NEUMANN KU100

100 %
(1 hodnocení)

Speciální mikrofon - „umělá hlava“ - má své opodstatnění i ve věku vícekanálového zvuku - je například doporučován pro snímání zadních kanálů. „Umělá hlava“ KU 100 je dvoukanálový stereofonní mikrofon ve tvaru lidské hlavy s mikrofonem v každém uchu, používaný pro speciální nahrávky. Při poslechu této nahrávky na kvalitních sluchátkách máte pocit, že jste přímo na koncertě, respektive přesně v místě, kde byl při nahrávce umístěn KU 100. Při poslechu přes reproduktory je zvuk téměř stejný, jako... Celý popis

Koupit za 232 730 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Speciální mikrofon - „umělá hlava“ - má své opodstatnění i ve věku vícekanálového zvuku - je například doporučován pro snímání zadních kanálů.

„Umělá hlava“ KU 100 je dvoukanálový stereofonní mikrofon ve tvaru lidské hlavy s mikrofonem v každém uchu, používaný pro speciální nahrávky. Při poslechu této nahrávky na kvalitních sluchátkách máte pocit, že jste přímo na koncertě, respektive přesně v místě, kde byl při nahrávce umístěn KU 100. Při poslechu přes reproduktory je zvuk téměř stejný, jako by byly použity standardní stereo mikrofony umístěné ve stejném místě jako KU 100. Další možností uplatnění jsou průmyslové aplikace, například použití jako měřícího zařízení pro výzkum v oblasti akustiky. Často se také používá pro výzkum a dokumentaci vlivu hluku v různých pracovních prostředích v reálných podmínkách. KU 100 používá beztransformátorové obvody pro jejich špičkové výstupní parametry, rychlou přechodovou odezvu, neobyčejně nízký šum a odolnost proti VF interferencím. Výstup je symetrický (XLR) i nesymetrický (BNC), napájení mikrofonů je možné řešit externím napájením Phantom 48 V, 6 bateriemi AA (umístěnými uvnitř „hlavy“) nebo externím napáječem ze sítě 220/240 V (součást balení). Přepínač druhu napájení je umístěn zespodu, společně s výstupními konektory. Uvnitř „hlavy“ jsou umístěny spínače útlumu (10 dB) a basového filtru s polohami linear/40 Hz/150 Hz. Vyrábí se v barvě matná šedá.

 
Vlastnosti

- „Umělá hlava“ pro speciální stereofonní nahrávky

- Tlakový převodník s rovnou frekvenční křivkou

- Záznam vhodný pro sluchátka i reproduktory

- Beztransformátorové obvody

- Dvoupolohový basový filtr

- Spínatelný útlum 10 dB

- Symetrický (1) i nesymetrické (2) výstupy (XLR a BNC)

- Balení včetně síťového zdroje, kabelu s redukcí a AL kufříku

 

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Neumann
Použítí mikrofonu mikrofonní hlavy
Výstup XLR 3M / BNC
Hmotnost 3500 g
Délka 280 mm

Podobné produkty