Plastový neviditelný obrubník slouží pro tzv. neviditelné zakončení a oddělení trávníku, či okrajů zámkové a zatravňovací dlažby, nebo pro oddělení různých povrchů v zahradě, jako je záhon, štěrk, mulčovací kůra. Má estetický vzhled, je jednoduše tvarovatelný a je možno ho libovolně ohýbat do oblouků. Plastový neviditelný obrubník Guttagarden se k terénu upevňuje pomocí plastových kotvících hřebu, u jílovitého podloží doporučujeme kovové kotvící hřeby. Na 1m se spotřebují 3 kusy hřebů, v případě... Celý popis

Koupit za 42 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Plastový neviditelný obrubník slouží pro tzv. neviditelné zakončení a oddělení trávníku, či okrajů zámkové a zatravňovací dlažby, nebo pro oddělení různých povrchů v zahradě, jako je záhon, štěrk, mulčovací kůra. Má estetický vzhled, je jednoduše tvarovatelný a je možno ho libovolně ohýbat do oblouků. Plastový neviditelný obrubník Guttagarden se k terénu upevňuje pomocí plastových kotvících hřebu, u jílovitého podloží doporučujeme kovové kotvící hřeby. Na 1m se spotřebují 3 kusy hřebů, v případě tvarování do oblouků je zapotřebí na 1 m 6 kusů hřebů. Výška obrubníku je 45, 60 a 80 mm. Po ukotvení se plastový obrubník dosype do požadované výšky zeminou.    

- Estetický vzhled

- Mrazuvzdornost

- Jednoduše tvarovatelný

- Snadná montáž

- Použití k rozdělení různých povrchů v zahradě

- Bezproblémové sekání trávníku až k okraji oddělené plochy

- Německá výroba

 

Foto: Plastový obrubník Guttagarden

Montáž obrubníku je velice snadná. V případě, že budete vytvářet oblouky, obrubníky na rubové straně nastříhejte. Ještě předtím je ale ponořte do teplé vody nebo nechte zahřát na slunci, aby se stal materiál ohebnějším a zamezilo se tak jeho prasknutí. Poté jednotlivé části obrubníku spojte do sebe. Spojování obrubníků se provádí pomocí připravených zámků. Obrubníky po spojení vytvářejí kompaktní pás bez mezer. Následně po celé délce obrubníku opatrně rýčem odstraňte terén do patřičné hloubky. Vykopané drny uložte pro pozdější použití. Poté na požadovaném místě použijte kotvící kolíky, které opatrně zatlučte gumovým kladivem. Uložené obrubníky zasypte z vnější strany potřebným materiálem, v případě travnatého pozemku vložte zpět drny, pořádně je zatlačte a na konec zalejte vodou.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Gutta
Materiál plastová
Barva černá
Hmotnost 0.26 kg
Mrazuvzdorná ano
Zatravňovací ano
Typ obrubníky
Tloušťka 4 mm
Výška 45 mm
Šířka 4 mm
Zobrazit více parametrů