Sony Alpha FX3

100 %
(2 hodnocení)

Sony Alpha FX3 je nejkompaktnější kamera řady Cinema Line navržená pro sólo natáčení. Aktivní chlazení zaručuje dlouhé nepřerušované natáčení, ať už se dostanete do jakýchkoliv situací. Díky 12Mpx BSI CMOS snímači Exmor R a novému procesoru Bionz XR nabídne FX3 špičkovou kvalitu 4K full frame videa s až 120 fps, malý rolling shutter efektem a perfektními schopnostmi natáčení v horších světelných podmínkách s maximálním ISO až 409800. Pro natáčení jsou k dispozici barevné profily S-LOG3 a S-CINETONE,... Celý popis

Koupit za 105 690 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Sony Alpha FX3 je nejkompaktnější kamera řady Cinema Line navržená pro sólo natáčení. Aktivní chlazení zaručuje dlouhé nepřerušované natáčení, ať už se dostanete do jakýchkoliv situací. Díky 12Mpx BSI CMOS snímači Exmor R a novému procesoru Bionz XR nabídne FX3 špičkovou kvalitu 4K full frame videa s až 120 fps, malý rolling shutter efektem a perfektními schopnostmi natáčení v horších světelných podmínkách s maximálním ISO až 409800. Pro natáčení jsou k dispozici barevné profily S-LOG3 a S-CINETONE, které definují novou éru Cinema kamer Sony. Součástí výbavy FX3 je i pětiosá stabilizace snímače s Active režimem, díky čemuž je tato kamera ideální pro záběry z ruky. Součástí balení je i odnímatelná rukojeť s XLR vstupy pro připojení profesionálních mikrofonů. FX3 se navíc pyšní certifikací Netflixu jako kamera schválená pro tvorbu jeho originálního obsahu.
Jedinečný Back-illuminated CMOS Exmor R senzor
Nová Sony Alpha FX3 přichází s unikátním 12 Mpx 4K Full-frame Back-illuminated (se zadním osvitem) CMOS Emor R snímačem a novým procesorem BIONZ XR. Nabízí nám dynamický rozsah až 15 stop a možnost použití ISO až do 409600, pro dokonalou práci při low light scénách.  Tělo nabízí velmi účinnou stabilizaci s tzv. Active Mode. Dále nám také přináší aktivní chlazení zabudované v těle. Nově byl přidán XLR adaptér pro mikrofony s Top handle úchytem, pro možnost okamžitého natáčení z ruky.

Budoucnost natáčení videa bez limitů
Sony se rozhodlo doplnit stávající řadu Cinema Line a přichází tak s revoluční novinkou. Nová Sony Alpha FX3 je neskutečně kompaktní a lehká. Se svou váhou pouhých 715g (včetně akumulátoru a SD karty) se tak stává ideálním řešením pro filmaře, kteří nechtějí pracovat s velkou a těžkou kamerou, ale zároveň chtějí zachovat unikátní kvalitu. Tělo je zkonstruováno z hořčíkové slitiny a je osazeno závity pro možnost použití dalšího příslušenství bez nutnosti nasazení kamerové klece. Pro ještě větší pohodlí při natáčení je na FX3 přidán výklopný a otočný displej, který jsme také poprvé viděli u těla A7S III. Pro nepřetržitou možnost natáčení nejen ve 4K60p je na těle také aktivní chladící systém, který zajišťuje plynulý chod bez přehřívání těla. Díky tomu tak můžeme své možnosti posunout na další úroveň. Navíc pro tu nejkomfortnější práci bez nutnosti usazení do klece je dodáván také XLR adaptér pro mikrofony a další příslušenství, který závoreň slouží jako Top handle držák. Díky tomu tak můžeme být okamžitě připraveni na natáčení. 

Špičková kvalita 4K videa
Sony Alpha FX3 nahrává až do 4K QFHD 120p v 10-bit 4:2:2 pro neomezený tvůrčí potenciál s minimálním Rolling Shutter efektem. Špičková kvalita obrazu při špatném osvětlení s rozsahem 80-409,600 ISO. Kamera dokáže natáčet záběry v 4K/60fps v 4:2:2 10-bit bez ořezu a časového limitu. Jediné limity představují výdrž baterie, případně kapacita karet. Je možné také nahrávání do externího zařízení pomocí HDMI v 16bitovém formátu RAW. Novinkou je také nastavení barevného gamutu: S-Gamut, S-Gamut3, a S-Gamut3.Cine, diky kterým je možné kombinovat záběry spolu s další řadou profesionálních kamer Sony. Dále pak nový S-Cinetone profile look, který je výrazně inspirován nejvyšší řadou VENICE.

Ještě dokonalejší AF
FX3 má schopnost sledovat objekt po velké ploše vysokou rychlostí, přesně a plynule, dokonce i při použití malé hloubky ostrosti. V momentech, kde se odehrává rychlejší pohyb, jsou k dispozici funkce Real-time Tracking a Real-time Eye AF, které nepřetržité sledují a ostrí na fotografovaný objekt. Real-time Eye AF od Sony zlepšuje výkon detekce o 30 % oproti předchozímu systému a to díky novému obrazovému procesoru. Užijte si přesnou a spolehlivou detekci, i v případě, že se fotografovaná osoba odvrátí. Funkce Real-time Tracking se aktivuje jednoduše poklepáním na displej a zvolením fotografovaného objektu. Zároveň se aktivuje funkce Real-time Eye AF, pokud fotoaparát rozpozná oko. Mimo jiné nám Alpha FX3 nabízí možnost vytvořit a upravit si posun zaostření neboli možnost "Rack-focus" a také disponuje 5 možnostmi nastavení posunu intenzity zaostření.

Ideální pro Run and Gun filmaře
Optická 5-osá stabilizace snímače IBIS až do 5.5 kroku + nový aktivní mód stabilizace. Nový menu systém (ovladatelný dotykem), duální slot na karty typu CFexpress Type A/UHS-II, s vylepšenou odolností proti vlhkosti a prachu pro náročné filmaře. Displej je výklopný 3 palcový LCD s rozlišením 1.44 milionů bodů a možností dotykového ovládání. 

Přední a zadní kontrolky nahrávání

Kontrolky nahrávání na přední a zadní straně kamery FX3 signalizují, zda kamera v daném okamžiku pořizuje záznam. Jsou jasně viditelné jak pro obsluhu kamery, tak pro osobu vystupující před kamerou.
Ovládací prvky pro efektivní snímání
Šest přizpůsobitelných tlačítek a často užívané ovládací prvky jsou snadno dostupné jednou rukou, takže druhá ruka zůstane volná pro ovládání a vyvažování objektivu. Použitelnost je navíc vylepšena několika otvory pro šrouby na těle a rukojeti pro přímé připojení příslušenství.
XLR adaptér a digitální vstup pro kvalitní zvuk
Kromě praktického vestavěného mikrofonu kamery lze přes konektory XLR plné velikosti na rukojeti externě připojit různé profesionální mikrofony k digitálnímu zvukovému rozhraní dostupnému prostřednictvím patice Multi Interface (MI). Lze vybrat tři formáty záznamu, včetně 24bitového se 4 kanály. Digitální záznam zvuku je také možné pořídit připojením digitálního mikrofonu, jako je ECM-B1M, i když není použita rukojeť.

Dva sloty pro vysokorychlostní média

Karty CFexpress typu A splňují požadavky filmové tvorby a podporují záznam s vysokou přenosovou rychlostí. Sloty kamery podporují karty CFexpress typu A i karty SDXC UHS-I a UHS-II. Díky dvěma slotům je možné pořizovat záznamy s přepínáním mezi sloty nebo nahrávat současně.

Certifikace Netflixu
Po vydání firmwaru verze 2.00 byla kamera Sony FX3 přidána společností Netflix na seznam podporované techniky pro záznam jejich originálního 4K obsahu. Schválené kamery musí splňovat důležité parametry pro záznam, mezi než patří zejména dynamický rozsah, přesnost barev, podání detailů, poměr signálu a šumu, rozlišení a další klíčové specifikace, které jsou hodnocené technickými experty společnosti Netflix. Díky tomu mají partneři Netflixu jistotu, že při vyprávění svých příběhů používají tu nejlepší a nejvhodnější techniku pro záznam.
Zobrazit více

Parametry

Hmotnost 715 g
Slot na paměťové karty ano
Typ podporovaných karet CFexpress
Stabilizátor obrazu ano
Typ stabilizátoru Optický
Výrobce Sony
Úhlopříčka LCD 3 palce
Typ snímače CMOS
Celkové rozlišení 10.2 Mpix
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty