet. Jestliže je otočená jedna písmenková karta a jedna příběhová karta: vyhrává hráč, který jako první řekne slovo obsahující příběh a písmenko z obou karet.

Jestli jsou otočené 2 příběhové karty – nastává rozstřel! Každý hráč umístí jednu kartu lícem dolů na kartu, která už je na stole, pak umístí další kartu lícem nahoru navrch. Pak se pokračuje podle pravidel uvedených výše.

Hra se třemi hráči a více:
Jestliže jsou jen písmenkové karty otočené: vyhrává hráč, který jako první řekne slovo, obsahující nejméně 2 písmenka vybraných ze všech karet. Jestliže jsou otočené písmenkové karty a jedna příběhová, vyhrává hráč, který jako první řekne slovo vztahující se k příběhu a obsahující jedno písmenko uvedené na všech kartách.

Jestliže jsou otočené nejméně 2 příběhové karty: začíná rozstřel! Hráči, kteří vyložili příběhové karty, umístí jednu kartu lícem dolů na karty, které jsou již na stole a další kartu lícem nahoru. Pak se pokračuje podle pravidel výše.

Hrají všichni hráči i ti, kteří nejsou zahrnuti v rozstřelu. Jakmile výherce sebere všechny karty, které byly ve hře, hra pokračuje: opět, všichni hráči vyloží kartu navrchu své hromádky atd.

Konec hry:

Hra končí, když jednomu z hráčů nezůstanou žádné karty. Vítěz je ten, komu zůstane nejvíce karet.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Djeco
Počet hráčů 2+
Věk od 8 let
Přibližná doba hraní 15 min