Stella Green Plastová dlažba 50 x 50 x 6,4 cm (odchylka velikosti z výroby - 0,73cm) Zatravňovací tvárnice univerzální bezúdržbové plastové NOSNOST 160 - 400 t/m2.Zatravňovací tvárnice umožňuje zachovat přírodní a příjemný vzhled trávníku, jsou tak moderním a ekologickým řešením pro infrastruktury. Jsou určené ke zpevnění a stabilizaci zeminy bez omezení cirkulace vody a vzduchu. Jsou ideální náhradou dlažby, asfaltu nebo betonových desek. Dlažební mřížka nejen dokonale zpevnění půdu, ale také výborně... Celý popis

Koupit za 58 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Stella Green Plastová dlažba 50 x 50 x 6,4 cm (odchylka velikosti z výroby - 0,73cm)
Zatravňovací tvárnice univerzální bezúdržbové plastové NOSNOST 160 - 400 t/m2.Zatravňovací tvárnice umožňuje zachovat přírodní a příjemný vzhled trávníku, jsou tak moderním a ekologickým řešením pro infrastruktury. Jsou určené ke zpevnění a stabilizaci zeminy bez omezení cirkulace vody a vzduchu. Jsou ideální náhradou dlažby, asfaltu nebo betonových desek. Dlažební mřížka nejen dokonale zpevnění půdu, ale také výborně plní ozdobnou funkci s výplní dekorativními kamínky. Odstíny zelené se mohou v různých šaržích lišit, což je typické pro recyklovanou výrobu. 
Použití:

Parkovací stání a parkoviště.
Trávníkové plochy, zahrady.
Příjezdové cesty, přístupové komunikace.
Rekreační oblasti.
Cyklistické a turistické stezky.
V souladu s normou DIN EN 1072: 1985 může být použit pro požární ochranu.

Výhody:

Snadná a rychlá montáž.
Mnoho možných použití.
Nízká hmotnost.
Odolnost vůči povětrnostním podmínkám.
"Voštinová" konstrukce zajišťuje vysokou pevnost a odolnost proti poškození.
Nosnost: až 400 t/m2 při dobře upěchované vrstvě štěrku nebo s dobře zakořeněnou trávou.
Ochrana proti krtkům.

Montáž a apllikace:

Podkladní vrstva: před zahájením pokládky nosné vrstvy (A) odstraňte horní vrstvu zeminy "skrývku" (D) do hloubky cca 30-40 cm. Nosnou vrstvu ve formě kameniva (štěrk / drcený kámen frakce 32-64 mm) rozložíme v tloušťce 15-30 cm. Tloušťka této vrstvy je závislá na velikosti předpokládaného zatížení daného místa (čím vyšší finální zatížení bude, tím je třeba nosnou vrstvu vytvořit silnější). Rovnoměrné rozdělené kamenivo by mělo být mechanicky zhutněno vibrační deskou nebo válcem.
Vyrovnávací vrstva: na připravenou nosní vrstvu rozprostřeme geotextilii (B) o plošné hmotnosti 150-200 g/m2, která dodatečně zpevní povrch a zabrání promíchání nosné (A) a vyrovnávací vrstvy (C). Nivelační vrstvu tvoří písek o zrnitosti 0,2-5 mm. Po zhutnění a vyrovnání musí být vyrovnávací vrstva cca 5 cm.
Pokládání zatravňovací dlažby: na vyrovnávací vrstvu umístíme samotnou mřížku, jejíž montáž je velmi rychlá a jednoduchá. Jednotlivé prvky mřížky spojujeme pomocí háků, umístěných na spodní části obou hran. Mřížka má 4 stabilizační hroty na spodním povrchu, které při pokládce zatlačujeme do země. Plastová dlažba se snadno tvaruje pomocí ručního nebo elektrického nářadí. Po dokončení se celý povrch vyrovnává pomocí zhutňovače.

V závislosti na Vašich potřebách lze zatravňovací mřížku naplnit: půdou, trávou, pískem, štěrkem nebo dekoračním kamenivem. Při osetí trávou, zeminu rozložte po povrchu až 1 cm nad úroveň roštů, povrch často hnojte a zavlažujte, dokud se trávník zcela nevytvoří. O takto vytvořený trávník se musí starat stejně jako o obyčejný trávník. 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Stella
Materiál plastová
Barva zelená
Hmotnost 1 kg
Zatravňovací ano
Typ zatravňovací dlažba
Tloušťka 5 mm
Výška 64 mm
Zobrazit více parametrů