Metabond PRO 250 ml

100 %
(6 hodnocení)

Specifikace Metabond PRO do motorů do 3.5t 250 ml METABOND PRO je nový produkt na trhu od rok 2023. Jedná se o produkt na bázi esterových olejů pro všechny osobní a užitkové vozy. Je to v současné době nejmodernější prostředek pro zušlechťování kovových povrchů motorů s použitím nejnovějších nanotechnologií v osobních a užitkových vozidlech. Významně účinkuje v oblasti snížení tření a zvyšuje schopnost mazání. Díky přítomnosti esterového oleje bylo dosaženo ještě vyšší množství aditiv a byl tak... Celý popis

Koupit za 1 190 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Specifikace Metabond PRO do motorů do 3.5t 250 ml
METABOND PRO je nový produkt na trhu od rok 2023. Jedná se o produkt na bázi esterových olejů pro všechny osobní a užitkové vozy. Je to v současné době nejmodernější prostředek pro zušlechťování kovových povrchů motorů s použitím nejnovějších nanotechnologií v osobních a užitkových vozidlech. Významně účinkuje v oblasti snížení tření a zvyšuje schopnost mazání. Díky přítomnosti esterového oleje bylo dosaženo ještě vyšší množství aditiv a byl tak zvýšen efekt na maximum.
Doporučuje se do zážehových, vznětových a plynových motorů vozidel LPG a CNG, které byly vyrobeny v letech cca 1990 -2005. Přípravek se přidává do motorového oleje s předepsanou kvalitou. Použitelný je u všech vozidel vybavených filtrem pevných částic DPF, FAP a katalyzátorem. Obsahuje keramické nanočástice (h-BN). Po aplikaci aditiv Metabond PRO dojde k výraznému snížení tření a ke zlepšení mazání mechanicky zatížených součástek. Přípravek efektivně zamezuje vzniku opotřebení motoru během studených startů. Esterová báze umožňuje zajistit možnost výrazně vyšší přítomnosti zušlechťovačů kovů oproti produktu Metabond ECO.
Díky vzniklému snížení tření a zušlechtění kovových povrchů se výrazně prodlužuje životnost motoru.
Přednosti použití
Snížení tření v motoru až o 60%
Navýšení výkonu motoru až o 5-10%, dle jeho kondice a stavu
Prodloužení životnosti motorů
Snížení spotřeby paliva o 5-15%
Snížení emisí výfukových plynů
Významně snižuje opotřebení motorů během studených startů
Navýšení TBN oddaluje degradaci oleje
Prodloužení životnosti motorového oleje
Návod k použití: Před aplikací produktu Metabond PRO doporučujeme provést proplach motoru pomocí přípravku Metabond CL. Ten se umístí dle návodu do starého oleje a nechá se dle typu motoru běžet daný čas na volnoběžné otáčky. Po uplynutí potřebného času se olej co nejdříve vypustí. Aditiva Metabond PRO nalijete do motoru před nalitím nového oleje. Dbejte na to, abyste do motoru nalili správné množství oleje. Po nalití oleje doporučujeme provést minimálně 15 minut jízdy pro správné navázání aditiv na třecí plochy motoru a k navázaní na motorový olej.
Aplikace Metabondu PRO: Použijte celé balení Metabondu PRO 250ml na celou olejovou náplň při každé výměně oleje.
Metabond PRO lze bez problémů kombinovat s BG 112 a BG 115.
Před aplikací je nutno motor propláchnout Metabondem Cl nebo BG 109.

Pravidla použití Metabondu PRO: Před každou aplikací tohoto produktu je nutno motor propláchnout výše uvedenou chemií, a to buď Matabondem CL nebo BG 109. Tyto chemie se nalijí, bezprostředně před výměnou oleje, do původního oleje, dle jejich návodu užití. Jde v principu o to, že Metabond Spirit se váže na stěny motoru, a ty je třeba nejdříve náležitě ošetřit, aby se vázat mohl. Z praxe pak více používáme BG 109, se kterým máme ty nejlepší zkušenosti a zároveň velice účinně dekarbonizuje pístní kroužky. V základě ale není problém použít i jejich vlastní Metabond Cl.

Aplikaci Metabondu PRO pak proveďte tak, že nejdříve do vypláchnutého motoru nalijte minimálně cca 2 litry oleje, než ho budete nalívat. Jde o to, že je Metabond Spirit vcelku hustý, a pokud ho nalijete do motoru jako první, tak ho po nastartování nasaje neředěný olejové čerpadlo a bude mít problém ho protlačit. Sice se motoru nic nestane, ale tento chod je nežádoucí a nejednoho uživatele už vystrašil, než se do čerpadla dostane i olej a vše se promísí. Proto je lepší se této situaci vyhnout.

Aplikujte vždy Metabond PRO mírně prohřátý, buď ho nechte na slunci, nebo na topení, případně posledních 10 min, kdy se proplachuje na volnoběh motor, ho nechte položený právě na něm, tím se Vám krásně prohřeje. Vyšší teplota pak není na škodu, minimálně by měl mít ale alespoň 30st Celsia. Prohřátý Metabond PRO pak důkladně protřepte a celý nalijte do motoru, poté nalijte do jeho prázdné plechovky cca 1 dcl oleje, opět protřepejte a znovu nalijte do motoru. Tento postup cca 2 x opakujte, aby se z plechovky dostal do motoru celý obsah. Jde o to, že nanokeramických složek je v balení pouze cca 1,5ml a je nutno je veškeré dostat do motoru. Ideálně pak použijte i aditivum od BG Products a to buď BG 112 - pro naftové motory nebo BG 115 - pro benzínové motory. Tyto aditiva se tak spolu spojí a vytvoří maximální ochranu Vašeho oleje, i Vašeho motoru. Poté dolijte již olej do 1/2 až 2/3 rysky, což je zároveň i maximum, které do motoru patří.

Netroufáte si na to? Nemáte na to čas? Chcete Váš vůz svěřit profesionálům?
Poté můžete využít našeho specializovaného servisu BG Centra Liberec, kde Vám veškeré potřebné úkony zajistíme. Neváhejte nás kontaktovat.
 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Metabond
Značka Metabond l
Objem 0.25 l