Piatnik Activity Original

96 %
(38 hodnocení)

Pro 3-16 hráčů od 12 let   Hra obsahuje: 2640 pojmů 1 hrací desku 1 přesýpací hodiny 4 figurky pravidla hry CZ/SK   Cíl hry: Mužstva se snaží uhodnutím zadaných pojmů dosáhnout cílového pole.   Hrací deska: Hrací desku tvoří cesta se 48 hracími poli, jedním startovním a jedním cílovým polem, dále pak tři očíslovaná políčka pro kartičky s pojmy. Každé hrací pole je označeno symbolem a barvou. Barva udává, který pojem na kartě má být znázorněn. Symbol určuje způsob znázornění (kreslení, opis, pantomima).... Celý popis

Koupit za 559 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Pro 3-16 hráčů od 12 let
 
Hra obsahuje:

2640 pojmů
1 hrací desku
1 přesýpací hodiny
4 figurky
pravidla hry CZ/SK
 

Cíl hry:
Mužstva se snaží uhodnutím zadaných pojmů dosáhnout cílového pole.
 
Hrací deska:
Hrací desku tvoří cesta se 48 hracími poli, jedním startovním a jedním cílovým polem, dále pak tři očíslovaná políčka pro kartičky s pojmy. Každé hrací pole je označeno symbolem a barvou. Barva udává, který pojem na kartě má být znázorněn. Symbol určuje způsob znázornění (kreslení, opis, pantomima).
 

Karty s pojmy:
Čísla na zadních stranách karet ukazují stupeň obtížnosti pojmů. Obvykle obsahují trojkové karty lehčí úkoly, čtyřkové středně těžké a pětkové spíš obtížné úkoly. Skutečný stupeň obtížnosti úkolu
je však vždy subjektivní. Šest pojmů na kartách je vyobrazeno s barvami a symboly. Ty odpovídají barvám a symbolům na hrací desce. Barva udává, který pojem se znázorní, symbol pak jakým způsobem. Jestliže stojí figurka mého teamu na žlutém poli se symbolem pro kreslení, musím na kartě zvolit pojem vedle žlutého čtverce a tento pojem nakreslit. Pokud je pojem nadepsán červeným písmem, hraje se „otevřená hra“.
 
Příprava:
Hráči se rozdělí do 2, 3 nebo 4 teamů s nejméně 2 hráči (pravidla pro 3 hráče naleznete na další straně). Teamy obdrží po jedné hrací figurce a postaví ji na start. Karty se roztřídí podle čísel na jejich zadní straně, každý balíček se dobře promíchá a zakrytě se položí na hrací desku na políčko se stejným číslem. Dále je třeba si připravit tužku a papír pro úkoly s kreslením.
 
Průběh hry:
• Team, který hru začne, si zvolí jednoho člena, který bude jako první znázorňovat zadaný pojem (v dalších kolech se všichni hráči teamu vystřídají).
• Tento hráč se rozhodne pro jedenz balíčků karet (3, 4 nebo 5) a sejme vrchní kartu z vybrané hromádky tak, aby jeho spoluhráči neviděli na pojmy.
• Při normálním průběhu hry má hráč znázornit ten pojem, který odpovídá barvě pole, na které stojí figurka jeho teamu. Na začátku hry stojí ale všechny figury na startovním poli, proto může první hráč každého teamu zvolit libovolný pojem na kartě - musí ho ale znázornit určeným způsobem. Toto platí tak dlouho, dokud figurka stojí na startovním poli.
• Znázorňující hráč má ca. 10 sekund na rozmyšlení pojmu. Pokud se nehraje „otevřená hra“, ukáže kartu ostatním teamům a odloží ji.
• Teď musí pojem přiblížit svému vlastnímu teamu tak, aby ho ostatní členové teamu uhodli. Pro způsoby znázornění platí určená pravidla.
 
Konec hry:
Vítězí team, který se svou figurkou dosáhne jako první cílového pole, případně cílové pole překročí.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Piatnik
Věk od 12 let
Počet hráčů 3 - 16
Typ párty
Délka hry 60 min
Značka Piatnik
Rok vydání 1990
Deskové ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty