Sony FE 50mm f/1.8 SEL50F18F

86 %
(16 hodnocení)

Popis produktu Sony FE 50mm f/1.8 (SEL50F18F) je vysoce světelný a cenově dostupný full frame objektiv s pevným ohniskem, který je určen pro modelovou řadu fotoaparátů Sony A7.  Lze jej ale použít i na fotoaparáty s APS-C snímačem (bajonet typu E). Objektiv se skládá z 6 optických členů (v 5 skupinách) z nichž jeden člen je asférický. Minimální ostřící vzdálenost objektivu je 45 cm.  Mobilní a intuitivní pro aktivní fotografování I když tento model využívá systém Full-Frame, váží pouhých 186 gramů.... Celý popis

Koupit za 6 290 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Popis produktu

Sony FE 50mm f/1.8 (SEL50F18F) je vysoce světelný a cenově dostupný full frame objektiv s pevným ohniskem, který je určen pro modelovou řadu fotoaparátů Sony A7.  Lze jej ale použít i na fotoaparáty s APS-C snímačem (bajonet typu E). Objektiv se skládá z 6 optických členů (v 5 skupinách) z nichž jeden člen je asférický. Minimální ostřící vzdálenost objektivu je 45 cm.

 Mobilní a intuitivní pro aktivní fotografování
I když tento model využívá systém Full-Frame, váží pouhých 186 gramů. Ať už ho nasadíte na fotoaparát, nebo si ho vezmete do brašny, ani ho neucítíte a bude kdykoli připraven do akce. Díky svým malým rozměrům a nízké hmotnosti se tento objektiv skvěle hodí ke kompaktním tělům fotoaparátů řady α7 a nijak neomezuje jejich skvělou přenosnost a ovladatelnost.

Detaily, povrchové struktury a gradace jako živé
Vylepšená optická konfigurace typu double Gauss s asférickým členem minimalizuje sférickou aberaci a koma a zaručuje tak ostrý obraz vysoké kvality u každého snímku. Konstrukce typu double Gauss také potlačuje zakřivení pole a zkreslení.

Objektiv s pevným ohniskem pro dokonalý bokeh
Kruhová clona se 7 lamelami a nízkým clonovým číslem F1,8 dokáže vykouzlit nádherný efekt bokeh, s nímž objekty vyniknou oproti pozadí. Když zachytíte objekt ostře před jemně rozostřeným pozadím, dodáte svým snímkům hloubku a prostorovost.

Snímání v noci nebo v málo osvětlených místnostech
Vysokou světelnost F1,8 oceníte při fotografování v noci nebo ve slabě osvětleném interiéru. A když objektiv nasadíte na tělo fotoaparátu řady α, které je vybaveno interní stabilizací obrazu, ještě víc se tím rozšíří vaše možnosti při fotografování za slabého osvětlení. Budete moci pořizovat jasné snímky z ruky, aniž byste museli výrazně zvýšit citlivost ISO.

Objektiv, na který se můžete spolehnout

Nový systém stejnosměrného motoru tohoto objektivu byl pečlivě navržen a implementován tak, aby zajistil optimální přesnost a rychlost a rovněž tiché ostření. Tento systém pracuje plynule při automatickém i manuálním ostření. Kovový bajonet objektivu nejen elegantně vypadá, ale je i velice odolný.Parametry produktu

Souhrn

Zařazení
Objektiv s pevným ohniskem

Výrobce
Sony
opravit

Určen pro
?
Sonyopravit

Typ objektivu
?
s pevným ohniskemopravit

Bajonet
Sony Eopravit

 

Další vlastnosti

Světelnost
?
f/1.8opravit

Optický stabilizátor
neopravit

Makro režim
?
neopravit

3D objektiv
neopravit

 

Technické parametry

Průměr filtru
49 mmopravit

Maximální clona
22opravit

Hmotnost
370 gopravit

Minimální ohnisková vzdálenost
?
50 mmopravit

Maximální ohnisková vzdálenost
?
50 mmopravit

Minimální zaostřovací vzdálenost
?
45 cmopravit

Pro formát snímače
Full Frame
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s pevným ohniskem
Výrobce Sony
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu základní
Maximální ohnisková vzdálenost 50 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 50 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 45 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 49 mm
Hmotnost 186 g
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 1.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/1.8
Optický stabilizátor ne
Makro režim ne
Zobrazit více parametrů