Sony ILME-FX6

100 %
(1 hodnocení)

Sleva 2500 Kč při dalším nákupu objektivu Tělo je třeba registrovat na webu My Sony https://www.sony.cz/mysony Pokud jste zakoupili a registrovali příslušný fotoaparát na stránkách My Sony a na e-mailovou adresu obdrželi kód(y) voucheru. Platí pro fotoaparáty zakoupené nejpozději 31.3.2022 a registrované nejpozději 15.6.2022. https://www.sony.cz/promo/welcome-to-alpha Sony ILME-FX6 - Společnost Sony představuje svou novou kinofilmovou kameru FX6 s 10bitovým interním nahráváním 4: 2: 2 4K / 120p.... Celý popis

Koupit za 154 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Sleva 2500 Kč při dalším nákupu objektivu
Tělo je třeba registrovat na webu My Sony
https://www.sony.cz/mysony

Pokud jste zakoupili a registrovali příslušný fotoaparát na stránkách My Sony a na e-mailovou adresu obdrželi kód(y) voucheru. Platí pro fotoaparáty zakoupené nejpozději 31.3.2022 a registrované nejpozději 15.6.2022.
https://www.sony.cz/promo/welcome-to-alpha
Sony ILME-FX6 - Společnost Sony představuje svou novou kinofilmovou kameru FX6 s 10bitovým interním nahráváním 4: 2: 2 4K / 120p. Uvnitř těla připraveného na okamžité snímání ihned po uchopení, je kamera FX6 vybavena citlivým snímačem obrazu typu Full-Frame, který nabízí výkon, jenž vám umožní rozvinout vaši filmařskou kreativitu.
Parametry a popis
Kamera Cinema Line FX6 vkládá do rukou tvůrců revoluční kompaktnost a výkon, včetně snímače obrazu typu Full-Frame a úchvatné citlivosti. Špičkové funkce pro snímání filmů poskytují převratný výkon a knihovnu filmových stylů společně s profesionálními rozhraními a elektronickým variabilním ND filtrem. Poznámka: Používání tohoto zařízení v obytném prostředí může způsobit rušení rádiového signálu.
Pomocí rozšířené citlivosti ISO zachytíte vše
Působivý rozšířený rozsah citlivosti ISO až do hodnoty 409600 umožňuje pořizovat použitelný obraz v téměř úplné tmě. Snímač typu Full-Frame ve spojení s inovativním soustředěním světla zajišťuje neomezené možnosti snímání.

Efekt bokeh nabízený snímačem typu Full-Frame
Vytvářejte nádherné záběry v rozlišení 4K díky kreativní svobodě poskytované snímačem typu Full-Frame. Zachyťte každý detail scény pomocí malé hloubky ostrosti a ohromujícího efektu bokeh, který dodá záběrům skutečně filmový vzhled.

Reprodukce barev ve filmové kvalitě pomocí stylu S-Cinetone™
Model FX6 používá jako výchozí styl S-Cinetone Colour vyvinutý pro osvědčenou kameru Sony FX9, který je přesně vyladěn tak, aby splňoval požadavky dnešních tvůrců obsahu ohledně bohatých barev a přirozených tónů pleti. Produkuje svěží a živý obraz přímo z kamery bez gradace, přičemž zachovává dostatek prostoru pro postprodukci.

Velké pixely zajišťují vysokou citlivost a nízký šum
Snímač obrazu​CMOS Exmor R™ typu Full-Frame s rozlišením 10,2 MPx a zpětným osvětlením nabízí schopnost soustředění světla. Vysoké rychlosti čtení a dynamický rozsah 15 a více kroků poskytují kvalitu obrazu s vysokou citlivostí a sníženým šumem.
Výkonný obrazový procesor BIONZ XRTM 
Obrazový procesor BIONZ XR dokáže díky mimořádnému výkonu udržet krok s vysokorychlostním čtením snímače. Jeho architektura připravená na budoucí vývoj poskytuje rychleji kvalitní obraz a velmi výrazně zlepšuje schopnost reakce rozhraní kamery.

Působivý dynamický rozsah pro neomezené možnosti vyjádření
Při základní citlivosti ISO 800 nabízí kamera FX6 optimální dynamický rozsah pro dobře osvětlené interiéry a venkovní dokumentární snímání. Zvýšená citlivost ISO 12800 je určena pro náročné záběry pořizované při nedostatečném osvětlení, ráno nebo večer. Kamera FX6 nabízí výjimečný dynamický rozsah 15 a více kroků, který v mnoha podmínkách dokonce přesahuje schopnost vnímání lidského oka, čímž poskytuje nevídanou tvůrčí svobodu, pokud jde o gradaci barev a postprodukci.
Rychlé a přesné hybridní automatické ostření
Automatické ostření s fázovou detekci na snímači pro sledování objektu v téměř celém záběru (ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 627 body pokrývá přibližně 89 % plochy obrazu). Hybridní systém automatického ostření poskytuje zaostření i při snímání s malými hloubkami ostrosti a při vysokých snímkových frekvencích 120p v rozlišení 4K (QFHD).

AF v reálném čase a rozpoznání obličeje Face Detection
AF na oči v reálném čase a rozpoznání obličeje Face Detection zajišťují dosažení přesného zaostření pro situace, při kterých je nezbytné přesné zaostření. Zpracování v reálném čase dokáže zajistit přesné zaostření na oči, i když se objekty dívají dolů nebo nahoru pod strmými úhly, což uživateli umožňuje soustředit se na kompozici skvělého záběru.

Výkonná kontrola ostření pro osamělé fotografy
Díky možnosti výběru z více než 7 úrovní rychlosti automatického ostření a z více než 5 úrovní citlivosti automatického ostření na můžete lépe vyjádřit své záměry při přepínání mezi objekty nebo například při změně zaostření v průběhu snímání záběru.

Výběr objektu pro automatické ostření kroužkem objektivu
Když je zapnutá funkce AF Assist, otáčení ostřicím kroužkem způsobí přepnutí z automatického ostření na ruční, takže lze rychle vybrat jiný objekt. Činnost automatického ostření se obnoví, jakmile uživatel přestane otáčet ostřicím kroužkem objektivu.

Oblast/pozice automatického ostření
Pro automatické ostření můžete nastavit cílovou oblast Flexible Spot, Zone nebo Wide a rychle změnit její polohu během snímání pouhým dotknutím se monitoru LCD.

4K s rychlostí 120 sn./s a zaostřením každého snímku
Záběry s vysokou snímkovou frekvencí mohou proměnit všední akci ve vizuální zážitek plný elegantního pohybu. Kamera FX6 zachytí až 120 snímků za sekundu (sn./s) v rozlišení 4K (QFHD). Režimy zpomaleného a zrychleného záznamu (S&Q) vám poskytnou plnou kontrolu nad snímkovou frekvencí pořizovaného záznamu v rozsahu od 1 do 120 sn./s, čímž vám umožní přesně zachytit příběh pohybu, nebo také nádherný, až 5x mimořádně zpomalený záznam (s výstupem 24 sn./s).

Automatické ostření s objektivy Sony s bajonetem E
Zažijte plynulé automatické ostření s objektivy Sony s bajonetem E, špičkovým optickým výkonem a rozsahem funkcí pro náročné natáčení. Unikátní technologie akčních členů v objektivech Sony s bajonetem E poskytuje rychlejší a přesnější automatické ostření, a podporuje tak vaše tvůrčí úsilí.
Vestavěný elektronický variabilní ND filtr
Kamera FX6 je vybavena jedinečným vestavěným elektronickým filtrem s proměnnou neutrální hustotou (ND) od společnosti Sony. Na rozdíl od konvenčních optických ND filtrů lze elektronický ND filtr kamery FX6 ovládat lineárně v rozsahu od 1/4 ND do 1/128 ND nebo nastavit do automatického režimu. Jedná se o ideální řešení pro proměnlivá prostředí, ve kterých poté není nutné měnit filtry při změně světelných podmínek nebo k zachování hloubky ostrosti.

Lehké, modulární a robustní provedení
Navzdory své nízké hmotnosti 0,89 kg je tělo kamery FX6 z hořčíkové slitiny odolné vůči drsným prostředím při snímání v reálném světě. Odnímatelný grip přináší nejdůležitější funkce na dosah ruky a lze jej snadno nastavit pomocí jediného tlačítka.

Mobilita pro okamžité snímání po uchopení
Součástí modulární konstrukce kamery FX6 je inteligentní držadlo, které je ideální pro snímání z nízkých úhlů. Držadlo lze překonfigurovat pro libovolné využití, včetně montáže do tříosého stabilizátoru, na dron nebo umístění do podvodního pouzdra.

Tělo a rám z hořčíku pro vysokou odolnost a nízkou hmotnost
K zajištění provozu v náročných prostředích jsou hlavní tělo, kryty a horní držadlo vyrobeny z lehké hořčíkové slitiny, testované během výroby. Hlavní rám se vyznačuje vysokou pevností a odolností při zachování minimální hmotnosti a maximální mobility.

Architektura, která chrání před vypnutím z důvodu přehřátí
Vlastní ventilační systém a konstrukce šasi pomáhají zabránit ukončení snímání z důvodu přehřátí při vysokých snímkových frekvencích a rozlišení 4K (QFHD). Počet chladičů, tvar přívodů vzduchu a odvětrávacích otvorů, stejně jako umístění ventilátoru se sníženou hlučností a cesty proudění vzduchu byly vypočítány s vysokou přesností, aby bylo dosaženo optimální ventilace.

10bitový záznam 4:2:2
Fotoaparát podporuje přímý záznam s úžasnou bohatostí 10bitové hloubky a vzorkováním barev 4:2:2, čímž poskytuje mnohem větší flexibilitu pro gradaci snímků, následné zpracování a kompozici.
Dostupné kódování All-Intra
Kromě komprese Long GOP je dostupné kódování All-Intra, které kóduje každý snímek při rychlostech až 600 Mb/s. Toto kódování přesněji zachycuje složitý pohyb a umožňuje používat efektivnější pracovní postupy úprav.

16bitový výstup RAW přes rozhraní SDI
Pro náročnou postprodukci je k dispozici 16bitový výstup RAW přes připojení SDI k externím rekordérům, zatímco jsou pořizovány soubory XAVC-I přímo do kamery. Výstup videa RAW nabízí data ze snímače obrazu s rozlišením 4096 x 2160 nebo 3840 x 2160 a možností výběru snímkové frekvence 59,94, 50, 29,97, 25, 24 nebo 23,98.

Režimy snímání, které se přizpůsobí tvůrci
Kamera FX6 nabízí režimy snímání s předem nastavenými styly, jako jsou S-Cinetone, který produkuje skvěle vypadající záběry přímo v kameře, nebo S-Log3 a S-Gamut3 s režimem Cine-EI, které pořizují dokonale exponované záběry pro postprodukci.

Funkce Scene File pro prohlížení změn přímo na místě
K dispozici jsou čtyři typy scén se standardním dynamickým rozsahem (S-Cinetone, Standard, Still, ITU709) a dva s vysokým dynamickým rozsahem (HLG Live, HLG Natural) a také 16 slotů pro 3D tabulky LUT pro preferovaný vzhled bez postprodukce.
Pozoruhodně inteligentní grip a držadlo
Ergonomický inteligentní grip a držadlo od společnosti Sony nabízejí nastavení jedním tlačítkem. Díky ovládacím tlačítkům zoomu a záznamu, tlačítkům s nastavitelnou funkcí a voliči vhodnému pro ovládání clony můžete pohodlně pracovat celé hodiny.
Zobrazit více

Parametry

Slot na paměťové karty ano
Typ podporovaných karet CFexpress
Stabilizátor obrazu ne
Výrobce Sony
Úhlopříčka LCD 3.5 palce
Typ snímače CMOS

Podobné produkty