Maca je známá adaptogenní bylina z Jižní Ameriky, která funguje jako hormonální optimalizér u žen i u mužů. Celkově podporuje fyzické i duševní zdraví, vitalitu, vytrvalost, plodnost a sexualitu. Náš extrakt z kořene maca patří k nejkvalitnějším na trhu. Vyrabí se šetrnou patentovanou extrakcí, má jasný původ z Peruanský hor a silné účinky díky kontrolovanému množství bioaktivních látek. Poměr extraktu je 30:1. 100 mg extraktu odpovídá 3000 mg RAW prášku z kořene macy. Tento produkt je skutečně... Celý popis

Koupit za 489 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Maca je známá adaptogenní bylina z Jižní Ameriky, která funguje jako hormonální optimalizér u žen i u mužů. Celkově podporuje fyzické i duševní zdraví, vitalitu, vytrvalost, plodnost a sexualitu.

Náš extrakt z kořene maca patří k nejkvalitnějším na trhu. Vyrabí se šetrnou patentovanou extrakcí, má jasný původ z Peruanský hor a silné účinky díky kontrolovanému množství bioaktivních látek. Poměr extraktu je 30:1. 100 mg extraktu odpovídá 3000 mg RAW prášku z kořene macy.

Tento produkt je skutečně prémiové kvality. Jedná se o nejkvalitnější extrakt z macy na světovém trhu. Jeho proces výroby je patentován patentem Maca Tonic. Sběr macy je přísně kontrolován, aby pocházel z ekologického hospodářství od malých místních farmářů v Peru, kde pěstování macy zajišťuje sociální přesah v životě místních komunit a také generuje tu nejkvalitnější macu. Při výrobním procesu extrakce se kontroluje obsah bioaktivních látek macamidu a macaneu.

- nejlepší BIO kvalita přímo z Peru

- udržitelné hospodářství

Maca a ženy
Maca patří v současnosti mezi stále vyhledávanější pomocníky v boji s ženskou hormonální nerovnováhou. Ta může být způsobena více příčinami, na mace je ale fajn to, že má harmonizační účinek – navrací vše do rovnováhy.
Jak vlastně maca ovlivňuje hormonální rovnováhu?

Maca neovlivňuje produkci hormonů přímo, ale skrze komplexní působení a hormetický efekt. Hladina pohlavních hormonů totiž závisí na naší stresové zátěži, hladině kortizolu, hladině neurotransmiterů a dalších hormonů. To vše by mělo být v určité rovnováze, protože mnoho hormonů a neurotransmiterů vzniká ze společného substrátu, nebo za účasti stejných enzymů. Proto se stane, že pokud tělo vyprodukuje mnoho stresových hormonů, nezbyde už tolik na pohlavní hormony apod. Tohle všechno je důležité hlavně z dlouhodobého pohledu, kdy se už nedostatek pohlavních hormonů, nebo jejich nerovnováha bude výrazněji projevovat na celkovém zdravotním stavu a psychické (ne)vyrovnanosti.

Maca dokáže podporovat i estrogenovou detoxikaci

Estrogenová dominance navíc většinou znamená nejen to, že jsou ženské hormony v nerovnováze, ale také to, že dojde k přetížení detoxikačních orgánů, které spolu s toxiny a škodlivými látkami odbourávají z organismu také produkty metabolismu a „vypotřebované“ hormony – mez nimi i estrogeny. Pokud budou játra přetížená, pochopitelně začnou estrogeny a další nadbytečné látky posílat jinam, budou je skladovat tam, kde budou zakonzervovány a nebudou příliš škodit. To nejčastěji znamená ukládání do tukové tkáně, kterou je následně velmi obtížné odbourat.

Na muže působí maca zejména jako životabudič, což se pochopitelně dotýká i jejich hormonální rovnováhy. Tradičně byla využívaná jako afrodiziakum, dnes už víme, že tento pojem v sobě může skrývat mnohé, maca se pozitivně projevila zejména v těchto oblastech mužského sexuálního zdraví:

- Libido

- Plodnost

- Erekce

Zajímavé ale je, že tyto efekty nelze vztáhnout jen k ovlivnění hormonálního profilu, mnohem spíše se bude opět jednat o ovlivnění celkového zdravotního stavu a výsledek hermetického efektu, který se promítá i do psychiky.

Zlepšení sexuální touhy a plodnosti mohou při pravidelném užívání sledovat i ženy.

Dávkování:

1–2 kapsle denně

Složení 1 kapsle (100 mg):
prášek maca (Lepidium meyenii) 30:1 PE 0,6% Macamides a Macaenes 100 mg (veganské kapsle)

Obsah: 60 kapslí
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Goodie