Fujifilm X-S20

100 %
(2 hodnocení)

Stejný snímač s novým procesorem Fujifilm X-S20 používá čtvrtou generaci 26,1MPx obrazového snímače Trans CMOS 4, který nabízí nativní rozsah ISO 160-12 800 a rozšiřitelný až na 80-51 200. Použití procesoru X Processor 5, který byl poprvé viděn ve fotoaparátu Fujifilm X-H2S v loňském roce, dramaticky zlepšuje výkon fotoaparátu a podporuje mnoho vylepšení ve srovnání s jeho předchůdcem. Díky novému výpočetnímu výkonu, který nabízí vylepšený procesor X Processor 5, dokáže X-S20 zachytit při mechanické... Celý popis

Koupit za 32 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Stejný snímač s novým procesorem

Fujifilm X-S20 používá čtvrtou generaci 26,1MPx obrazového snímače Trans CMOS 4, který nabízí nativní rozsah ISO 160-12 800 a rozšiřitelný až na 80-51 200. Použití procesoru X Processor 5, který byl poprvé viděn ve fotoaparátu Fujifilm X-H2S v loňském roce, dramaticky zlepšuje výkon fotoaparátu a podporuje mnoho vylepšení ve srovnání s jeho předchůdcem.

Díky novému výpočetnímu výkonu, který nabízí vylepšený procesor X Processor 5, dokáže X-S20 zachytit při mechanické závěrce 8 snímků za sekundu (JPEG nebo nekomprimovaný RAW) a při použití elektronické závěrky až 20 sn/s.

Autofokus s detekcí objektů

X-Processor 5 umožňuje AF s detekcí objektů, které je vytvořeno pomocí technologie Deep-Learning AI. Kromě toho, že poskytuje neuvěřitelné AF sledování a detekce lidských tváří a očí, dokáže X-S20 nyní také automaticky detekovat a sledovat širokou škálu objektů, mezi které patří zvířata, ptáci, auta, motocykly, kola, letadla, vlaky, hmyz a drony. To umožňuje fotografům soustředit se na kompozici a kreativitu s jistotou, že X-S20 bude přesně sledovat zaostření na objekt.

Aktualizovaný algoritmus AF

X-S20 obsahuje vylepšený algoritmus predikce automatického ostření, který umožňuje stabilní ostření i při záznamu neustále se pohybujících objektů (také v módu AF-C). Vylepšení automatického ostření je nejpozoruhodnější při zónovém AF a v složitých situacích s nízkým kontrastem.

Nový režim AUTO

Režim AUTO umožňuje fotoaparátu automaticky rozpoznat a nastavit nejoptimálnější nastavení snímání pro danou scénu a využívá také novou funkci automatického rozpoznání objektu. Když je na voliči vybrán režim AUTO, fotoaparát automaticky detekuje objekt a sleduje jej, přičemž jej udržuje zaostřený. Tím odpadá nutnost upravovat nastavení detekce objektu, takže fotografování je ještě pohodlnější.

Video & Webcam

X-S20 umožňuje vytvářet úžasné filmy v rozlišení až 6,2K při 30fps v 4:2:2 10bitových barvách interně. Fotoaparát disponuje novým F-log2 profilem, který slibuje více než 13+ stop dynamického rozsahu a RAW výstupem videa přes HDMI.

Díky kombinaci s rekordérem ATOMOS získáte profesionální výstup 12bitový Apple ProRes RAW v rozlišení 6,2K při 29,97 snímků za sekundu. S rekordérem Blackmagic Video Assist 12G pak video v Blackmagic RAW se stejným rozlišením a fps.

Po připojení X-S20 k počítači pomocí kabelu USB-C je fotoaparát schopen sloužit jako webová kamera. I během živého vysílání máte možnost ovládat nastavení, jako je clona nebo simulace filmu.

Nové režimy pro video

X-S20 obsahuje na voliči režimů nový režim „Vlog“. Tento režim integruje funkce specifické pro vlogování do dotykové nabídky fotoaparátu na LCD displeji, včetně samospouště, detekce obličeje/očí, režimu prioritního ostření produktu, vysokorychlostního záznamu a možností režimu rozostření pozadí.

Pokud nahráváte produktové videa, můžete aktivovat režim „Priorita produktu“, kdy zaostření přirozeně přechází z vašeho obličeje na objekt před vámi, je to jako mít svého asistenta.

Přirozený filmový vzhled s rozmazaným pozadím získáte aktivací režimu „Rozostření pozadí“.

Upgrade těla a ovládání

Fotoaparát prošel menším „faceliftem“, který by se měl usnadnit jeho používání. Změnil se tvar zapínací páčky, aby se dala snáze otáčet, zvětšil se průměr některých ciferníků a velikost některých tlačítek jako horní ISO a Q tlačítka, přední grip je trochu pohodlnější.

Podpora ve FUJIFILM XApp

Fujifilm X-S20 je plně podporována také v nové aplikaci „FUJIFILM XApp“, která rozšiřuje podporu pro vaše fotografické aktivity. Snímky z fotoaparátu lze bezdrátově přenášet a prohlížet na vašem chytrém zařízení a také lze X-S20 z aplikace na dálku ovládat.

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

- 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4

- X-Processor 5

- stabilizace IBIS v těle v 5 osách

- 6,2K/30p, 4K/60p

- 2.36 mil EVF hledáček se zvětšením 0.62x

- 3.0" dotykový display s rozlišením 1.84 mil bodů a variabilním otáčením

- 8 sn/s při mechanické závěrce

- ISO 160-12800

- 19 filmových simulací

- Bluetooth a Wi-Fi Connectivity

 
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 15 mm
Max. ohnisková vzdálenost 45 mm
Optický stabilizátor obrazu ano
Minimální clona 3.5
Min. vzdálenost v Makro režimu 13 cm
Maximální clona 3.5
Maximální citlivost (ISO) 12800
Nejkratší čas 1 / 32000 s
Pomocné světlo AF ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 26.1 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty s výměnným objektivem
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 85.1 mm
Šířka 127.7 mm
Hloubka 65.4 mm
Hmotnost 491 g
Materiál těla plast
Videosekvence ano
Formát videa HEVC/H.265, MPEG-4 AVC/H.264
Frekvence snímků videa 240 fps
HD Video ano
Full HD video ano
České menu ano
Podpora přímého tisku ano
Dotykové ovládání ano
NFC ne
Hledáček ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ne
WiFi ano
Formát snímku JPEG
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty