Sony CyberShot DSC-RX100 VII

96 %
(16 hodnocení)

Typ fotoaparátu : kompakt Odolné provedení: nemá Menu v CZ/SK jazyku: ANO Materiál těla: kov Závit na stativ: ANO Druh snímače: CMOS Rozlišení (foto) (Mpx): 20,1 Formát záznamu foto: JPEG; RAW Stabilizace snímače: ANO Optický zoom (x): 8 Digitální zoom (x): 64 Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) (mm): 9 Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) (mm): 72 Optická stabilizace: ANO Elektronická stabilizace: ANO Světelnost objektivu (f): 2.8 – 5.6 Nejkratší čas expozice... Celý popis

Koupit za 31 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Typ fotoaparátu : kompakt

Odolné provedení: nemá

Menu v CZ/SK jazyku: ANO

Materiál těla: kov

Závit na stativ: ANO

Druh snímače: CMOS

Rozlišení (foto) (Mpx): 20,1

Formát záznamu foto: JPEG; RAW

Stabilizace snímače: ANO

Optický zoom (x): 8

Digitální zoom (x): 64

Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) (mm): 9

Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu) (mm): 72

Optická stabilizace: ANO

Elektronická stabilizace: ANO

Světelnost objektivu (f): 2.8 – 5.6

Nejkratší čas expozice (s): 1/32000

Nejdelší čas expozice (s): nad 8sec.

Min. citlivost (ISO): 100

Max. citlivost (ISO): 12800

Sekvenční snímání (sn./s): 90

Typ hledáčku: elektronický

Velikost LCD (cm): 7.5

Rozlišení LCD (pix): 921600

Dotykový displej: ano

Polohovatelný displej: Ano

Interní blesk: ANO

Externí blesk: NE

Nastavení interního blesku v EV: NE

Funkce panorama: ANO

Kreativní režimy: Ne

GPS: NE

Wi-Fi: ANO

NFC: ANO

Bluetooth: ANO

Max.rozliš.videa (pix): 4K (3840x2160)

Podpora paměťových karet: ANO

Typ baterií: Li-Ion akumulátor

Barva: černá

Provedení výrobku: černá barva

OCENĚNÍ:

• EISA AWARD – Best Product 2019 - 2020: Photo Innovation

Fotoaparát RX100 VII nyní disponuje kromě širokého rozsahu zoomu a výjimečné kvality obrazu, které jsou pro řadu RX100 charakteristické, novým výkonným zaostřováním a schopností snímání série snímků. S novým vstupem pro mikrofon, videem v rozlišení 4K HDR (HLG), a naklápěcím dotykovým displejem je také mimořádně vhodný i pro natáčení videozáznamů a vlogging.

HLAVNÍ VLASTNOSTI:

» Objektiv se zoomem ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24-200 mm2 F/2.8–4.5 s vysokým rozlišením

» AF za 0,02 s, 357 bodů AF s fázovou detekcí a 425 bodů AF s detekcí kontrastu v ohniskové rovině

» Sledování v reálném čase a automatické zaostření na oči v reálném čase

» Snímání bez zatmívání rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE

» Záznam v rozlišení 4K HDR (HLG)

» Vstup pro mikrofon

» Dotykový displej naklápěcí o 180°

Široký rozsah zoomu ve fotoaparátu kapesní velikosti

Zabudovaný kompaktní objektiv se zoomem ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-200 mm F2.8-4.5 pokrývá navzdory své kompaktní velikosti široký rozsah zoomu odpovídající dvěma standardním objektivům se zoomem (24–70 mm a 70–200 mm). Skládá se z osmi asférických členů se 13 asférickými povrchy pro dosažení maximálního rozlišení, čistoty obrazu a kontrastu napříč celým rozsahem zoomu po celé ploše záběru až do rohů. Čtyři originální členy objektivu Sony AA (Advanced Aspherical) pomáhají minimalizovat sférické zkreslení, vadu koma a chromatickou vadu.

Nový snímač obrazu zajišťující novou úroveň výkonnosti

Nově vyvinutý složený obrazový snímač CMOS Exmor RS™ s úhlopříčkou 1,0 palce ve spolupráci s nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X™ zajišťuje skutečně vysokou výkonnost. Výsledkem je rychlé snímání bez zatmění rychlostí až 20 sn./s a snímání jedné série snímků rychlostí až 90 sn/s. Rychlost aritmetických operací probíhajících 60krát za sekundu umožňuje spolehlivé sledovat v režimu AF/AE a předvídat při sledování pohyb objektu. Výhody přináší i pro elektronický hledáček a monitor LCD v podobě lepší kvality obrazu a plynulého zobrazování při snímání rychlostí 60 sn./s.

Snímání bez zatmívání rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE

Teď můžete začít využívat snímání bez zatmění rychlostí až 20 sn./s, a to včetně sledování AF/AE, takže se váš objekt při sledování nedostane ze záběru ani při snímání v rozsahu teleobjektivu. Přesné a spolehlivé sledování v režimu AF/AE využívá vysokorychlostní aritmetické výpočty, které při souvislém fotografování probíhají až 60krát za sekundu. (A) Snímání bez zatmění (B) Snímání se zatměním

Snímání jedné série snímků rychlostí až 90 sn./s k zachycení rozhodujících okamžiků

K dispozici je nový režim snímání jedné série snímků s vysokou četností pro zachycení akčních zlomků sekund. Stisknutím tlačítka spouště závěrky můžete pořídit sedm snímků rychle za sebou rychlostí odpovídající 90 sn./s, 60 sn./s nebo 30 sn./s. Jsou podporovány formáty JPEG i RAW a je možné používat samospoušť. [1] 90 sn./s (0,011 s) [2] 7 fotografií

Mimořádně rychlé automatické ostření se 357 body AF s fázovou detekcí

Rychlé a velmi přesné automatické ostření se může pochlubit pozoruhodnou rychlostí dosažení zaostření za 0,02 s, což je nejrychleji na světě, pro precizní zachycení prchavých okamžiků. Dohromady 357 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývá téměř 68 % plochy obrazu – nejvíce na světě – a spolupracuje s 425 body automatického ostření s detekcí kontrastu a technologií sledování AF s vysokou hustotou, která dokáže spolehlivě udržet kontakt i s chaoticky se pohybujícími objekty.

Sledování v reálném čase dokáže udržet stabilní zaostření na objektu

Poprvé je u řady RX podporováno sledování v reálném čase. Při sledování rychle se pohybujících objektů používá funkce sledování pohybu ve fotoaparátu důmyslný algoritmus rozpoznávání objektů (AI), který k automatickému rozpoznávání objektů a udržení zaostření na nich využívá informace o barevnosti, struktuře (jasu), vzdálenosti (hloubce) a o obličejích/očích. Při souvislém fotografování využívá fotoaparát ke sledování s vysokou přesností při neustále se měnící poloze objektu výpočtů pro AF až 60krát za sekundu. Sledování je možné iniciovat také dotykem, a to jak u fotografií, tak videí.

Zdokonalené automatické zaostření na oči v reálném čase pro lepší portréty a fotografie domácích mazlíčků

Automatické zaostření na oči v reálném čase dokáže detekovat oči objektů a zaostřit na ně, a to i v případě, že dojde k zakrytí části obličeje, obličej nachází v protisvětle nebo se objekt dívá dolů. Více než 60 výpočtů pro AF za sekundu umožňuje automatickému zaostřování fotoaparátu RX100 VII výkonné souvislé fotografování a pořizování úchvatných portrétních snímků díky přesnému zaostření na oči – ať už lidské nebo zvířecí. U lidí stačí k aktivaci automatického zaostření na oči v reálném čase jen stisknout do poloviny tlačítko spouště závěrky.

Mimořádná kvalita obrazu a nízký šum

1,0palcový složený obrazový snímač CMOS s rozlišením 20,1 megapixelu využívá technologii se zpětným osvětlením pro vyšší efektivitu sběru světla. Standardní rozsah ISO je 100–12 800, s možností rozšíření na ISO64 a ISO80 (u fotografií). Ve spojení s procesorem zajišťuje vysoké vnímané rozlišení, nízký šum, vysoce přesnou reprodukci barev a přirozené odstíny pleti.

Efekt pro měkké tóny pleti spolu s dalšími efekty rozšíří vaše tvůrčí možnosti

Fotoaparát nabízí celou řadu speciálních efektů, které můžete na fotografie použít. Režim pro měkké tóny pleti zmírňuje drobné obličejové vrásky a pobledlou pleť, přičemž zachovává čistý obraz očí a úst objektu. Zkrášlovací efekt je možné použít na již pořízené snímky. Funkce Automatický režim HDR zajistí větší dynamický rozsah a reprodukci tónových přechodů v jasu a kontrastu blížícím se vnímání lidským okem. S vytvářením unikátních snímků vám pomůže několik kreativních stylů a obrazových efektů.

Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™ s ekvivalentem 4,0 EV

Zabudovaná stabilizace obrazu fotoaparátu zajišťuje ekvivalent o 4 EV rychlejšího expozičního času při 200 mm, s kompenzací chvění fotoaparátu při snímání z ruky i při použití teleobjektivu nebo při špatných světelných podmínkách. V kombinaci s vysoce sofistikovanou optickou konstrukcí a moderním obrazovým procesorem tak přispívá k vynikající kvalitě obrazu fotoaparátu. [1] Bez optického stabilizátoru obrazu SteadyShot™ (Simulace) [2] S optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot

Závěrka omezující zkreslení s možností tichého snímání

Elektronická závěrka omezující zkreslení dosahuje rychlosti až 1/32 000 s a rychlé odečítání dat ze snímače obrazu do značné míry eliminuje zkreslení u rychle se pohybujících objektů. V prostředí vyžadujícím tiché chování můžete také fotografovat bez zvuku vydávaného závěrkou fotoaparátu. Příkladem jsou portréty pořízené jako momentky a fotografie zvířat, kdy by mohlo cvakání závěrky rušit. Objekty tak můžete zachytit v jejich přirozenosti.

Záznam videa v rozlišení 4K HDR (HLG)

Při snímání v rozlišení 4K (QFHD: 3840 x 2160) používá u filmů 33 fotoaparát RX100 VII čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning, kdy se pomocí 1,7x převzorkování dosahuje vynikajícího rozlišení s potlačením efektu moiré a zubatých okrajů. Formát videa XAVC S podporuje záznam videa s vysokým datovým tokem (max. 100 Mb/s) a s možností využití obrazového profilu HLG (Hybrid Log-Gamma) můžete pracovat s vysokým dynamickým rozsahem jednoduše připojením k televizoru od společnosti Sony kompatibilnímu s technologií HDR (HLG) prostřednictvím kabelu USB.

Vylepšené rychlé hybridní automatické ostření a sledování v reálném čase pro filmy

Díky vývoji algoritmů automatického zaostřování (AF) se zlepšila výkonnost systému AF při záznamu videí jak z hlediska rychlosti, tak i přesnosti a schopnosti sledování, včetně lepších výsledků ve slabě osvětleném prostředí. Automatické ostření optimalizuje zaostření fotoaparátu na základě snímaného objektu a po aktivaci sledování v reálném čase můžete zahájit sledování jen výběrem objektu na dotykové obrazovce, a to i u filmů. Rychlost AF a citlivost sledování AF jsou nastavitelné, takže přechody při zaostření lze doladit podle dané scény.

Automatické zaostření na lidské oči v reálném čase při záznamu videa

Fotoaparát RX100 VII dokáže jako první z řady RX při záznamu videa detekovat a sledovat lidské oči a stabilně udržovat ostrost i za pohybu objektu. Zaostření je prováděno a udržováno automaticky, takže vy se můžete soustředit na komponování záběrů. Tuto funkci je možné používat ve spojení s funkcí Touch Tracking (Dotykové sledování) – k zaostření stačí se jen dotknout požadovaného bodu na dotykové obrazovce a bude zaostřeno na levé či pravé oko objektu, nebo se budou oči střídat.

Zdokonalená stabilizace obrazu u filmů

Systém stabilizace ve fotoaparátu byl zdokonalen tak, aby bylo možné používat aktivní režim při záznamu videa v rozlišení 4K a díky modernizaci algoritmů fotoaparátu je účinek stabilizace při záznamu videa v rozlišení HD ve všech režimech snímání ještě vyšší a poskytuje efektivnější výsledky, než to bylo dosud možné. Pomocí dodatečného použití doplňku Imaging Edge™ Movie Edit ve formě mobilní aplikace lze dosáhnout mimořádně plynulého obrazu, podobného tomu, jaký byste dosáhli pomocí kardanova závěsu.

Konektor pro externí mikrofon

Přestože je fotoaparát kompaktní, má zabudován nově doplněný konektor, do kterého můžete připojovat externí mikrofony. Standardní 3,5mm vstup umožňuje využívat vysoce kvalitní mikrofony k profesionálnímu záznamu zvuku pro filmy a vlogy.

Záznam videa na výšku

Fotoaparát podporuje záznam videí na výšku s integrovanými metadaty určujícími orientaci fotoaparátu. To znamená, že filmové klipy v tomto formátu přenesené do smartphonů lze přehrávat a používat přímo v tomto stavu, bez nutnosti otáčet je do vodorovného formátu (na šířku).

Intervalové nahrávání pro tvorbu časosběrných filmů

Přímo ve fotoaparátu je nyní k dispozici funkce intervalového snímání s intervalem nastavitelným od 1 do 60 sekund. Výsledné fotografie lze pak v postprodukci na počítači sestavit do časosběrného filmu. Díky jednoduše použitelné funkci náhledu s variabilní rychlostí si lze ve fotoaparátu prohlédnout koncept časosběrného filmu.

Až 40x pomalejší rychlost pro mimořádně pomalý záznam

Složený obrazový snímač CMOS umožňuje využívat mimořádně vysokou frekvenci snímků až 960 sn./s /1000 sn./s, takže i při snímání teleobjektivem odpovídajícím ohniskové vzdálenosti 200 mm je možné zaznamenat obdivuhodný, mimořádně zpomalený záznam objektů zblízka. Nastavení frekvence snímků a záznamu je možné určit nezávisle pro rychlosti zpomaleného přehrávání od 1/4 do 1/40 reálné rychlosti a pomocí počáteční nebo koncové spouště lze zachytit i ty nejprchavější okamžiky.

Podpora profesionálních pracovních postupů pro záznam videa

Pro vyšší nároky kladené na výslednou produkci podporuje fotoaparát celou řadu funkcí pro záznam videa, které se obvykle používají u profesionálního vybavení, například gamma křivek S-Log3 a S-Log2. Široký dynamický rozsah a barevný prostor dostupný při použití těchto profilů S-Log je skvělou volbou pro sladění záznamů z různých fotoaparátů či kamer a minimalizaci přepálených světlých míst či ztráty detailů ve stínech. K dispozici jsou rovněž další obrazové profily a kreativní styly, doplněné vyspělými funkcemi, jako je Gamma Display Assist, měření pomocí zebry, čistý výstup HDMI s ovládáním záznamu, časový kód a záznam proxy. Je tu vše, co profesionál v oblasti videa potřebuje při své každodenní práci.

Hledáček dostupný jedním stiskem

Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ nabízí ostré rozlišení (odpovídá 2,35 miliónům bodů), a díky vysokému jasu s automatickým podsvícením i vysokému kontrastu umožňuje vynikající náhled snímků a případné úpravy nastavení. Optika elektronického hledáčku omezuje nežádoucí odlesky a zajišťuje dobrou viditelnost od okraje k okraji. Stisknutím vysunovacího spínače hledáčku na straně po straně těla je hledáček ihned k dispozici, nepoužívaný hledáček lze pak ihned zasunout.

Displej LCD výklopný o 180° s všestranným dotykovým ovládáním

3,0palcový displej LCD s vysokým rozlišením 921 tisíc bodů lze vyklopit nahoru přibližně o 180° a dolů asi o 90°, což umožňuje snadné pořizování autoportrétů nebo záběry z nadhledu a podhledu. Možnosti dotykového ovládání zahrnují funkce Touch Shutter (Dotyková závěrka – k uvolnění závěrky) Touch Focus (Zaostření dotykem – k nastavení bodu zaostření), Touch Tracking (Dotykové sledování – k aktivaci automatického ostření na zvolený objekt) a Touch Pad (Dotykový panel – k plynulému posouvání bodu zaostření).

Vlastní funkce pro lepší ovladatelnost

Položky nabídky funkcí je možné nastavit nezávisle pro fotografování a záznam videa a na obrazovce nabídek je k dispozici zobrazení nápovědy. Funkce My Menu (Moje nabídka) umožňuje flexibilní výběr až 30 položek nabídky, kdy ty nejpoužívanější je možné pomocí funkce My Dial (Můj ovladač) přiřadit ovladači a ovládacímu kolečku.

Hodnocení, ochrana a skupiny souvislého fotografování

V režimu přehrávání je možné fotografie označovat hodnocením chráněným před vymazáním a dostupnost obou funkcí můžete pohodlně zajistit přiřazením vlastních tlačítek. Nepřetržité série snímků lze zobrazit ve skupinách, ve kterých byly nasnímány, a skupiny snímků lze mazat nebo uchovat prostřednictvím jediné operace. Na výběr teď máte také čtyři různé styly zobrazení souvislého fotografování podle svých požadavků pro hledáček nebo monitor LCD.

Efektivnější ovládání nastavení se zdokonaleným uživatelským rozhraním

K ještě pohodovějšímu a přímočařejšímu snímání jsou často používané rozsahy ISO a typy oblastí zaostření na obrazovkách nastavení upřednostňovány. Byl zjednodušen režim flexibilního bodového zaostřování s cílem dosažení rychlejšího přesouvání po záběru – ideální pro sportovní scény, kdy objekt často mění svou polohu. U zaostřovacího rámečku nyní můžete přepínat mezi červenou a bílou pro zvýšení viditelnosti v různých podmínkách snímání a pro zaostřování s funkcí peaking byla doplněna indikace modrou barvou, která se výborně hodí pro objekty v teplých barvách.

Možnosti rozšíření pomocí aplikace Imaging Edge Mobile

Pomocí zdarma dostupné mobilní aplikace Imaging Edge můžete prostřednictvím zabudované funkce Wi-Fi® zahajovat a ukončovat záznam videa i pořizovat fotografie na dálku ze svého smartphonu nebo tabletu. Zachycené snímky a filmy v rozlišení 4K je také možné bezdrátově přenášet do zařízení pro snadné sdílení, fotoaparát může dokonce využívat údaje o poloze z vašeho smartphonu k označení snímků přes přípojení Bluetooth®. A díky funkci automatického přenosu na pozadí je možné na dálku pořízené fotografie automaticky přenášet z fotoaparátu do smartphonu i během fotografování.

Funkce aplikace Imaging Edge Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie díky počítačovým aplikacím Imaging Edge. Pomocí funkce „Remote“ můžete ovládat a sledovat snímání živě na počítačové obrazovce. Funkce „Viewer“ umožňuje rychle prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z objemných knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do vysoce kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a mějte nad svými soubory větší kontrolu.

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

OBSAH BALENÍ:

Dobíjecí baterie (NP-BX1)

Napájecí adaptér AC

Kabel micro USB

Poutko na zápěstí

Nastavitelný popruh

Návod k obsluze

Podrobná technická specifikace Sony v příloze.

Rozměry výrobku:

Hmotnost (kg): 0.302

Výška (cm): 5.80

Šířka (cm): 10.10

Hloubka (cm): 4.30

Rozměry balení:

Hmotnost (kg): 0.557

Výška (cm): 7.50

Šířka (cm): 15.50

Hloubka (cm): 12.00

EAN: 4548736106352

Záruční doba: 24 měsíců

Oceněno EISA, Kompaktní fotoaparát, 8x optický zoom, CMOS Exmor RS snímač 20,1 Mpx, světelnost objektivu f/2.8 – 5.6, LCD 7,5 cm dotykový polohovatelný displej, video 4K (3840x2160), optická stabilizace, Wi-Fi, NFC, Bluetooth
Zobrazit více

Parametry

Optický zoom 8 x
Digitální zoom 64 x
Napájení Akumulátor
Výrobce Sony
Rozlišení 20.1 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty
Formát snímače 1"/CX
Typ snímače CMOS
Min. ohnisková vzdálenost 9 mm
Max. ohnisková vzdálenost 72 mm
Optický stabilizátor obrazu ano
Min. vzdálenost v Makro režimu 0.08 cm
Možnost předsádek ne
Světelnost objektivu 2.8 - 5.6
Maximální citlivost (ISO) 100
Počet přednastavených scén 13
Zvukové poznámky ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
Režim 3D fotografie ne
NFC ano
Hledáček ano
Dětský ne
Nejkratší čas 1 / 32000 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Zonální měření ne
Bodové měření ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Výška 58.1 mm
Šířka 101.6 mm
Hloubka 42.8 mm
Hmotnost 302 g
Materiál těla kov
Vodotěsný ne
Videosekvence ano
Formát videa AVCHD, MPEG-4, XAVC S
Frekvence snímků videa 20 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ne
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ne
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty