Fujifilm XF23mm F1.4 patří do nové generace pevných objektivů, která je designovaná s ohledem na budoucí obrazové snímače s vyšším rozlišením. Tyto nové objektivy se stávají měřítkem nejvyšší možné obrazové kvality, které XF řada nabízí. S velmi univerzálním ohniskem objektivu 23mm (ekvivalent 35mm v 35mm filmovém formátu) přináší XF23mmF1.4 nekompromisní optický výkon a neuvěřitelnou ostrost obrazu již od clony objektivu nastavené na F1.4. Vysoká světelnost pomáhá rozvázat ruce fotografovi při... Celý popis

Koupit za 25 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Fujifilm XF23mm F1.4 patří do nové generace pevných objektivů, která je designovaná s ohledem na budoucí obrazové snímače s vyšším rozlišením. Tyto nové objektivy se stávají měřítkem nejvyšší možné obrazové kvality, které XF řada nabízí. S velmi univerzálním ohniskem objektivu 23mm (ekvivalent 35mm v 35mm filmovém formátu) přináší XF23mmF1.4 nekompromisní optický výkon a neuvěřitelnou ostrost obrazu již od clony objektivu nastavené na F1.4. Vysoká světelnost pomáhá rozvázat ruce fotografovi při nedostatku světla a úroveň digitálního šumu je vysokou světelností také redukována. Malá hloubka ostrosti pomáhá separovat pozadí pomocí krémového rozostření a dodává snímku trojrozměrný efekt. Použitím devíti clonových lamel byl zajištěn téměř kruhový průhled, který pozitivně ovlivňuje bokeh objektivu. Společně s krátkou zaostřovací vzdálenosti XF23mmF1.4 umožňuje fotografování mnoha různých situací.
Nová 23mm F1.4 přináší rychlé a přesné automatické ostření v kompaktním a lehkém, ale robustním, těle objektivu. Využívá zcela přepracovanou optickou soustavu a vysokou kvalitu nabízí jak při fotografování, tak při natáčení videa. Využitím lineárního motoru ostření bylo docíleno tichého, rychlého automatického ostření, které dosahuje na hodnotu 0.04s. S objektivem se velmi lehce manipuluje a ač se jedná o světelný pevný objektiv, tak jeho váha je pouhých 375g a délka 77.8mm. Průměr předního filtru je 58mm. Robustní design těla objektivu nabízí odolnost vůči vniknutí vlhkosti a prachu (WR) a umožňuje objektiv používat bezpečně při teplotách -10℃. Soubor těchto vlastností dělá z XF23mmF1.4 univerzální a odolný objektiv s vysokou optickou kvalitou využitelnou za všech podmínek a situací. XF23mmF1.4 přepisuje existující měřítka a stává se evolucí pro FUJIFILM X sérii pro další dekádu.
Nová generace přenosu rozlišení s ostrostí od kraje do kraje od clony objektivu F1.4
Objektiv je složen z 15 členů, obsahující dva asferické a tři ED členy, v 10 skupinách. Tato skladba efektivně minimalizuje chromatickou a sferickou aberaci a přináší ostrost od kraje do kraje obrazu již při plně otevřené cloně objektivu. Ostřící skupina šesti členů je umístěna uprostřed a je složena i ze dvou ostřících členů, včetně jednoho asferického, který snižuje náchylnost k aberaci a tím tato skupina pozitivně přispívá k produkci vysoké kvality obrazu napříč rozsahem zaostření (od nekonečna po 19 cm).Objektiv nabízí maximální světelnost F1.4 a tím umožňuje uživatelům tvořit snímky s vysokou obrazovou kvalitou, s minimálním rozostřením způsobeným chvěním a nízkou hladinou digitálního šumu ve fotografických situacích s nízkou hladinou osvětlení a při fotografování v noci. Použití clony objektivu F1.4 přináší malou hloubku ostrosti s krémově rozostřeným pozadím fotografie, vysokou ostrostí snímku, výborným kontrastem a trojrozměrným pocitem z obrazu. Komická aberace je dobře korigována a díky tomu jsou redukovány barevné odlesky v pozadí. Použitím devíti lamel clony objektivu byl zajištěn téměř kruhový průhled. Výsledkem je bokeh téměř kulatého tvaru.
Populární objektiv s ohniskovou vzdáleností 23mm a širokým uplatněním
XF23mmF1.4 nabízí populární univerzální ohnisko objektivu (23mm - ekvivalent 35mm v 35mm filmovém formátu) s velmi malou nejkratší zaostřovací vzdáleností (19 cm) a maximálním zvětšením obrazu 0.2x. Snížená nejkratší zaostřovací vzdálenost je velkým krokem vpřed před původním modelem. Nová verze se tedy stává univerzálnější variantou, která uživateli umožní komponovat záběr novými způsoby a využívat právě krátkou zaostřovací vzdálenost v kombinaci s šířkou záběru.
Tiché, rychlé a naprosto přesné automatické ostření
Design ostřící soustavy byl navržen jako velmi lehký a ve spojitosti s lineárním motorem ostření je výsledkem rychlé, tiché a přesně ostření. Ostření probíhá uvnitř těla objektivu, pohyb ostřící skupiny ja malý a naprosto přesný. Ostření dosahuje ve spojení s FUJIFILM X-T4 rychlosti až 0.04s, a to umožňuje nezmeškat žádný důležitý moment. Ostření objektivu je velmi přesné i při kontinuálním zaostřování (AF-C) a optický design redukuje změny úhlu záběru (dýchání ostření) přibližně o 0.011%. Tato kombinace vlastností dělá z XF23mmF1.4 ideální volbu i pro natáčení videa. Mechanismus, který pohání skupinu o šesti členech, která zajišťuje ostření, snižuje náchylnost k aberaci způsobené zaostřováním. Výsledkem je produkce čistého obrazu plného detailů od nejkratší zaostřovací vzdálenosti po nekonečno.
Rozšířená univerzálnost založená na kompaktní lehké konstrukci, která je utěsněné vůči vniknutí vlhkosti a prachu (WR)
XF23mmF1.4 je kompaktní a lehký objektiv - 375g, výška 77.8mm a přední filtr s průměrem 58mm. Vnější průměr ostřící skupiny je malý, aby se do kompaktního těla objektivu vešel i lineární motor ostření. Tělo objektivu je utěsněné vůči vniknutí vlhkosti a prachu (na 11 místech). Tento objektiv je možné bez problému používat v teplotách do -10℃ a ve vlhkém prostředí. Ostřící kroužek byl upraven pro lepší kontrolu, speciálně pro ostření při nastavení nízké clony objektivu - malé hloubky ostrosti. Rozteč ozubeného kola uvnitř zaostřovacího kroužku je pečlivě navržena pro pokročilou detekci pohybu, což umožňuje lineární zaostřování, které přesně reaguje na nejjemnější pohyby prstů. Pozice A (auto) na clonovém kroužku je vybavena aretací, aby nedocházelo k nechtěné změně nastavení během fotografování. Tvar rýhování na zaostřovacím kroužku je pečlivě navržen tak, aby bylo snadné odstranit nečistoty z drážek.
Clona objektivu “LH-XF23 II” (designovaná pro XF23mmF1.4 R LM WR a XF33mmF1.4 R LM WR)
Současně s uvedením objektivu XF23mmF1.4 R LM WR uvádí společnost Fujifilm na trh krytku objektivu LH-XF23 II obdélníkového tvaru. Pomáhá redukovat odlesky a duchy a zachytit tak čisté snímky. Konstrukce z frézovaného hliníku jí dodává klasický a stylový vzhled. Lze ji nasadit i na objektiv XF33mmF1.4 R LM WR.
  Nový model populárního objektivu s pevným ohniskem 23mm a vysokou světelností f/1,4. Objektiv má kompletně přepracovaný optický výkon a kombinuje vysokou ostrost snímků s rychlým, přesným ostřením. Vyhoví všem fotografickým i video situacím.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s pevným ohniskem
Výrobce Fujifilm
Určen pro Fujifilm
Maximální ohnisková vzdálenost 23 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 23 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 19 cm
Maximální clona 16
Průměr filtru 58 mm
Hmotnost 375 g
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F) 1.4
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 1.4
Pro formát snímače APS-C
Světelnost f/1.4
Optický stabilizátor ne
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty