Nina Špitálníková, čtou M. Steinmasslová, G. Hašek, V. Javorský, E. Zbranková a další : Svědectví o životě v KLDR (MP3): Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat… Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvymluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také při nahrávání audioknižní verze svého... Celý popis

Koupit za 322 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Nina Špitálníková, čtou M. Steinmasslová, G. Hašek, V. Javorský, E. Zbranková a další : Svědectví o životě v KLDR (MP3):
Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat…
Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvymluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také při nahrávání audioknižní verze svého díla. Mezi vybranymi respondenty, ztvárněnymi sedmičlennym hereckym ansámblem, najdeme vysokoškolskou studentku i důchodkyni, šmelináře i feministku – ti všichni se empatické tazatelce svěřili se svymi zážitky, vzpomínkami, pocity a obavami, při jejichž poslechu našinec jen nevěřícně kroutí hlavou. Poměry v KLDR totiž překonávají i ty nejdivočejší dystopické vize a nejhrůznější na jejich líčení je právě fakt, že nemáme co do činění s fikcí, ale s děsivou realitou 21. století.

Kniha přinášející vzácná svědectví lidí uprchnuvších z područí severokorejského režimu získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera za publicistiku.

Čtou: Milena Steinmasslová, Gustav Hašek, Vladimír Javorský, Eliška Zbranková, Kristýna Podzimková, Alexej Pyško, Johanna Tesařová a Nina Špitálníková
Délka nahrávky 5 hodin 55 minut

Nina Špitálníková (* 1987)
Absolventka koreanistiky na FF UK v Praze se již od počátku studia odborně věnuje severokorejské propagandě, kultu osobnosti Kim Il-songa a každodennímu životu v KLDR. Své poznatky ze dvou studijních pobytů v Severní Koreji publikovala v knize Na studiích v KLDR: Mezi dvěma Kimy (2017). Teprve několik let po svém návratu začala sbírat příběhy lidí, kteří odtamtud uprchli. Sedm z těchto rozhovorů nakonec zařadila do knihy Svědectví o životě v KLDR (2020), která jí v roce 2021 vynesla cenu Magnesia Litera za publicistiku. Coby aktivistka zabývající se mimo jiné tématy genderové nerovnosti a samoživitelství byla v letech 2019 a 2020 nominována na Cenu Františky Plamínkové v kategorii osobnost roku. V současnosti působí jako dramaturgyně a produkční v pražském multikulturním centru Crossclub a je posluchačkou oboru Orální historie – soudobé dějiny na FHS UK.
Zobrazit více

Parametry

Žánr naučné
Jazyk český
Autor Nina Špitálníková
Čte Javorský Vladimír