Veškeré technické know-how společnosti Tamron týkající se objektivů se zoomem typu "vše v jednom" bylo soustředěno do tohoto objektivu 28-200 mm F/2,8-5,6 Di III RXD. Objektiv má velkou maximální světelnost F2,8 při ohnisku 28 mm, což je světové prvenství u zoomových objektivů typu "vše v jednom", a poskytuje výkon na vysoké úrovni od širokoúhlého ohniska 28 mm až po teleobjektiv 200 mm. Přestože objektiv pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností, je lehký a kompaktní. Tamron zaujal nekompromisní... Celý popis

Koupit za 17 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Veškeré technické know-how společnosti Tamron týkající se objektivů se zoomem typu "vše v jednom" bylo soustředěno do tohoto objektivu 28-200 mm F/2,8-5,6 Di III RXD. Objektiv má velkou maximální světelnost F2,8 při ohnisku 28 mm, což je světové prvenství u zoomových objektivů typu "vše v jednom", a poskytuje výkon na vysoké úrovni od širokoúhlého ohniska 28 mm až po teleobjektiv 200 mm. Přestože objektiv pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností, je lehký a kompaktní. Tamron zaujal nekompromisní přístup k optickému výkonu a hojně využívá speciální optické členy - včetně LD a XLD - k výraznému potlačení chromatické aberace, což umožňuje dosáhnout vysoké kvality obrazu od okraje k okraji. Tento inovativní univerzální objektiv se zoomem živě zachytí prakticky všechny možné scény, od krajinářských fotografií až po portréty a momentky.

Ocenění:

EISA Awards 2020-2021 – TRAVEL ZOOM LENS

Hlavní přednosti

- Rozsah ohniskové vzdálenosti

- Univerzální použití

- All In One objektiv

- Výhodná cena

- Rychlé ostření

Di III - Bezzrcadlové systémy

Tyto objektivy jsou určeny výhradně pro mirrorless fotoaparáty (neboli bezzrcadlovky) a nemohou být použity s digitálními zrcadlovkami.

Automatické ostření RXD

Technologie RXD (Rapid eXtra silent Drive) je založena na krokovém motoru, jehož hnací prvek přesně a tiše ovládá úhel otočení; snímač nepřetržitě určuje aktuální nastavení zaostření objektivu. Motor RXD je tak silný, že dokonce i kameramani mohou nepřetržitě udržovat pohybující se objekty v rozsahu zaostření.

MR - Ochrana proti stříkající vodě

Objektivy Tamron mají plášť odolný proti povětrnostním vlivům, které optimálně chrání citlivý interiér před větrem a počasím. Robustní vnější plášť je účinně utěsněn proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách fotografování.

Speciální optické členy XLD

Podobně jako LD zabraňuje chromatické aberaci a dalším vadám. XLD je však mnohem propracovanější systém, který je většinou používán u telezoomů.

Speciální optické členy LD

Barevná vada je častou vadou optiky, projevující se mnoha způsoby. Často hovoříme o takzvané chromatické aberaci, která se vyskytuje častěji u širokoúhlých objektivů. LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla, která efektivně kompenzují barevnou vadu, obzvláště patrnou při používání teleobjektivů v krajní poloze.

IF - Vnitřní zaostřování

U objektivů s vnitřním zaostřováním se délka objektivu při zaostřování nemění a filtrační kroužek s ním neotáčí. To usnadňuje manipulaci, zejména s delšími objektivy s telezoomem, a také fotografování s polarizačními a gradačními filtry. Mezi další výhody patří kratší zaostřovací vzdálenost v celé oblasti zaostření a nižší ztráty světla v rozích obrazu (vinětace) a menší aberace, související s ostřením.

Antireflexní a high-tech vrstvy - FLR

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku před kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

ASL - Asférické čočky

Zkratka „ASL“ (ASpherical Lens) označuje hybridní asférické prvky čočky. Opravují typické aberace zoomových objektivů, například sférické aberace (chyby ostrosti). Kromě toho můžete vyměnit několik dalších optických prvků, což umožňuje kompaktnější design a trvale vysokou kvalitu obrazu.

ZL - Zámek zoomu

ZOOM LOCK umožňuje uzamknutí na jakémkoliv ohnisku.

Specifikace

- Značka: Tamron

- Číslo produktu: A071S

- Typ bajonetu: Sony FE

- Optický zoom: 7,14x

- Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm

- Maximální ohnisková vzdálenost: 200 mm

- Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-200 mm

- Světelnost objektivu zoom: 2,8-5,6

- Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8

- Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 5,6

- Maximální clona (F): 32

- Konstrukce objektivu: 18 členů / 14 skupin

- Stabilizátor optický: Ne

- Typ sluneční clony: HA036

- Délka objektivu: 117 mm

- Počet lamel clony: 7

- Vhodný pro žánr: Krajina, Architektura, Portréty, Detail, Sport, Zvířata, Reportáže

- Rozdělení podle ohniska: Univerzální

- Vhodný pro formát snímače: Full Frame

- Typ objektivu: Zoom

- Minimální zaostřovací vzdálenost: 19 cm

- Hmotnost: 575 g

- Utěsnění (prach/vlhkost): Ano

- Průměr filtru: 67 mm

Obsah balení

- Objektiv

- Clona ve tvaru květu

- Krytka objektivu

Záruka 5 let

Společnost Tamron nabízí svým zákazníkům program s prodlouženou zárukou 2 + 3 roky. K obdržení speciálního záručního certifikátu musí být objektiv zakoupen prostřednictvím oficiálního prodejce společnosti Tamron. Pro uplatnění rozšířené záruky na 5 let je nezbytné doložení dokladu spolu s certifikátem o registraci.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Tamron
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu univerzální
Maximální ohnisková vzdálenost 200 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 28 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 19 cm
Maximální clona 32
Poměr zobrazení 1 : 5
Průměr filtru 67 mm
Hmotnost 575 g
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F) 5.6
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 2.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/2.8-5.6
Optický stabilizátor ne
Makro režim ano
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty